Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 08. února 2018 23:21
Reakce na Jiná Realita:

mám pocit, že paní procházková hlavně zapomněla, že ti stejní duševní chudáci, nad kterými ohrnuje nos, rozhodli o tom, že vůbec v eu jsme. na to jí byly neinformované hlasy dobré (protože vůbec nikdo neměl představu, do čeho jdeme, ani ona)

proč by neměli mít nárok, nyní mnohem více informovaní než tehdy, zrevidovat svá stará rozhodnutí? 

teď totiž o eu každý ví stokrát víc, než tehdy. i když třeba pořád skoro nic.

edit: nevolám pro czexitu - jen prostě uvažuju jinými směry.

​Petra Procházková /na rozdíl od Lenky / mi mluví z duše a chápu její rozpoložení. Pokud jde konkrétně o tehdejší referendum o vstupu do EU, tak to tenkrát formuloval speciálně přijatý zákon. Teď jde ale o obecná referenda a to je sakra rozdíl. 

Já si nemyslím, jak je odpůrcům přímé demokracie podsouváno, že můj hlas je kvalifikovanější, silnější, a nevímcovšechno než hlas jiný. Jen jsem s tím současným systémem zastupitelské demokracie srovnaná, jakkoli není dokonalý... a to, že by měl být nahrazený demokracií přímou se mi nelíbí.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. února 2018 23:34
Reakce na Krehutka:

Jiná Realita já myslím, že ti dost utíká podstata toho prispevku. Nejde ani tak o to, k jakému rozhodnutí člověk dospěje, ale jaké vstupní informace v rozhodovacím procesu použije. A že v případě mnoha lidí jsou ty vstupní informace nulové. Schválně by mě zajímalo, kolik oprávněných voličů by nám zůstalo, kdyby podmínkou připuštění k referendu bylo sepsani 10 smysluplných a pravdivých vět o eu.

​a proč tedy nebylo součástí hlasování o vstupu totéž?

proč při hlasování o vstupu nevadilo, že hlasuje hloupé stádo, ale při hlasování o výstupu by to najednou vadit mělo a hlasovat by (pokud by tedy vůbec referendum bylo) měla jen nějaká "lepší" skupina?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. února 2018 23:38

já jinak z referenda strach nemám - žádné nebude.

babiš si dojnou krávu přece vzít nenechá.

Offline razorblade
Avatar
8197 příspěvků moje polička 09. února 2018 06:08
Reakce na Jiná Realita:

mám pocit, že paní procházková hlavně zapomněla, že ti stejní duševní chudáci, nad kterými ohrnuje nos, rozhodli o tom, že vůbec v eu jsme. na to jí byly neinformované hlasy dobré (protože vůbec nikdo neměl představu, do čeho jdeme, ani ona)

proč by neměli mít nárok, nyní mnohem více informovaní než tehdy, zrevidovat svá stará rozhodnutí? 

teď totiž o eu každý ví stokrát víc, než tehdy. i když třeba pořád skoro nic.

edit: nevolám pro czexitu - jen prostě uvažuju jinými směry.

​tehdy lidi nemeli informace... ted ma rada z nich “informace” od takovejch vykuku, jako jsou pitomio nebo komunisti. Fakt super :/

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 09. února 2018 08:44

continuity Tady vzniká názor, že zastupitelská demokracie je levicová a vývojově nžší systém než přímá demokracie? Tak to ne snad, ani první ani druhý spolu nesouvisí, nikde není psáno, ani nechápu co vede k přesvědčení, že za 20 budeme mít mnohem více prvků přímý demokracie, proč bysme měli? Protože populisti to tlačí?

Jinak ad ten hlas můj vs. hlas nevzdělanýho souseda. V podstatě nekorektně řečeno, má hlas vzdělaného a morálního člověka větší význam, o tom není sporu, výhodou zastupitelský demokracie je, že i "lumpenproletariát" má svoje Okamury, který se sice vyjadřujou jako hovada, ale jsou si vědomi limitů, minimálně zákonných když ne morálních, IQ tykve soused může zatím v hospodě nadávat a jsme všichni spokojeni, dokud mu nebude někdo permanentně hustit do vypitý palice, že má obrovský práva a jeho hlas stejnou váhu jako ten souseda profesora, frustrace lůzy byla příčinou největších hrůz.

Offline macko.pu banned
Avatar
62 příspěvků moje polička 09. února 2018 08:46

... prosím vás nebláznite o nejakých exitoch, veď naše krajiny sú novodobé kolónie tých západných, snád si nemyslíte, že si nechajú utiecť nejaké prachy z biznisu, ktorý tu majú tak úspešný????

už tu niekto prilepil, že ak by sme vystúpili čo by sa dialo, tie katastrofické scénare... pred reálnym ľudovým hlasovaním by tie scenáre boli 10x znásobené, jednoducho by tu potenciálne nastala genocida národa,  "na tých "jednoduchých" ako ich nazývate by to zabralo, nebojte sa, to už je vymyslené ... takže kľud

(ináč sa mi to páči, že histórie našich krajín sa v súčasnosti datujú od roku 2004, keď sme vstúpili do EU) dovtedy tu akoby ani tráva nerástla

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 09. února 2018 08:46

Jiná Realita Tak v době referenda o vstupu jsme hlavně nevěděli jaký další volby teprv přijdou, proto asi nebyl strach z hlasu lidu.

Jinak já jsem teda věděla do čeho jdu, jak "vůbec nevěděli"?

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 09. února 2018 10:06
Reakce na Jiná Realita:

​a proč tedy nebylo součástí hlasování o vstupu totéž?

proč při hlasování o vstupu nevadilo, že hlasuje hloupé stádo, ale při hlasování o výstupu by to najednou vadit mělo a hlasovat by (pokud by tedy vůbec referendum bylo) měla jen nějaká "lepší" skupina?

​Ale tehdy to přece vůbec nebylo tak, že by referendum vypovídalo o tom, jestli vstoupit do EU nebo ne. O vstup jsme totiž zažádali už dávno předtím (aniž by se někdo ptal lidu, na vyjádření názoru tehdy stačily volby)  a jednání už dlouho probíhala, když se referendum konalo. A jeho otázka nezněla, jestli nám vší lid včetně Pepíčka Nováků povolí přistoupit, ale ptala se, jestli lidi souhlasí s přístupovou smlouvou. Tu mimochodem Klaus se Špidlou podepsali 16.4.2003 (to slavný referendum se konalo, ehm, 13.-14.6.2003).

Takže kapku jiná situace, není-liž pravda? Protože teď by se začalo o výstupu jednat AŽ PO referendu, resp. právě kvůli němu.

Online continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 09. února 2018 10:47

Mutziputzi to jsem nekde rekla? ono se teda ten svet v horizontu 20 let zmeni i z jinych duvodu, treba prumysl 4.0 s nasi spolecnost zmeni vic nez nejake uzakoneni referenda. proste je to zmena, jestli nutne k lepsimu to je vec druha. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 09. února 2018 10:54

continuity Řekla: ...do 20 let tady mame mnohem silnejsi primou demokracii...plus, že jako pravičák myslíš, že by měl mít člověk život ve svých rukou, což s referendem jak souvisí netušim, koneckonců ani ten průmysl 4.0, mám pocit, že mícháš jablka s hruškama. Vývoj nikdo nepopírá.

Online continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 09. února 2018 11:20

Mutziputzi podivej ono je to nebude zaviset od toho, co si tady myslime ty nebo ja. je to zmena (co lidi vzdy jistym zpusobem stresuje) a ke zmene se ma pristoupit tak, ze ji ze vsech stran prezkoumame, prodiskutujeme a pak se rozhodneme. opriori neco odmitat, protoze se bojime, ze jedna konkretni aplikace dopadne spatne, je za mne cele zle a nerozumim tomu. 

ze jsou prvky prime demokrace vyvojove vyssim stupnem jsem urcite nerekla a s dovolenim bych o tom ani nespekulovala, protoze uplne dusledne meli primou demokracii aplikovanou akorat ve starovekem Rime, co bylo uz dost davno. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 09. února 2018 11:29

continuity Ale tady nikdo nic neodmítá, resp. odmítá, ale ne protože se bojí změny, ale proto, že prostě už tradičně máme zastupitelskou demokracii a mně přijde cpaní prvků přímý demokracie jako nesystémovej populismus, ty tvrdíš, že za 20 let tady prvků přímý demokracie budeme mít mnohem víc (nevím z čeho tak BTW usuzuješ), já píšu, že nevidim důvod, jak říkal můj druhej nejoblíbenější a druhej nejmíň doceněnej premíér - kočkopes by byl produktem

Online continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 09. února 2018 11:48

Mutziputzi podivej se kolem sebe po Evrope. vice mene vsude je referendum v nejakem rozsahu mozne, ze to v CR vyzaduje zmenu ustavy, jsem s prekvapenim zjistila az ted. V Slovenske ustave je od sameho zacatku myslim. 

detailni studie jak to vypada v Ecrope je odkazovana na tom piratskem linku, co je dve stranky zpet. podle toho by nesystemovy populizmus panoval ve vetsine Evropy (co mi pripomina ten vtip, ze vsichni jsou blazni jenom ja jsem letadlo). ano uzuzuji na vetsi zastoupeni prime demokracie z toho, ze vsude kolem CR se postupne posiluje jeji zastoupeni. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 09. února 2018 12:15

continuity Ale to furt já vo voze..... I u nás máme prvky přímý demokracie snad ne? Já jsem reagovala na tvoje přesvědčení, že za 20 let jich tady budeme mít mnohem víc, asi jsem letadlo, ale stále nechápu z čeho tak usuzuješ.

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 09. února 2018 13:22

Řekla bych, že jednu ukázku přímý demokracie máme zrovna krátce za sebou. Nevim jak vám, mně stačila 

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 09. února 2018 13:26
Reakce na continuity:

uplne dusledne meli primou demokracii aplikovanou akorat ve starovekem Rime, co bylo uz dost davno. 

​Trochu OT... ale nebylo to spíš v Řecku? Navíc se to netýkalo všech, ergo podle dnešního měřítka o žádnou přímou demokracii nešlo - ženy a další otroci  volit nesměli.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 09. února 2018 13:30

barbucha Pokrokový prvky nás přibližujou k zemi kde dnes znamená zítra co?

Offline barbucha blogger
Avatar
30691 příspěvků moje polička 09. února 2018 13:35

Mutziputzi 

Dnes nebo zítra, včera nebo předevčírem... pokaždý to stojí za prd. 

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 09. února 2018 13:45
Reakce na Jiná Realita:

proč při hlasování o vstupu nevadilo, že hlasuje hloupé stádo, ale při hlasování o výstupu by to najednou vadit mělo a hlasovat by (pokud by tedy vůbec referendum bylo) měla jen nějaká "lepší" skupina?

​Na tenhle argument ted narazim hodne casto. Vidim hlavni rozdil v tom, ze v roce 2003 neexistovaly socialni site, kde si kazdy mohl vypisovat svoje bludy a nepravdy (doporucuju obcas zajit na FB a OG Tomia, je to fakt hnuj, vymejvani mozku). Presvedcit nekoho, aby hlasoval ano/ne dalo tehdy hodne prace. Ja s Prochazkovou souhlasim s tim, ze clovek, ktery se nezajima, nehleda si jine zdroje informaci je problem. 

Jinak zapnuly jste si ted nekdy Barrandov nebo Novu? Vysilaji tak hloupe porady, ze v porovnani s tim je Slunce, seno intelektualni film. To musi strasne otupovat mozek. Zadne kriticke mysleni. Jo a Zeman vcera vypadal v dobre kondici, mel nafoukane vlasy a docela slusivou cervenou vestu. Skoro bych rekla bych, ze je zpet v plne sile.  

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 09. února 2018 13:48

Tak nějak bych to viděla s tim pokrokovým referendem a supervizí Pirátů