Přírodní, “kompromisní” a méně konvenční kosmetika

12. ledna 2021 14:38
Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 18:19

nonemy 

...na naše podmínky to bohatě stačí. Krásně se vcucne, ale pleť zůstane taková svěží.

Mám ho a používám, střídám se značkou Antonia Burrell

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 16. zaří 2021 18:20

Miru je fakt, ze lepší 14, než to nic co "používám"

Offline marieu
Avatar
4475 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 09:10

Přicházím s novým poznatkem- na popud prďola jsem si koupila sérum MSM od Kvitok a už dva měsíce ho používám večer v kombinaci s bakuchiolem stejné značky. Vidím posun k lepšímu stran zánětlivých projevů- pleť je celkově mnohem klidnější, pupínků výrazně ubylo. Spotřebuju obě balení a další si vyrobím sama- Kvitok má velmi malá balení sér...

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 29. zaří 2021 11:29

marieu To mě moc těší, že se MSM osvědčuje Tak já zkusím nabídnout další podnět ke zlepšení

Bylo by dobré si pohlídat, aby ve složení produktů, které používáš (ale dá se to přidat i dodatečně) byla nějaká prebiotická ingredience. Mám tu zkušenost, že zvlášť v případě problematické pleti, se všichni snaží o pečlivé a důkladné čištění, ale tím se také zbavují bakterií, které jsou pro pleť naopak potřebné a žádoucí.

Prebiotika najdeš ve složení např. pod názvem Inulin nebo Biolin P (což je Inulin, Alpha-glucan oligosaccharide) - tyto bývají nejčastější. Mimo posílení ochrany vůči vnějším vlivům pleť zklidňují a eliminují zarudnutí a záněty. Velmi jednoduše se dá přidat Inulin do běžně používané pleťové (ne micelární !) vody, je dobře rozpustný ve vodě.