Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 14:21

continuity

Kokoska 

Mimochodem se to týká/týkalo by se jen lidí s dětma, to přece nejsou všichni občani

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 14:28

Jako fakt vsichni pracujici s detma nebo OSVC s detma maji narok na pridavky? Proc by se to teda ted melo rozsirovat?

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 14:30

Kokoska to určitě nemají, můžeš mít příjem rodiny jenom nějaký násobek životního minima nebo minimální mzdy, teď nevím.

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 14:32

Kokoska viktorka_od splavu Blbé je, že se teď špatně odhaduje, kdo na ty přídavky bude mít nárok. Teoreticky se porovná čistá mzda s 2,7 násobkem životního minima a je to. Ale příští rok se nejspíš plošně zvednou čisté mzdy díky zrušení superhrubé mzdy. A je nejasné, jestli se bude zvyšovat daňová sleva na poplatníka, to taky čistou mzdu zvedne. Takže se dá čekat, že řada rodin o ty přídavky přijde. Ale když změní výše životního minima, tak by se to dalo zase srovnat.

Přídavky na děti nejsou moc vysoké, 500-700 korun na dítě podle jeho věku. Pracující rodiče jsou zvýhodněni, dostávají přídavky o 300 vyšší než nepracující, tedy 800-1000. Výše přídavků se naposledy měnila v roce 2018, životní minimum letos na jaře.

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 14:32

continuity ja jsem prave narok na pridavky ztratila, kdyz jsem se podruhy vdala. Spocitali nam prijmy a protoze to bylo nad nejakym nasobkem neceho, uz jsem je pak nebrala. Ale je to pres 20 let zpatky, treba je to ted jinak, nevim.

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 14:35

Evaeva no tak o tom mluvim, ze kdyby se zvedly odecty z dani VSEM DETNYM, zvedly by se i tem, kteri nemaji narok na pridavky. 

Uz me to neba, jen nechapu, kde na to stat vezme, kdyz se snizi dane. To byl prvotni popud, proc jsem o tom vubec zacala, a v tom se myslim shodnem.

Online continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 14:36

Kokoska nemaji, ale než rozširovat okruh príjemcu, je jednodušší zvednout ten daňový bonus nebo jak se to jmenuje. Sice to pomůže všem s dětma, i těm vysoko prijmovym, ale pokud se zároveň daně neznizi, jak to navrhuje Babiš, bude to furt méně než teď.

Protože jedna věc je politikaření se těmi dávkami a definici okruhu příjemců, druhá věc je další administrativa, která tím vznikne. Když se to dá do daňového přiznání tak je to nejjednodušší, nevzniká žádné další prokazování příjmů a nevím čeho a kdo dani děti, už to tam stejně má. 

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 14:39

continuity takze se prida i tem, kterym by se nemuselo, ale matka samozivitelka na materske, ktera nepodava daňove priznani, ta nedostane nic?

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 14:45

Kokoska 

Nedostává rodičovskou? Kterou si může upravit, jak dlouho ji chce pobírat (to jest při zkrácení bude mít vyšší měsíční příjem)?

Těma samoživitelkama to zbytečně hrotíš. Jako jo, některý maj smůlu že natrefily na idiota kterej neplatí... ale všechny snad bídu s nouzí netřou (některý z nich maj dokonce už i větší děti, se kterejma nejsou na mateřský ). A když se vrátěj do práce, mohly je čekat větší peníze, kdyby měly větší odpočet... 

Online continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 14:50

Kokoska ta dostane ty přídavky jako doteď a pokud vydělá jenom něco málo, tak ji stát ještě zaplatí, lze to vyřešit i tak, že se ještě sníží ten základ - dnes je to 6* minimální mzda. Pokud ne, může mít narok na další sociální dávky.

Teď jsem zrovna někde četla, že rodiče,co se starají o postižené děti, zhusta pracují na DPC, aby si vydělali alespoň něco. Tak na ty by se to vztahovalo, pokud by měli alespoň ten minimální příjem. 

Tyto opatření se nedají dělat tak, že pomůžou vždy úplně všem. Je dobré to ale dělat tak, aby ta skupina, která zbyde, byla co nejmenší a o tu se pak postarat jinak. 

Online continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 15:06

Ja to nemůžu ani docist. Jsem se vytočila už na desátým řádku. Když uz tady chtěli využít helicopter money, meli udělat to, co na jaře zvažovala ČNB, každému poslat jednorázové  peníze s podmínkou, že je utratí za spotřební zboží nebo jak to bylo. 

Pak od toho upustili, protože jsme stejně neplnili inflační cíl. Po tomto kropení penězi bude muset ČNB inflační očekávání přehodnotit.

Na Slovensku bývala inflace kolem 8 procent, i přes deset žádná extra hitparáda to tedy není. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34834 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 15:14

Kokoska yprávě že ne. Podle Maláčové se z toho stal chudinský příspěvek - a to chce změnit.

Offline Sweet Potato
Avatar
34834 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 15:27
Online continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 15:57

No ještě že tak.

Monika Babišova mě baví. Prosím vás, ona je taková jednoduchá, jak se z toho rozhovoru jeví nebo to je jenom  extra?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 16:01

continuity  boží

Online RoSa
Avatar
8220 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 16:46

continuity pani Motyka po dlouhý pauze promluvila

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 18:15

RoSa 

Ale paní Motyce to zase moc sluší!

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 18:17

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 18:43

barbucha husak byl proti andrejovi tezky intelektual. ja furt vidim vasila "nepúšťat na saká" bilaka

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 18:51

viktorka_od splavu 

To máš vlastně pravdu! Bilak nebo kůl v plotě (ale ten mluvil česky).