Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline razorblade
Avatar
8178 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 11:00

Mutziputzi pro me Babis a to divadlo kolem predstavuje hlavne upadek nasi spolecnosti - ze jsou lidi, kterym jeho chovani a vyjadrovanim imponuje, a ze jich je tak moc. o bezzubosti opozice si myslim to, co ty. hrozne me deprimuje, ze nevidim z tyhle situace vychodisko, protoze i kdyby babis podal demisi a byly predcasny volby, dostali bychom se do stejnyho, mozna horsiho, marasmu...

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 11:07

razorblade část lidí ho volí, "už proto, že jsou všichni proti němu", část proto, že se přikloní k nejsilnější straně, "aby zase nebyly tahanice s koalicí a další chaos". Obě věty v uvozovkách jsem slyšela  z několika míst.

Souhlasím s Mutziputzi , chybí tu silná opozice se smysluplným programem. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 11:07

razorblade Já už si i myslim, že těch lidí co jim jeho chování a vyjadřování imponuje zas tolik neni, spíš myslim, že je hodně lidí co jim neimponuje neschopnost toho zbytku. Jako mezi náma, mezi programem a výsledkama vládnutí ANO a spol. a vlád před tím neni žádnej fatální rozdíl, vždycky se trochu dávalo, trochu bralo, podle toho jak daleko byly volby, rozhodně se nedá říct, že někdo byl rozpočtově a ekonomicky odpovědnější než ten před ním nebo po něm, obecně prostě ne. Všehny vlády byly ve finále prostě kompromis. Prostě mi chybí fokusovanost na důležitý věci, ne furt na podvodníka Bureše.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 11:26

Mutziputzi Jojo, prostě z toho čiší tak urputná snaha Babiše na něco dostat, až je to vlastně kontraproduktivní.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 11:29

Mutziputzi tak on neni jedinej, kterymu to davam za vinu... proste celkove politicky vize 0, vira lidi ve statni instituce 0, schopnost konstruktivniho politickyho vyjedbani motivovanyho vizi (a ne vlastnim kratkodobym peospechem) taky nic, ja jsem z toho regulerne smutna. Ale jak ziju uz 10 let venku, tak dycky desetkrat premyslim nez neco vubec napisu, panc se bojim, aby mi nekdo neopacil, ze se mam starat o svy

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 11:31
Online Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 15:37

Taky se bojím, že mimo naši bublinku převládá "šiš děte furt s nějakejma auditama do pr, dejte nám pokoj a tomu babišovi už taky". Na tom mu preference neklesnou, spíš naopak.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 15:50

Sweet Potato Jako pravda je, že spousta lidí je proti eu, tudíž tohle může brát jako další důkaz toho, jak 'po nás eu de'..i když to co teď předvedlo Rusko v reakci na Novotnýho, každýmu by mělo bejt jasný, že z eu neni dobrý vystrkovat ani nos (natožpak vystupovat, jak po tom někteří volají) 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 15:52

Ounz 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 15:54

Potrefenáhusa no...tak vidělas Řeporyjský jezero od tmbk ne?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 16:00

Ounz nee

Online Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 16:03

Ounz A novou mapu světa!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 16:03

Ounz To nevim no, tohle mi přijde právě jako to zkreslení způsobený nenávistí vůči Babišovi až pro voči lidi nevidí, Babiš vůbec neni proti EU, naopak bych docela tvrdila, že jeho vystupování za hranicema je na naše poměry dost nadstandard. To je to házení voličů ANO do jednoho pytle s voličema komunistů a prosťáčkama co volí SPD, jak řikam, neni to tak černobílý, kdyby bylo, bylo by to pro nás voliče "tradičních" stran jednodušší

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 16:07

Potrefenáhusa tak koukni

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 16:07

Mutziputzi Já teda ale nepíšu, že babiš je proti eu

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 16:09

Ounz to ne no, jenom doplňuji, že lidi co to můžou brát jako další důkaz toho, jak 'po nás eu de', nejsou zrovna Andyho elektorát

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 16:09

Mutziputzi a nikoho neházim, ten můj příspěvek byly obecný kecy na téma 'audit od eu nemusí nutně být přitěžující okolnost' , v politice a v tom jak to má Babiš se rozhodně tak dobře jako ty nevyznám, neodvažuji se polemizovat

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 18:20
Reakce na Mutziputzi:

 rozhodně se nedá říct, že někdo byl rozpočtově a ekonomicky odpovědnější než ten před ním nebo po něm, obecně prostě ne. Všehny vlády byly ve finále prostě kompromis. Prostě mi chybí fokusovanost na důležitý věci, ne furt na podvodníka Bureše.

​Rozhodně se to říct dá. Ani Kalúsik - v době krize - nezaťal takovou sekyru jako Bureš v době konjunktury. To za prvý.

Za druhý - máš pocit, že premiér ve střetu zájmů, neoprávněně čerpající stamilióny dotací, je nedůležitej problém? Že se jako fokusuje na něj neoprávněně?

Za třetí - i mě štve bezzubá opozice. Jenže ta opozice se pohybuje v mezích zákona (teda mluvím vo těch tradičních demokratickejch stranách, jak je nazval sám Bureš anžto pro něj je to sprostý slovo) a snažej se jednat slušně... Ale jak chceš vyhrát nad bezskrupulózním tvorem, kterej nejenom lže ani se nezačervená, má zmáknutý kompromata na kde koho, má oporu v prezidentovi a vlastní velkou část médií? A hlavně má k dispozici státní kasu, ze který si kupuje voliče? To je prostě nerovná soutěž, která se - podle mě - nedá slušným způsobem vyhrát (ne s částí našeho elektorátu).

Jako jo, dobře si připravil půdu a pozice, takže je prakticky zákonně neodstranitelnej... možná jedině ekonomicky páč (a tady vidim trochu nebezpečí pro jeho proklamovaný eurohujerství) zejména za hranicema ty jeho podniky melou z posledního... a Agrofert bez dotácií taky nic moc - podle mě si ukous moc velký sousto. Zůstat provinčním magnátem, to by zvládal celej život, tohle už je příliš... a bohužel i pro nás, protože až mu (jemu osobně) nebude členství v EU vyhovovat právě kvůli (jeho) financím, máme tady do tejdne referendum a hádej, jak (znova připomínám část elektorátu) asi dopadne?!

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 05. prosince 2019 22:43

barbucha řekla bych, že mutzi ten pocit, podle toho, co píše, nemá, ale má zatím pořád dost velká část voličstva... a to je to, na co poukazuje, těmto voličům babiš podvodník fakt nevadí... babiše a jeho ano nemůžu ani cítit, ale Mutziputzi a ostatním musím dát jednoznačně za pravdu, říkat, že babiš je podvodník opravdu nestačí (je tedy potřeba to říkat, aby snad nedošlo k nějaké mýlce), ale na změnu to fakt nestačí... je to smutný obrázek naší společnosti, ale je potřeba si to otevřene přiznat a něco s tím dělat...