Přírodní, “kompromisní” a méně konvenční kosmetika

12. ledna 2021 14:38
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. července 2021 22:10

marieu díky za odpověď. Já nejsem schopná říct, čím to je, nějak nejsem schopná najít správnou cestu. Mě se právě teď dělají takové hluboké boláky, to jsem neměla ani v pubertě. Dám stříbru teda ještě čas, bylo by fajn, kdyby pomohlo.

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 13. července 2021 22:18

Evaeva je to fakt boj, každému vyhovuje něco trochu jiného a mně přijde celkem únavný pořád něco vymýšlet, vyhledávat a zkoušet...  mně zcela určitě nejvíc funguje exfoliace (chemicky, šetrnou mikrodermabrazí doma)cale přes léto zběsile pigmentuju a na spf bývám lajdák, takže to tak nějak flikuju. A pak taky nejíst sladký. Což je pro mě v podstatě nepřijatelný

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 13. července 2021 22:31

marieu jo, je to boj, po "dětech" taky pořád tápu. Sladkého se taky nevzdám. Dřív mi hodně pomáhala kosmetička, ale teď jsem zvládla jen jednu návštěvu a nebyla jsem spokojená, zkusím ještě tu původní, hůř dostupnou.

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 14. července 2021 07:52

nonemy Pokud jde o minerální make-upy, osobně mi nejvíc sedla značka Lily Lolo, jejich make-up i korektor používám už několik roků. Kryjí dobře, jdou snadno vrstvit a nedělají dojem masky.

Dále mám vyzkoušených pár značek ze vzorků:

Everyday minerals - nabízejí tři druhy báze, (polo)matující a pro suchou pleť. Krytí spíše nižší. Dobrou zkušenost mám se žlutým korektorem.

Uoga uoga - nízké krytí, spíš jako krycí pudr než make-up.

Alima pure - měla jsem vzorek korektoru a byl dobrý.

U většiny značek je na výběr z velkého množství odstínů, které se ještě dále rozdělují podle podtónu pleti (růžový/žlutý/neutrální), ale není problém koupit vzorky a vyzkoušet, co nejlépe vyhovuje. A např. pro Lily Lolo jsou k dispozici testery v Biooo (Praha a Brno).

Co se týká nanášení, nejčastěji se doporučuje kabuki nebo flat top, štětec by měl být hustý a pevný.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 14. července 2021 08:54

ISON Moc děkuji za podrobnou odpověď Jdu to všechno prozkoumat :) Já se pro minerální ještě nerozhodla, zatím zjišťuji informace. Primárně chci přejít na přírodní, bez silikonů, musím pleť přestat zatěžovat, stejně mám pořád nějaké problémy, jako akné, či vysušení. Zatím jsem se dočetla, že minerální make up může póry také ucpávat i dráždit, jak jsou ty částečně drobné, ale prý ostré. Možná zvolím pro začátek nějaký tekutý přírodní make up, ještě nevím. Každopádně ty minerální jsou mi moc sympatické :)

Offline Pavlena
Avatar
6539 příspěvků moje polička 14. července 2021 09:00

nonemy sypky mineralni make up Lily Lolo mam doma, pouzivam tak obcas, v mrazech po nem mam vysusenou plet a v horkem lete moji pleti taky nesedi. Ale klidne ti odsypu na vyzkouseni, az zas bude brnensky sedanek..

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 14. července 2021 09:16

Pavlena To jsi hodná Já se do Biooo stejně chci stavit, až budu v Brně. Zrovna včera jsem u nich dělala objednávku :), ale některé věci chtějí vyzkoušet. Zatím, co jsem zkoumala jen na netu, tak mě u nich zaujal tekutý make-up Inika. Bude taky záležet, jak se mi který trefí do odstínu. Jsem bledule s nádechem do růžova, takových je menší výběr, mám pocit.

Offline baltik
Avatar
4409 příspěvků moje polička 14. července 2021 17:28

nonemy celkem chvali tinted oil a korektor od Kosas, ale to kryti bude mensi a nevim, jak produkt na bazi oleje na akne?

Osobne mi prijde, ze i ty youtuberky, co hledaji super prirodni produkty, tak u makeupu voli konvencni

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 14. července 2021 19:31

baltik Děkuji. Já si právě říkám, ze pokud nechci pleť zanášet např. silikony, tak je ten make-up nejdůležitější, protože ten mám na obličeji celý den. Ale tak nějak očekávám, ze to bude na úkor některých vlastností, jako je třeba výdrž. Zkusím a uvidím, vrátit se můžu vždy :)

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 15. července 2021 09:41

nonemy Ráda jsem pomohla osobně mi minerální MU připadá na pleti mnohem lehčí než tekuté, ale srovnání mám s běžnými z drogerie. Nevím, jak jsou na tom přírodní tekuté makeupy, z těch jsem vyzkoušela jen Alverde.

Offline baltik
Avatar
4409 příspěvků moje polička 15. července 2021 13:18

nonemy jo, to nezpochybnuju, dava to smysl, jen kdyz jsem tak nad tim uvazovala, tak jsem si nevzpomnela, ze by nektery, krome tech lehce krycich spise typu CC cream, doporucovaly

mne je treba sympaticky tento, ale taky bude jen lehce zabarveny

https://www.sephora.cz/p/super-serum-skin-tint-spf-30---pletove-serum-555910.html?gclid=Cj0KCQjwub-HBhCyARIsAPctr7z2OdJc1jfZ2rjsFbhTDAcQxyRfqcEw4UFFkOQKbPWu735MVgI77H8aAvUtEALw_wcB

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 15. července 2021 18:42

ISON tak když budu s nějakým přírodním tekutým spokojená, podělím se o dojmy :)

baltik krytí potřebuji větší, jsem taková poďobaná budu hledat a doufat :)

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 15. července 2021 19:45

marieu Jakou prosím používáš "šetrnou" exfoliaci? Děkuji.

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 16. července 2021 07:18

Přes zimní měsíce jsem používala několik let The Ordinary, ale teď se možná porohlídnu po nějakém toniku s AHA+BHA, protože se mi úplně nechce vrstvit séra... a občas si doma udělám jemnou mimrodermabrazi. 

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 16. července 2021 16:47

marieu Děkuji. Mě právě zajímala ta "mikrodermabraze" - čím ji praktikuješ? Myslela jsem, že mikrodermabrazi dělají jen v salonech.

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 16. července 2021 18:34

whiskas jasně, promiň. Koupila jsem si před pár lety přístroj pro domácí použití. Tehdy nebyl v ČR ke koupi, takže to bylo tuším z currentbody.com v akci, s cenou cca za polovic ceny na notinu. Kupuju k němu sadu těch jemnějších disků a používám cca 1x za 10-14dní, nebo jak si vzpomenu.

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 17. července 2021 11:26

marieu Moc děkuju! Nějak se nemohu dokopat na kosmetiku, takže nějaké domácí zařízení by se hodilo. Díky .

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 17. července 2021 11:40

whiskas já jsem od druhého porodu na kosmetice nebyla. Když už jsem měla volnější ruce, tak covid a když už jsem byla konečně naočkovaná a skončil poslední lockdown, tak mi kosmetička poslala zprávu, že se stěhujou s rodinou na Mallorku, tuším. Dala mi tip na nástupkyni ve svém salonu, ale ceny vyletěly o 50%, při základním ošetření to dělá 1800,- a to ještě nevím, jakou používá kosmetiku- jestli taky Phyris jako ta předešlá (aspoň perfektně čistila pleť a masáže byly áchich), tak je to teda neskutečná pálka, ačkoliv "okresní město". 

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 17. července 2021 11:46

marieu Tak to je síla a chápu, že je fajn najít alternativu. Já teď hledala kosmetiku v Ro (protože, když jsem v Praze, tak tam mám jiné starosti) a našla jsem salon, kde pracuji s Phyris - neznám, ale slyšela jsem na tuto značku samou chválu. Jen ještě musím prozkoumat ceník. 

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 17. července 2021 12:54

whiskas už jsem ty produkty dlouho nestudovala, protože se mi nelíbily- tuším, že ty lehčí formulace byly (nevím jak teď) plné levných plnidel typu silikony, které notabene nemůžu kvůli akné. Teď jsem si rozklikla složení nějakého antiage krému, v českém eshopu za 3,3k, složení není nijak jedovatý, ale nenašla jsem tam nic, co by ospravedlnilo cenu. A to je, shrnuto, celý můj problém s "konvenční" kosmetikou. Takže zůstanu u exfoliace, séra s antioxidanty na ráno, s proteiny na večer a k tomu nějaký olej - opunciový, s cbd nebo bakuchiolem na střídačku a tím jsem nejspíš skončila...