Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 31. října 2019 17:58

nolita takovej běžnej pankráckej korporát. Trpim. Zpočátku jsem měla tendence diskutovat, ale teď, jakmile se schyluje k politické debatě, okamžitě nasazuju sluchátka a pouštím si hudbu. :) 

Offline Kokoska
Avatar
28378 příspěvků moje polička 31. října 2019 18:03

razorblade s tím souhlasím, i když by se mi asi moc nelíbilo dívat se na jakékoli prostěradlo popsané jakýmikoli politickými výlevy. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 31. října 2019 18:03

bram se ti ani nedivím... 

Offline razorblade
Avatar
8184 příspěvků moje polička 31. října 2019 18:12

bram mne se nedavno stalo, ze jsem se s nekym bavila, bohuzel si nepamatuju s kym, a tak nejak konverzacne, aby rec nestala, jsem rekla, ze jsem se den predtim koukala na Mate slovo s JO a ze to, co z nej padalo, bylo husty... a ten clovek bezelstne: jako ze se vam to libilo? v tu chvili jsem pochopila, ze existuji i jine socialni bubliny :D

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 31. října 2019 18:17

Ja jsem tak rada, ze delam v korporatu, kde se politika prilis neresi ( v tomto poslednim teoreticky muze, ale ve dvou predchozich byl na politicke debaty z dobrych duvodu uplny BAN). 

Ja se vyhybam i politickym debatam v ramci rodiny. 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 31. října 2019 18:31

continuity u nás naštěstí taky moc ne, jinak bych už dala výpověď. Ne že bych byla tak netolerantní, jen je to hrozně vyčerpávající :)

razorblade to jsou zjištění, co? Já jsem při první konfrontaci v práci byla úplně v šoku, do té doby jsem si existenci jiných bublin vůbec nedokâzala představit. Ale člověk se furt učí :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46111 příspěvků moje polička 31. října 2019 19:23

bram no, ja v soucasne praci poprve v zivote slysela antisemitsky hlasky (40 let jsem netusila ze to v realu existuje) od uplne normalniho vyse postavenyho a bohatyho cloveka (uz teda pracuje jinde) nemela jsem na to vubec silu reagovat, jeste ted jsem prekvapena. nicmene od te doby to asi vic vnimam a nejake drobne narazky registruju, jen uz nic tak explicitniho. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. října 2019 21:05

viktorka_od splavu Jaky? Je-li to publikovatelny

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46111 příspěvků moje polička 31. října 2019 21:51

Mutziputzi taková ta klasika, jakože mezi finačníky je převaha židů a pod., nic vysloveně "zlýho", jen taková ta klišé, to prostě semtam někde zaslechnu (semtam=třeba jedna zmínka za několik měsíců a pokaždé v jiné společnosti/od jinýho člověka). nic vyloženě nenávistnýho nebo štvavýho nebo jak to říct, nebo ani že by se na to některý můj známý zaměřoval a zmiňoval to častěji - nic takovýho jsem od té doby od nikoho neslyšela

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46111 příspěvků moje polička 31. října 2019 21:57

tak stejně mi teda vyrazila dech jiná osoba, která se vyjádřila pochvalně o Babišovi a když byla tázána proč, tak úplně bezmyšlenkovitě vypálila, cituji: "protože podporuje české zemědělce" , tento dotyčný opět s ekonomickým vš vzděláním a dobrým zaměstnáním ve vedoucí funkci. jako jakýkoliv jiný (logický, byť třeba nesouznící s mými názory) argument bych brala, ale tohle bylo tak mimo na úrovni sdělení "Kalousek mi ukradl důchod" že fakt si říkám jestli ještě mám nějaký iluze o lidským pokolení nebo už jsem slyšela všecko...

Offline Kokoska
Avatar
28378 příspěvků moje polička 31. října 2019 23:18

viktorka_od splavu ale to je pravda, židi byli vždycky dobří finančníci. A docela mě překvapilo, že to je vlastně historicky dané, že ve středověku nesměli provozovat řemesla, směli jen půjčovat peníze. Dověděli jsme se to na procházce Prahou po Starém Městě, po bývalém ghetu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46111 příspěvků moje polička 01. listopadu 2019 05:48

Kokoska no tu historii vim myslim od zakladni skoly, ale nejak tim argumentovat v bezne diskusi mi prijde dost mimo. asi jako ze cernosi jsou dobri sportovci-jo mivaji svalnatejsi stavbu tela, pri hovoru o sportu to muze mit vyznam, ale kdyz budu mluvit o cojavim sousedovic rodine, ze jsme u nich grilovali, tak u toho nezacnu rozebirat specifika jejich rasy... nikomu to nezakazuju, nicmene me to zarazi kdyz to slysim...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. listopadu 2019 06:18

viktorka_od splavu Jak uz padlo, mel docela pravdu, zalezi asi na forme a tonu podani. To ze na exponovanych postech nejen financnictvi je vyssi % zidu nez obecne v populaci je pravda.

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 01. listopadu 2019 06:34

viktorka_od splavu me treba prekvapil nas kamarad co je zid, ze sypal z rukavu zidovske vtipy na tema koncetrak a druha svetova, zadne typu kohn a roubicek, ale fakt ty drsne. Taky se pak priznal ze kdyby ho u toho chytl predstaveny obce, ze by to mel blby... 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. listopadu 2019 07:00

rasaNori Holt blbci jsou vsude, pardon teda

Offline Garfie
Avatar
24002 příspěvků moje polička 01. listopadu 2019 08:05

rasaNori Já znám zase manžele (znám oba už za svobodna, vlastně jsem je dala dohromady), ona je cikánka a on ve společnosti často vypráví takové trochu rasistické vtipy o cikánech....ona vždycky tak sedí, mírně se usmívá a jemu to podle mě vůbec nedochází!! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33771 příspěvků moje polička 01. listopadu 2019 08:09

Garfie já mám takovyho jednoho kamaráda, on je jinak úplně normalni, ale když do všech asi hodinu  hustil, jak strasne miluje Dominiku myslivcovou, protože je mlada blonďatá krásná a nevim co vsechno a vedle nej seděla jeho čtyřicetiletá těhotná dneska už žena a přesně se takhle mírně usmívala, tak bych mu fakt nejradsi vrazila pullitr do zubů

Offline Garfie
Avatar
24002 příspěvků moje polička 01. listopadu 2019 08:11

Potrefenáhusa ježiš tak to je strašný!!  Rozhodně horší než ten můj, od něj je to vlastně taková pofiderní lichotka, vůbec ji právě jako cikánku nevnímá, jinak by si to odpustil, na tolik ho zase znám (ve dvaceti jsme spolu chodili a je to hrozně hodnej kluk). 

Offline Kokoska
Avatar
28378 příspěvků moje polička 01. listopadu 2019 08:15

viktorka_od splavu no jak píše Mutzi, záleží na situaci a kontextu a způsobu podání. Na prostém konstatování, že ve vedení bank sedí židé, snad nic neni, to mi přijde stejné, jako že mezi vítězi běhu na x m je většina černochů, když už jsi s tím sportem začala. Po tom tvém prvním příspěvku to vypadalo, že šlo o nějaký nenávistný útok, pak jsi psala, že ne, tak je to trochu zmatené.

Offline Karja
Avatar
35935 příspěvků moje polička 01. listopadu 2019 08:16

Potrefenáhusa Hele ja nevim,sambo taky kolikrat rika neco o jinejch zenskejch, jak se u toho tvarim nevim, mozna se taky takhle blbe usmivam, ale fakt mi to moc nevadi. O Domce teda nemluvi:-D