Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline RoSa
Avatar
8212 příspěvků moje polička 04. října 2018 17:38

hele, vy křížkaři, mně dneska přišlo do mailu tohle...

(jinak obálku s plachtou jsem se zatim neodvážila otevřít...)

V první řadě je třeba upozornit na relativně složitý a hlavně zavádějící volební systém - je nejkomplikovanější, který se v ČR používá. V komunálních volbách můžete volit buď 1) celou kandidátku jedné strany, nebo 2) volíte kandidátku jedné strany a tu “doplníte” jednotlivci z jiných stran, nebo 3) vyberete pouze jednotlivce napříč stranami (do maximálního počtu křesel v zastupitelstvu). Ovšem pozor! Kvůli velmi podivnému způsobu vyhodnocování hlasů se prakticky děje to, že při vybírání kandidátů napříč stranami (tzv. ideální posádka) může být zvolen někdo úplně jiný než komu dáváte hlas. Pokud např. zaškrtnete celou kandidátku strany A a tu doplníte člověkem č. 10 ze strany B, tak reálně podpoříte celou stranu B, respektive první místa na její kandidátce. A tam už mohou být lidé, které vůbec volit nechcete. Systém komunálních voleb (narozdíl od parlamentních!) je totiž nastaven tak, že lidé na nižších místech v kandidátce mohou jen velmi obtížně přeskočit ty na místech vyšších. O tomhle však většina lidí vůbec neví, a tak nevědomky volí, koho nechtějí. Co s tím? Základní rada zní: volte raději jen celou kandidátku a pokud se rozhodnete křížkovat jednotlivé kandidáty, pak je křížkujte u stran, kde v čele kandidátek nestojí pitomci, protože ti na čele se tam zřejmě dostanou, ať už budete křížkovat jakkoliv. Pokud Vás problémy našeho systému komunálních voleb zajímají podrobně, počtěte si ZDE

Online Liesel
Avatar
1438 příspěvků moje polička 04. října 2018 21:07

dynda Tak to už mám za sebou, kandidaturu i aktivní komunální politikuv minulém volebním období. Já mám v tomhle čistý stůl

Čekala jsem od jiných nadšených lidí kandidaturu, ale... no přežili jsme současné vedení posledních 20-30 let, přežijem i poslední, než půjde starosta do důchodu...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 04. října 2018 22:07

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 04. října 2018 22:16

Mutziputzi ale to vis ze pudu...jen fakt netusim koho...

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 04. října 2018 22:26

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 05. října 2018 08:53

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 05. října 2018 09:03

Dadoo Chudák Jane Goodalová, to si nezaslouží!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 05. října 2018 10:15
Reakce na RoSa:

hele, vy křížkaři, mně dneska přišlo do mailu tohle...

(jinak obálku s plachtou jsem se zatim neodvážila otevřít...)

V první řadě je třeba upozornit na relativně složitý a hlavně zavádějící volební systém - je nejkomplikovanější, který se v ČR používá. V komunálních volbách můžete volit buď 1) celou kandidátku jedné strany, nebo 2) volíte kandidátku jedné strany a tu “doplníte” jednotlivci z jiných stran, nebo 3) vyberete pouze jednotlivce napříč stranami (do maximálního počtu křesel v zastupitelstvu). Ovšem pozor! Kvůli velmi podivnému způsobu vyhodnocování hlasů se prakticky děje to, že při vybírání kandidátů napříč stranami (tzv. ideální posádka) může být zvolen někdo úplně jiný než komu dáváte hlas. Pokud např. zaškrtnete celou kandidátku strany A a tu doplníte člověkem č. 10 ze strany B, tak reálně podpoříte celou stranu B, respektive první místa na její kandidátce. A tam už mohou být lidé, které vůbec volit nechcete. Systém komunálních voleb (narozdíl od parlamentních!) je totiž nastaven tak, že lidé na nižších místech v kandidátce mohou jen velmi obtížně přeskočit ty na místech vyšších. O tomhle však většina lidí vůbec neví, a tak nevědomky volí, koho nechtějí. Co s tím? Základní rada zní: volte raději jen celou kandidátku a pokud se rozhodnete křížkovat jednotlivé kandidáty, pak je křížkujte u stran, kde v čele kandidátek nestojí pitomci, protože ti na čele se tam zřejmě dostanou, ať už budete křížkovat jakkoliv. Pokud Vás problémy našeho systému komunálních voleb zajímají podrobně, počtěte si ZDE

​diky moc! prostudovano, overeno, je to vazne zavadejici. menim dnesni plan:-)

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 05. října 2018 10:34

Sweet Potato myslím, že ona z toho nijak špatně nevychází... 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. října 2018 13:44

RoSa též děkuji, některé věci jsem netušila. Přeposlala jsem i kolegyním do práce. 

Offline Gatita
Avatar
7145 příspěvků moje polička 05. října 2018 15:19
Reakce na lysianthus:

Liesel Ono těch 15 za to ale nemůže. Fakt jen do toho jít též. Jsem teď výčitky, že nemáme opozici zažívala 4 roky

A666 Hm, tak u nás kontroloři u prezidetských voleb upozorňovali, že za plentou, nahože na zdi,  je černobílá zasklená fotografie, z níž lze odečíst volbu , kácející se karton by určitě neprošel.

​se mnou sel posledne za plentu syn (batolive mimino prisate na me noze, protoze separacni uzkost).komise se na to moc netvarila, i kdyz v tomhle pripade mi neprislo,ze by tajnost hlasovani byla vyrazne ohrozena...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. října 2018 15:36

Tak ja jdu

Offline Garfie
Avatar
23934 příspěvků moje polička 05. října 2018 15:39

Sweet Potato Výborný, ale chvilku mi to teda trvalo...

Offline Sweet Potato
Avatar
34822 příspěvků moje polička 05. října 2018 15:47

Garfie Mi též

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 06. října 2018 17:56

Mutziputzi Doufám, že jsi měla šťastnou ruku ... 

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 06. října 2018 23:25

Sweet Potato A ta zmíňka o Absolutním hrobařovi v posledním tweetu.. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. října 2018 08:28

whiskas Zdá se, že z Pětky jednička nebude, tak doufám, že aspoň na hlavním magoši usedne Pospíšil...jinak mi nevyjde nic

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 07. října 2018 08:33

Jsem hrozně rozčarovaná z výsledku voleb u nás v Hradci. Fakt jsem nevěřila, že svědci Burešovi tam vyhrajou... Zbytek zastupitelstva je rozdanej tak, že nejspíš není šance, jak je v koalici obejít, protože už včera to bylo jak v mateřský školce: my nepůjdeme s těmahle a my s těmahle... Takže radši nechaj vládnout úplný nemehla, který si za čtyři roky v opozici ani nenastudovaly jednací řád a ve většině důležitých hlasování se zdržely... To nás čekaj pěkný čtyři roky.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 07. října 2018 09:10

Aniž bych se Monči zastávala, byť s tím nevkusem nesouhlasim a autorka mi nepřijde, že má ambice tomu rozumět, fakt se divim, že to má Forum24 zapotřebí...

http://forum24.cz/milovnice-nevkusu-a-instagramu-monika-babisova-tohle-je-nase-pani-premierova/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu