Váš další parfémový nákup?...aneb aktuální parfémová přání/plány

20. února 2015 17:54
Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 12:45

Evanilla Lákadel je opravdu hodně. Četla jsem zajímavou teorii, že na takové množství podnětů, jaké nás denně bombarduje, náš mozek prostě není evolučně nastavený - vizuálně, ale třeba i sociálně. Obecně v biologické říši se mluví o superstimulech: ptáci poletí za nejsilnějším světlem, kachna bude opečovávat největší vejce, i když je sádrové... člověk preferuje chutě, které znamenají vydatný pokrm, protože pořád má zakořeněno, že když narazí na něco dobrého, musí to maximálně využít, z dob, kdy byla podobná nabídka vzácná. Takže odolávat stále promyšlenějším lákadlům je něco, co vyžaduje aktivní uvědomění. Dostupnost online nákupů společně s dostupností sociální sítě, v níž člověk sbírá podněty a která ho inspiruje k poznávání nových  a nových věcí (které by mu dřív nechyběly, protože neměl ponětí, že existují) vytváří dříve nevídaný koktejl pokušení...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 13:07

Renusatko Však jo, čas od času se člověk musí potěšit, odměnit. To byl jen povzdech, že se mi to občas vymyká, nejsem sběratel a pak mi to přerůstá přes hlavu. Mám ještě jednoho takového koníčka a vždy jeden "spí" a další se probudí.

Miru Je to tak; jojo já vím, že jsi to myslela jinak Ale dost lidí pod vlivem youtube, instagramu apod. nakupuje stejně jako ti, kteří se vytvářením obsahu na těchto sítích živí, nebo minimálně si tím přivydělávají. Tedy musí mít stále nový a nový materiál. "Normální" člověk nemusí, ale zase chápu, pokud je někdo sběratel. Prostě každému dělá radost a stačí jiné množství.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 13:13

Jitka77 Hodně zajímavé a určitě je to tak - kdybych na instagramu nesledovala každou druhou ženskou, která zkouší a fotí laky na nehty, nevěděla bych, co všechno existuje a určitě bych neměla pocit, že mi něco chybí (při mém množství mi opravdu, opravdu nic nechybí). Už jsem jich hodně záměrně přestala odebírat, protože denně bylo desítky obrázků - tedy jak píšeš podnětů. Stejně tak s vůněmi.

No a zpět k tématu: Samozřejmě jsem využila 20% slevu na ALZD a okdlikla BDK Parfums Creme de Cuir Opět tedy bude až pod stromečkem, protože vím, že dostanu od rodiny nějaké peníze. Tedy tady nemám výčitky, tu jsem plánovala. Asi tak dva týdny

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 14:16

Evanilla 

...obdivuju Tě.! Kolik vůní už na Tebe čeká "pod stromečkem".?.

Já bych tohle vůbec nezvládla!.

Jako třeba JEDEN flakon jo, jeden bych vydržela nerozbalit dřív, ale ty ostatní bych musela otevřít teď!, a už teď se s nimi vonět

Fakt jsi dobrá

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 14:37

Miru Tři Jenže jeden je dárek od muže - ten mě nenechá nic otevřít předem. Zároveň ví, že mi nemůže jen tak koupit parfém jako překvapení, že pečlivě zkouším a plánuju co a kdy. Proto si vždy řeknu, co bych chtěla a co mi opravdu udělá radost.

A potom od našich a od babičky dostávám peníze (mám navíc i svátek), oni zkrátka nemají snahu něco vymýšlet nebo se mě ptát a já jsem jako malá - prostě mám ráda Vánoce a chci mít dárky ten den. Těšit se na ně. Možná mě to přejde, pokud někdy budeme mít vlastní děti. Ale těším se i na ostatní, až budou rozbalovat dárky ode mě. Kdybych balíčky otveřela hned jak přijdou, zkazila bych si Vánoce. 

Takže já udělám ten finanční výdaj teď a pak žiju a kupuju běžné věci z peněz, co najdu v obálce... a mám to "jako" od nich.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 14:49

Evanilla 

...jooo, tohle všechno naprosto chápu a mám to stejně...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 16:27
Reakce na Evanilla:

Miru Máš pravdu, neměly bychom si kazit radost. Je to vášeň

Na druhou stranu, zamyšlení: Dneska jsem zrovna viděla video o tom, že ne, opravdu nepotřebujeme stovky parfémů. Pak je ani nestihneme unosit. V tom měl dotyčný taky pravdu Nepotěšíme se ani z toho nového co máme a už už zase jdeme hledat "next best thing". Závislost na nákupech, adrenalin, nutkání zase něco zkoušet, objevit a slast potom flakon odkliknout, rozbalovat - a přitom mám tolik krásných vůní už doma, tak na co? Mám 35 flakonů a víc si nedovolím, když něco nového přijde, další musím spotřebovat nebo prodat. I tak je to hodně a ceny se šplhají výš a výš. Pořád je to... jenom vůně. Jsem na vážkách - ano miluju to, ale potřebuju úplně jiné věci. A potřebuju se uklidnit a nechtít všechno vyzkoušet a všechno hned vlastnit. A to mám z toho, že pár let byl pokoj


Video je tady.

Jen ještě dodávám, že to jsou moje pocity a můj vnitřní boj, nikomu nechci rozhodně kázat, jak by to mělo být

​No, pozrela som si, odpustila som si koment v štýle "Well, young gentleman, been there, now just chill, here have a candy"...

Takže držím palce, ja sa nezúčastním:)))

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 17:36

slniecko  Evanilla Super, že je vše v angličtině.

Renusatko Klidně si to pusť - bez tlumočníka je to v pohodě:)

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 20:24

Korsičanka Pardon Ale on mluvi tak zretelne, je mu rozumet, ze jsem si rikala, ze to sem dam. Ja treba nekdy taky pochytim nemecke recenze i kdyz moc neumim.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 21. listopadu 2020 20:43

Evanilla To byla trochu nadsázka Já na něj koukla asi půl minuty a měla jsem navíc od rána ztlumený zvuk:) Ale asi bych mu stejně radši rozuměla německy či francouzsky a nejradši samozřejmě česky/slovensky.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 11:17

Můj další parfémový nákup byl tentokrát pro kluky domů. Jsem zvědavá, jestli se trefím. Dva parfémy jsem koupila už ověřené a dva jsou na zkoušku

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 11:29

Renusatko 

...a prozradíš jaké.?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 14:02

Miru Minulý týden jsem vyzkoušela Interulde Man od Amouage a od alibi z léta jsem měla vyzkoušenou Rasasi Rumz Al Rasasi Zebra Pour Lui. Tak to jsou dvě nové. Uvidíme, jestli budou mít úspěch.

Jinak u nás frčí Diesel fuel for Life, ten chtěli (bohužel) a Bottega Veneta Illusione. 

U těch kluků a chlapů je to těžké. Mám tady 30 pánských vzorků. Už po několikáté. Oni je na sebe našplíchají, už tu není skoro nic a když se ptám, který se jim líbil, tak to přece nesledují. Z toho mi vychází, že je to skoro jedno. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 14:35

Renusatko Tak u nás to bylo jiné: donesla jsem synkovi od Toma jím pečlivě vybrané vzorky a...jemu se nic extra nelíbilo:( A nakonec si koupil tu "drogérku" - bílou Eau de Lacoste Blanc. Ta je ale prý limitková, takže Tom ji následně schválil.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 14:40

Renusatko 

...hmm, ale to jsi zase úžasný Ježíšek.!., když dáváš tolik na výběr...

(...kdybych nebyla limitovaná financemi, věřím, že jednomu synovi by se stropro líbilo něco od Kilian(Intoxicated, Black Phantom), druhému myslím tak Allure Blanche Edition nebo Blue Chanel...)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 14:53

Renusatko super výběr. teď si mi o Zebru k Vánocům nenápadně řekl kamarád, který ji ode mne dostal k narozeninám. Vždy chodí upravený a navoněný, ale tolik komplimentů jako na Zebru prý nikdy na vůni nedostal.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 15:15
Reakce na Evanilla:

Miru Tři Jenže jeden je dárek od muže - ten mě nenechá nic otevřít předem. Zároveň ví, že mi nemůže jen tak koupit parfém jako překvapení, že pečlivě zkouším a plánuju co a kdy. Proto si vždy řeknu, co bych chtěla a co mi opravdu udělá radost.

A potom od našich a od babičky dostávám peníze (mám navíc i svátek), oni zkrátka nemají snahu něco vymýšlet nebo se mě ptát a já jsem jako malá - prostě mám ráda Vánoce a chci mít dárky ten den. Těšit se na ně. Možná mě to přejde, pokud někdy budeme mít vlastní děti. Ale těším se i na ostatní, až budou rozbalovat dárky ode mě. Kdybych balíčky otveřela hned jak přijdou, zkazila bych si Vánoce. 

Takže já udělám ten finanční výdaj teď a pak žiju a kupuju běžné věci z peněz, co najdu v obálce... a mám to "jako" od nich.

​To těšení chápu.

Vůni mi k Vánocům nikdo nedá, protože kluci na to prostě nejsou. Dostávám třeba vonavá mýdla, ale parfém ne. Jen předloni jsem dostala od syna kolínskou Prét a Porter. Takže, když chci vůni, musím si ji nadělit sama. Jednu si také plánuji pod stromeček.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 16:17

Dalia Prezradíš ktorú?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 16:23

Biely kvet Aoud Queen Roses

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 22. listopadu 2020 18:52

Dalia Já to asi chápu, že se ani neodváží - neorientují se a i kdybych třeba zveřejnila rodině svůj "tužebník", nevěděli by, kde a jak nakoupit (už vůbec ne v zahraničí) a u mě jeden neví, kdy mě to chytne a koupím si vůni sama ještě před. Jednou jsem dostala parfém od kamarádky a bylo to bohužel úplně mimo a protože mám právě ten strop na poličce, je pro mě problém mít tam vůni, kterou jsem nechtěla a zároveň je mi líto prodat dárek, když už si dala práci s přemýšlením a nákupem. Takže já preferuji přístup, že si my dospělí zájemně dáme tipy na to, co chceme, případně si to i sami obstaráme a k tomu možná něco malého jako překvapení.