Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 07:51

0zero7 Používam Pixi, aktuálne mam glow tonic a predtým som mala Retinol tonic. Ten glow je lepší. Ten od Deciem som mala a nepresvedčil ma. Ja by som chcela skúsiť Niacinamide tonic (a nielen) od Good Molecules, len tá dostupnosť je blbá. Nepozerala si na tú hnacku? U vás asi lepšia dostupnosť. Wayne Goss chválil napríklad to ich mydlo. 

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 13:15

prďola ještě, když jsme u těch silikonů, ráda bych se zeptala na složku s názvem Polysilicone-15. Obejvila jsem ji totiž v některých denních krémech pro zralou pleť. 

Jinak u toho Balea krému s vit. C mám opravdu po aplikaci pocit, že pleť září.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 17:43

paktofonika Pixi vypada dobre, proc ti ten Ordinary nevyhovoval? Ja bych potrebovala neco jemnejsiho, protoze mam sussi citlivou plet. prďola prosimte, mrkla bys na ten Ordinary? Treba by to pomohlo i slniecko a jestli neni nic moc budem hledat dal :)

https://theordinary.deciem.com/product/rdn-glycolic-acid-7pct-toning-solution-240ml?redir=1

paktofonika Good Molecules posilaji international, zalezi na vaze a kam to jde. Zbezne jsem se divala (maji skoro stejny veci jak Ordinary) na Buffet a GM Super Peptide a laickym okem se mi zdalo mozna O serum lepsi co se obsahu tyce, ale mozna uplne totalne kecam! Ten niamicine tonik muze bejt dobrej. Me dochazi AHA tonik Clarins a uz se nedela, ten exfoliuje krasne, tak bych ho chtela necim nahradit na zimu. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 17:44

Magnolie1 Cecko je super, pokud sneses, ma hezky vysledky, projasni a pomuze se skvrnami pripadne, plus je to antioxidant! Tak zareni myslim, ze neni jen pocit :)

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 17:54

Jeste sem hodim uplne jednoduchou pomucku na kyseliny, Caroline Hirons to shrnuje fajn (hlavne teda pro lidi jak ja co nemaji hluboky znalosti jak Prdola :) Caroline ma docela fajn informace na tech strankach a je vtipna na IG

https://www.carolinehirons.com/2017/03/cheat-sheet-types-acids.html

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 02. října 2020 19:13

prďola 0zero7 ďakujem!!! idem to popozerať.

 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 02. října 2020 19:34

slniecko Pak dej vedet co jsi vybrala! :)

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 03. října 2020 17:03

prďola 0zero7

Pozerám ten Ordinary a je tam veta "Contact of the product with the skin must be of limited frequency or duration." Čo tým chcú naznačiť? Zároveň dve vety predtým je tam "Do not rinse off." Tak nechápem, zmyť to nemám, ale na pleti to nemá ostať?

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 03. října 2020 18:52

slniecko ze se to nesmi pouzivat moc casto (pisou MAX jednou denne, zacala bych - s jakoukoli kyselinou - treba 2x 3x tydne max, podle toho jak je to silny) a ze to nesmis matlat moc dlouho, proste prejet oblicej jednou vatovym tamponkem, netlacit, a slus. 

Co se smyvani tyce, zalezi co ti sedi ja nekdy necham a dam peci a nekdy to sunda klasickym tonikem. Zalezi jak se plet citi zrovna. Nevadi ani jedno myslim. Mam jeste ten Clarins, tak az dopotrebuju urcite koupim nejakou dalsi.

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 04. října 2020 00:22

0zero7 áha, jasné, ďakujem!

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. října 2020 07:35

0zero7 Jo tak na tie Good Molecules musím pozrieť. U toho Ordinary tonicu, mám pocit, že mi vadila vôňa, teda skôr zapach octu alebo tak nejak, ale to až po nejakej dobe, a neviem či sa nepokazil. Skúsim ho niekedy objednať ešte raz, možno som mala vadný kus. 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 07. října 2020 07:15

Mirka 

...tak jsem se přesunula...

Ten Payot krém je podle cosdna tabulky dost dobrý. Proč nejde pod makeup.?

(i když teda - já měla od Payot asi celkem tři výrobky a vždy jsem z nich byla rozčarovaná, nespokojená)

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 07. října 2020 08:38

Miru já jsem Payot před lety používala hodně, stejně tak i E. Arden, pak spíš Academii, Gatineau, Decleor. Ten krém No.2 je léčivý, dermatokosmetika, a je hrozně hutný a nevstřebává se. To s makeupem vůbec nejde dohromady. Na noc to míchám s olejem, to mi přišlo fajn. Já jsem včera koukla do šuplíku, než načnu nové balení No. 2 a na noc jsem měla osmihodinový od Arden a moringový olej, taky to nebylo špatné.

Ta změna pleti vždycky přijde doslova ze dne na den. První zářijové ochlazení, zatopí se, a mě pne a červená pleť. Trvá to tak do Vánoc, pak je to do cca konce dubna jakž takž a přes léto úplně v pohodě. Nenávidím to!

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 07. října 2020 08:39

Mirka 

...hmmm, tak to je teda pech...

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 07. října 2020 16:04

prďola 0zero7 paktofonika

Čo si myslíte o tomto? Som zistila, že to mám vlastne doma, dcére to nanútila kozmetička, keď nemala na sklade ten, čo ona používa, jej sa nepozdával, tak mi ho posunula, ja som ho použila raz, zistila som, že pení (???) aodložila, že uvidím, čo s ním. A teraz ako googlim tie s kyselinou glykolovou, tak ma to naviedlo naňho.

https://www.alcina.sk/skin-manager-pletove-tonikum

Zloženie: AQUA, GLYCOLIC ACID, GLYCERIN, TRIDECETH-9, SODIUM HYDROXIDE, PEG-5 ETHYLHEXANOATE, ZINC PCA, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PARFUM, DISODIUM EDTA, SODIUM BENZOATE, CITRUS PARADISI FRUIT EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE.

Má to zmysel skúšať znova (ale budem to zmývať, fakt je tá konzistencia divná), alebo to definitívne vyrazím a hľadám ďalej?

Akurát moje šporovlivé ja (veľmi malinké šporovlivé ja) sa domáha nekupovať nové, ak by bolo niečo použiteľné už aj tak doma.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 07. října 2020 16:45

slniecko Asi jsi dala normalne na Tampon a na oblicej? Me se zda ok. Pokud te nevysusuje tak za me bych ho zkusila. Spis je urceny na trochu mastnejsi/problemovou plet asi? Tak jen to bych zvazila, jestli mas suchou muze to dal vysusovat. 

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 07. října 2020 18:57

0zero7 hej, na tampón a ako som ním prechádzala cez tvár, tak bol taký divný, akoby slizký a trochu to penilo, tak som to zmyla.

Mám zmiešanú pleť.

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 07. října 2020 19:09

slniecko ja jsem to pouzivala, bylo to jedno z prvnich tpnic s aha kyselinou, pekne to vonelo a ten aplikator na tamponek je bezva, ale nevidela jsem zadny vysledek ani negativni ani pozitivni a na to mi prislo zbytecne drahe

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 08. října 2020 17:17

slniecko baltik Hmm, tak nevim, mozna zkus jeste a uvidis, zalezi i kolik te kyseliny ma. Tezko takhle na dalku. baltik asi jsi pouzivala dyl? A co mas ted? Nahod nejakej dobrej!

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 08. října 2020 17:54

0zero7 no vypouzivala jsem jedno baleni. Pak jsem zkousela ty ruzne pixie toniky, ale mela jsem to mini testovaci baleni, tak tam se asi vysledky ani nedaly cekat.