Přírodní, “kompromisní” a méně konvenční kosmetika

12. ledna 2021 14:38
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. února 2021 23:43

slniecko většinou obden. Ale myslím, že ji můžeš používat denně.

No a jsi s nimi spokojená? Která Tě z nich nejvíc zaujala? 

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 26. února 2021 15:28

Dalia zatiaľ fungujem na č.1 s vitamínom C. Je veľmi príjemná, hydratačná, nedráždi. Ako nie nejaký extra zázrak, ale fajn za tú cenu. Až ju dorazím, prejdem na ďalšiu.

Offline marieu
Avatar
4475 příspěvků moje polička 06. června 2021 12:16

Chvíli jsem teď nekupovala žádné nové produkty, ale poslední dva týdny používám koloidní stříbro jako tonikum a zdá se, že celkem pomáhá na akné. Pleť jako alabastr mi zjevně není souzená, ale ty hrůzy po stranách brady, kde se mi natěsno opírají fasované nejlevnější madeinchina respirátory, jsou doopravdy pryč.
A pak mi celkem sedí oční krém od Caudalie, řekla bych, že mi celkem zabírá na jemné vějířky okolo očí. Kupovala jsem, když měli 15% slevu na kosmetiku, tak to ani tolik nebolelo. 

Ale stále jsem na lovu dobrého tělového mléka-kvalitní složení, dobrá vstřebatelnost, dostatečná hydratace a příjemná parfemace je zjevně nedosažitelnou kombinací... Beru všechny vaše tipy!!!

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 06. června 2021 12:26

...super je, a i moc příjemně a jemně voní po planých růžích

a jinak mám moc ráda oleje od značky Khadi

(mmch, mám od nich šampony)

...dělá hebkou pokožku.

...tenhle je hutnější na pokožce, ale super, když ho smíchám s Whamisa Deep Rich Lotion kolem očí

Offline brrr
Avatar
9994 příspěvků moje polička 06. června 2021 13:16

marieu To koloidní stříbro vypadá zajímavě. Jaké máš?

Offline marieu
Avatar
4475 příspěvků moje polička 06. června 2021 13:32

brrr mám tuto značku, kupovala jsem u nás v lékárně.

Miru ty oleje si nechám jako tip na zimu. Barnängen mívá tuším silikony ve složení, minimálně, do toho bych nešla. Ale nechci odsoudit šmahem, určitě se na to podívám!

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 06. června 2021 14:04

brrr marieu Doporučuji koloidní stříbro se zinkem, třeba >> tady <<

Offline marieu
Avatar
4475 příspěvků moje polička 06. června 2021 14:05

prďola tak to je ještě lepší. Díky

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 08. června 2021 18:37

marieu atopickou pokozku nemam, ale na tele velmi citlivou a uz nechci nikdy nic jineho nez tyto dva. Splnuji vse, az na tu vuni, v tom jsou oba ty kremy dokonale nijake (coz me osobne taky vlastne vyhovuje) Jinak jsou ale doslova pohlazeni pro kuzi, zvlacni, vyzivi, ale nejsou nihak extra hutne a dobre se vstrebavaji. 

Offline marieu
Avatar
4475 příspěvků moje polička 08. června 2021 19:15

jinx už na to mrkám, děkuju. Atopik taky nejsem, tohle bude na mě už i dost výživná formulace. Na zimu ale, jako když člověk najde . Teď se do veder mažu jen aloe vera gelem z dm drogerie, ale to je fakt jen taková voděnka. Potřebovala bych něco mezi. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 08. června 2021 19:20

marieu mam takovy pocit, bliz jsem to ale nezkoumala, ze zrovna ten eucerin se vyrabi v ruzne hutnych konzistencich, mozna by ti nektera mohla vyhovat i ted, ale to ti lepe rekne nekdo povolanejsi v lekarne. Ja vlastne celorocne jedu jednu konzistenci, bez ohledu jestli je leto nebo zima. 

Offline marieu
Avatar
4475 příspěvků moje polička 08. června 2021 19:48

jinx já mám trochu obavu, že ty lehčí konzistence mívají i u těchto značek ve složení silikony a těm já se už roky vyhýbám kvůli akné (záda included) Musím se na to ale podrobně podívat, abych si tu bohapustě nevymýšlela. Díky za tipy, každopádně!

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 08. června 2021 19:57

marieu aha, jasne, tak to taky nevim. Neni vubec zac. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 20. června 2021 16:20

marieu Můžu se Tě prosím zeptat? Ty jsi tu někdy zmiňovala, že používáš přírodní make-up, nemůžu to najít. Pokud se nepletu, byla bys tak hodná a napsala mi nějaký tip? Sice jsem byla spokojená s doposud používaným, profláklým Double Wearem, protože mám akné a potřebuji dost krytí, ale přes zimu se mi pleť o něco zlepšila a mám podezření, že má vliv i to, že jsem make-up vůbec nepoužívala.

Offline marieu
Avatar
4475 příspěvků moje polička 20. června 2021 17:05

nonemy musím předeslat, že nejsem zdaleka expert a nemám nic nazkoušeno.... první non toxic make upe jsem měla od německé značky Nui. Textura i finiš vyhovovaly, ale neměli pro mel odstín- nebo zkrátka oxidoval. Kamaráda s porcelánovou pletí je z něj ale nadšená. Teď mám druhé balení sapho essential foundation a jsem celkem spokojená- má tedy jen lehké až střední krytí, ale v kombinaci s dobrým korektorem (Hynt beauty) mi doopravdy stačí. Klasické makeupy mi přestaly vyhovovat z důvodu vysokého obsahu silikonů rovněž na akné. Ne tedy, že bych teď měla pleť jako porcelán. Je dobré si ale předem říct, že od těch produktů nemůže člověk čekat stejnou  kosmeticitu a výdrž jako u makeupů s klasickým složením. Pokud se alespoň občas pohybuješ v Praze, vyzkoušela bych Líčírnu - mají slušné poradenství, nicméně netuším, jak jsou na tom se vzorky.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 20. června 2021 17:19

marieu Moc děkuji za odpověď. Sapho už je nad rámec, co jsem ochotná za make up dát a do Prahy se asi jen tak nedostanu, tak snad něco trefím od boku jen podle popisu :) S o něco horšími vlastnostmi počítám, ale potřebuji pleť co nejméně zatěžovat a make up jsem používala denodenně. 

Ještě se tu zeptám, jestli nemá někdo zkušenost s minerálním makeupem?

Offline marieu
Avatar
4475 příspěvků moje polička 20. června 2021 17:24

nonemy nemám osobní (že se do toho ještě hrabu), ale dobře vychází z recenzí alima pure v sypké verzi s lepším krytím. Ad ceny- sapho je fakt pálka... naposledy jsem ho kupovala v akci se slevou. Ještě mě zaujal BB cream od Inika organics, ten vychází trochu líp...

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 20. června 2021 18:45

marieu Alima pure vypadá přijatelně, děkuji, prozkoumám. BB krémy mívají až moc slabé krytí.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. července 2021 21:45

marieu prďola koupila jsem si to koloidní stříbro, protože moje akné už dosahuje hrůzných rozměrů. Používám ho asi deset dní a zatím žádná změna, to je asi ještě brzo. Ale přijde mi, že vysušuje. Je to možné? Kromě akné mám totiž pleť spíš suchou nebo dehydratovanou, několik měsíců používám hydratační krém s ceramidy a přišlo mi to lepší (hydratace, ne akné).

Offline marieu
Avatar
4475 příspěvků moje polička 13. července 2021 21:58

Evaeva mám smíšenou pleť a mě nevysušuje. Kupovala jsem jednu z těch vyšších koncentrací a zbavilo mě takových těch bolestivých papul s otokem na bradě v místě těsnéjo kontaktu s respirátorem. Hormonální akné mám jinak dál, řekla bych ale v menší míře. Až spotřebuju velkou flašku s lékárny, koupím tu kombinaci se zinkem, protože to dává opravdu smysl. Jinak taky používám sérum s ceramidy, cholesterolem apod. v okamžiku, kdy mám větší dehydrataci a v chladném počasí a teď na léto chci koupit tohle lehčí sérum, podle některých recenzí by mohlo stačit i místo krému a na něj už jen spf...