Přírodní, “kompromisní” a méně konvenční kosmetika

12. ledna 2021 14:38
Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. července 2021 13:01

marieu moc děkuju. To je zajímavé. Ptala jsem se tady na Sisley, též nepatří k nejlenějším, a složení fakt nic moc. Přítomná "ropa" mě opravdu překvapila.

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 17. července 2021 13:05

whiskas je to tak, no. Mně ropný deriváty taky kdysi zaskočily ve formulaci klasického creme de la mer... 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. července 2021 13:20

marieuJá jsem si ze zvědavosti objednala toto sérum s vit.C.

Online prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 17. července 2021 13:50
Reakce na marieu:

... Takže zůstanu u exfoliace, séra s antioxidanty na ráno, s proteiny na večer a k tomu nějaký olej - opunciový, s cbd nebo bakuchiolem na střídačku a tím jsem nejspíš skončila...

​To ale vůbec není špatná strategie, zvlášť při problemacké pleti!

Pokud už máš vychytaných pár produktů, které ti nedělají problém, a nevadí ti si je občas "obohatit" nějakými přínosnými aktivními složkami, tak to může být velmi efektivní a s minimem rizik.

Do používané olejové péče doporučuji mimo přidaného bakuchiolu ještě pár kapek Stoechiolu - je to skvělá a velmi účinná kombinace

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 17. července 2021 13:53

whiskas musím říct, že se v tom nevyznám nijak do hloubky, takže nedovedu odhadnout, která séra s vit C jsou stabilní a která ne. Používala jsem dřív od The Ordinary a teď jsem si podvakráte objednala toto a k němu ceramidové sérum, to je záchrana při dehydrataci a nebo když si dám jednou za čas hlubší exfoliaci...

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 17. července 2021 13:56

prďola chci si vyrobit ještě sérum s msm, ale potřebuju nejdřív spotřebovat zbytky. A velmi ti děkuju za tip, vypadá to víc než dobře

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. července 2021 14:16

marieu Děkuji, kosmetiku z odkazů neznám, ale ráda se mrknu :-).

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. července 2021 14:17

marieu A absolutně netuším, co je bakuchiol.

Online prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 17. července 2021 14:35

whiskas Bakuchiol - počti si >> tady << 

Pokud používáš olejové produkty (bakuchiol i stoechiol jsou rozpustné jen v oleji), tak stojí za to si ten olej takto výrazně vylepšit. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. července 2021 14:37

prďola Díky . Zatím oleje nepoužívám, protože jsem nenašla vhodný na smíšenou pleť - ve smyslu "vcucne se", ale nezanechá mastný film na kůži.

Online prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 17. července 2021 14:45

whiskas V takovém případě to bývá trochu komplikovanější, většinou je dobré mít namíchanou kombinaci olejů a mezi nimi i ty "suché", pak je efekt rychlého vstřebání jistější.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. července 2021 15:34

prďola Díky, to je na mě moc složité :-D. Netuším, který olej je "suchý". Mrknu se na google, třeba něco najdu.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. července 2021 16:09

whiskas 

...doporučuji tento - dávám na obličej i na tělo

(samozřejmě na vlhkou pokožku, někdy je to jen voda ze sprchy, jindy růžová voda Alteya)

https://vianatur.cz/produkt/khadi-pletovy-a-telovy-olej-fialka_591?gclid=EAIaIQobChMI7u2ZtKPq8QIV9oODBx0WLwJOEAQYASABEgISi_D_BwE

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. července 2021 16:24

Miru Děkuju. A blbý dotaz, není moc "voňavý"? Onehdá jsem měla od Khadi šampon a jeho vůni jsem absolutně nesnesla, takže šel z domu.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. července 2021 16:52

whiskas 

...velmi jemný, decentní, po natření téměř neznatelný, ale i tak velmi příjemný(tou vůní)

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 17. července 2021 20:39

MiruDěkuji pěkně :-).

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 13:06

ISON Slíbila jsem, že se podělím o dojmy, až pořídím nějaký tekutý přírodní make-up. Podle eshopu biooo jsem měla vyhlídlý hlavně Inika, podle popisu a odstínů se mi líbil. No tak ten po vyzkoušení v obchodě vůbec, přišel mi děsně lepkavý, úplně nepříjemná textura. Pak jsem vyzkoušela ještě Madara make-up a taky mi přišel takovej mastnější, nepříjemnej. Tak jsem to nechala na prodavačce, doporučila mi Sublime, který jsem nakonec zakoupila a zatím jsem spokojená. Jako kvalit doposud používaného DW úplně nedosahuje, ale kryje, po nanesení je matný, textura příjemná, celkem drží a jako bonus je levný. Jako jedinou nevýhodu vidím malý výběr odstínů. A překvapilo mě, že jsem si nechala doporučit i odstín a je úplně jiný, než jsem doposud nosila Tak nevím, jestli jsem vypadala nepřirozeně předtím, nebo teď a nikdo mi to nechce říct

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 15. zaří 2021 13:07

A zrovna se tu zeptám, doporučíte někdo spf ochranu, asi nejlépe jako lehký, hydratační krém? Požadavek, aby byl přírodní.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 18:14

Miru Děkuji 

Spf 14 se mi zdá málo mrknu i na ty ostatní, ale takto zbezne jsou pro me už dost drahé.