Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Korsičanka
Avatar
12850 příspěvků moje polička 01. března 2018 22:33

Kokoska My jsme v 89. roce na venkově taky moc  netušili, že existují  nějací disidenti a prognostici, a jak se vyloupli. Třeba by se teď pod vlivem "cinkání mas" taky někdo odvážil vystoupit

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 01. března 2018 22:48

Korsičanka Ale to asi jo, ale myslím si, že dneska už se politici tolik nebojí, jako se bála ta komunistická garda v době, kdy se bourala zeď a padala jedna vláda za druhou.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 01. března 2018 22:52

Kokoska nebojí, protože u nás vůbec nelze předpokládat že by došlo k nějakým násilnostem.. jsme ti beránci, žejo. kteří ovšem bývají stříháni.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. března 2018 00:13
Reakce na barbucha:

​Tak prave ze mame rovnopravnost, smi se sama sebe nebo i kolegyne zastat i tetina, ne? Ja nevim, me nekdo nazvat kurvou, tak teda nebudu cekat, jestli se mne nekdo rytirsky ujme (nebo taky ne).

když máme tu rovnoprávnost, bude v pořádku, pokud politička nazve politika s odpuštěním čur...a on jí dá facku, protože se ho nikdo jiný nezastane? bude se to vnímat stejně? nebudou ženy hystericky ječet, dělat kampaně, žádat odstoupení všech mužů z vlády a tak podobně? nebudou se vymlouvat, že muž má snést víc?

já se totiž tak nějak obávám, že přesně tak by to dopadlo. a že tudíž to s tou rovnoprávností nebude tak horké.

já smaozřejmě taky nebudu na nic čekat. já bych ho možná i kopla do zadku. 

nicméně tato úvaha se mi prostě vkrádá v každé takového situaci. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 02. března 2018 11:27

Jiná Realita 

Uvaha je to jiste zcela spravna, lec chybi mi v ni zohledneni objektivnich fyzickych rozdilu. To nema s rovnopravnosti co delat, proste chlap (pokud to neni Krytinar) nema co tetinu fackovat, jsa zpravidla o hlavu vyssi a deset kilo tezsi. To nesouvisi se spolecenskym nastavenim, jen s prostou logikou.

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 02. března 2018 11:34
Reakce na Kokoska:

Korsičanka Ale to asi jo, ale myslím si, že dneska už se politici tolik nebojí, jako se bála ta komunistická garda v době, kdy se bourala zeď a padala jedna vláda za druhou.

​To mas pravdu, ze po tech zkusenostech se nebojej ze by dopadli jak Ceausescu (vecna skoda podle me!!). Nicmene poradna ostuda v podobe plnyho Vaclavaku, podporena dejme tomu nejakou tou stavkou... na ocich EU, jejimiz jsme (zaplatpambu) cleny a ktere se muzeme jako sirotci rovnez hlasite dovolavat... by zatim mohlo stacit.

Pokud by byl protiuder/opatreni prilis brutalni, za nasledky by si ta svoloc mohla sama, ale myslim ze by se sami prave toho bali. Vono jak Bures tak Zeman temer vyvolavaji obcanskou valku, to rikam furt... ale rekla bych ze jsou oba jeste natolik pri smyslech, aby vedeli, ze tam uz jde veskera svejkovina i s holubici povahou stranou.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 02. března 2018 11:36

barbucha hm. ve španělsku si troufli na brutální protiúder a nic. zapomeň že eu nás zachrání. a ano vím že to jsou úplně jiný situace, ale jednou hnus, vždycky hnus.

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 02. března 2018 11:51

viktorka_od splavu 

Je to jina situace, protoze Katalanci sli proti zakonu. Navic krale nelze odvolat, natoz si zvolit novyho.

Ja myslim (doufam!) ze by se nasel zpusob, kdybysme se dovolavali (a dolozili) ohrozeni demokracie.

Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 02. března 2018 11:51

barbucha viktorka_od splavu Pokud pominu defenestraci, která se jeví jako docela lákavá možnost, obávám se, že šance na změnu jsou jedině nové volby. Ovšem od doby opoziční smlouvy se v tomhle státě dá čekat prakticky cokoliv. A nakonec z toho ještě těží komunisti - nemusí prstem hnout, stačí jen počkat. Fakt být mladá, asi bych uvažovala stát se sousedkou "agentky".

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 02. března 2018 11:52

Kokoska 

Novy volby se starym elektoratem! 

Online slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 02. března 2018 12:15

Akože u nás prúser (áno u nás momentálne najväčší), Poľsko prúser, Maďarsko prúser...nechcelo by to nejako koordinovať?

Offline domenica blogger
Avatar
7982 příspěvků moje polička 02. března 2018 12:36

Takže mlátička Ondráček zvolen o jeden hlas předsedou komise pro GIBS. 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 02. března 2018 12:39

domenica ne, to neni možný!

edit: jo, už to vidim... fakt že jo...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. března 2018 13:03

domenica Hm, zrovna jsem vedle vyjadřovala soustrast slovenským kolegyním, že si normálního prezidenta zaslouží asi trochu víc vzhledem k tomu, co se u nich děje. Ale teď vidím, že my je začínáme čím dál tím víc zdárně dohánět.

Hergoftfix už!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. března 2018 13:14

Tajná volba no, já bych chtěla vidět koho volil VK junior například

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 02. března 2018 13:51

Řekněte, že se probudím a že je to jenom zlý sen !!!!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. března 2018 13:56
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. března 2018 15:22

mám takový pocit, že jsme úplně v prdeli, omlouvám se všem útlocitným osobám.

jediné, co by možná pomohlo, je pád letadla, ve kterém by seděl babiš, zeman, půlka ano a celá komunistická strana.

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 02. března 2018 15:28

Jiná Realita ja se bojim, ze ono by to vyneslo nejakeho noveho nahradnika. jak my se na Slovensku tesili, kdyz Meciar skoncil a no a jak sikovneho nastupce tam ma. 

dle mne je to problem spolecensky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 02. března 2018 16:06

continuity přesně tak. a jakkoliv se tu kdo povyšuje nad hlupáky a venkovany atp... já si uvědomila v jakých jsme sračkách když pražáci s radostí zvolili toho bártu