Co parfémového vám udělalo radost?

20. srpna 2014 11:22
Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:27
Reakce na Fleur:

Aha. Už jsem si poposedla:) I když - já mám počátkem dubna narozeniny, tak by mi ho mohla půjčit klidně i v březnu

Jenže nepůjčuje:( Nezbývá, než vydělávat sama

Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:31
Reakce na wendulka:

ona se spis naskyta ta otazka, kde na to kapesny manzel bere kdyz jsou vsechny penize prece spolecne:-) no ale vyjimky tu jsou mozny, samozrejme

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:44

No podle zákona sice jsou, ale na ten se u nás doma nehrálo. Otec platil nájem a jídlo, matka inkaso, tu a tam našetřila na nějaké to nové vybavení, když bylo třeba, ale co si každý z nich udělal se zbytkem výplaty, to toho druhýho nezajímalo.

Tenhle model se pro "kapesné" úplně nabízí.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:45
Reakce na barbucha:

"Manžel mi sľúbil “vreckové” na parfumové stretnutie v BA"

Teda nechápejte mě někdo zle, ale to se ještě dneska dělá - v 21. století? 

Môj manžel ma často obdarováva, nielen na meniny a narodeniny. Nevidím na tom nič zlé, práve naopak.

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:55
Reakce na milacka:

Dari, slíbilas napsat

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 12:57
Reakce na Korsičanka:

Práve sa stalo

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:18
Reakce na milacka:

Nestalo - chtěla bych ti udělat ještě nějakou parfémovou radost

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:22

ona se spis naskyta ta otazka, kde na to kapesny manzel bere kdyz jsou vsechny penize prece spolecne:-) no ale vyjimky tu jsou mozny, samozrejme

Tak my máme napr. každý svoj účet a každý na svojom svoju výplatu... Aj keď teda peniaze považujeme za spoločné. Každý to má doma inak.

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:30
Reakce na milacka:

Môj manžel ma často obdarováva, nielen na meniny a narodeniny. Nevidím na tom nič zlé, práve naopak.

Obdarovává, to je super, dárky mám taky ráda. Ale řeč byla o kapesném 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:35
Reakce na sisa.b:

to je jasny, je fuk jestli jsou penize na jednom uctu nebo na peti nebo ve strozoku. rec byla o pridelu kapesneho, to zni fakt divne:-)

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:39
Reakce na barbucha:

Asi som sa zle vyjadrila, podaroval mi finančný obnos na eventuálny parfumový nákup.

A ešte niečo, momentálne sa dobrovoľne starám o môjho 2,5 ročného vnuka, som na neplatenej babičkovskej dovolenke do jeho troch rokov. Suplujem jasle, ale vôbec sa teraz nesťažujem, naopak, užívam si to.

Tak to je asi všetko na vysvetlenie, možno aj toho poburujúceho vreckového.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:40
Reakce na barbucha:

To kapesné ale bylo v uvozovkách. Tudíž myšleno jako dárek. Tak jsem to teda pochopila já

Můj táta to tak právě řešil, že než aby koupil něco blbě, radši mi na to dal peníze.

On zkrátka nebyl ten typ, kterej by zašel do parfumérie a koupil vůni a nechal jí zabalit, přestože teda věděl, že jsem na vůně.

Zase neslovíčkařme.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:43
Reakce na milacka:
jee, babickovska dovolena, to musi byt super!
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:44
Reakce na sisa.b:

Jasné, dohodneme sa  A aký typ vône teraz hľadáš?

Sisa, vôbec neviem, zatiaľ len študujem zloženia parfumov, ale určite budem preferovať kvetinovky, teda myslím si, všetko to môže byť aj úplne inak. Dúfam, že mi niečo cinkne do nosa.
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:45
Reakce na wendulka:

Hovoríš mi z duše, práve takto som to myslela.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 13:47
jee, babickovska dovolena, to musi byt super!

Je to super, tuším som pri Jankovi aj omladla.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 14:10
Reakce na milacka:
babičkovská dovolená zní krásně. moc si ji užívej
Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 14:23
Reakce na milacka:

Je to super, tuším som pri Jankovi aj omladla.

No, to tě v pondělí asi nepoznám! Už v Praze jsi vypadala skvěle, babi !

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 14:46
Reakce na milacka:

Jsem to měla doma, proto mi bylo hned jasný, o co jde.

Někdo sice říká, že takhle to už vlastně není dárek v pravém slova smyslu, jenže můj táta k tomu jako správný pračlověkještě ani neuměl objednávat přes internet na rozdíl od mého drahého, abych mu mohla dát seznam a on z toho něco vybral a zakoupil sám. A takhle jsem z toho měla opravdu radost.

Dlužno ovšem dodat, že to bylo v době, kdy skladba mojí poličky vypadala úplně jinak a zdaleka nevyžadovala takové náklady jako dnes. Dnes už by se jeho tehdejší "kapesné" / "dárkovné" dalo nazvat spíš "příspěvkem".

Mimochodem můžu ti zkusit v pondělí taky něco vybrat? Já jsem momentálně ve velmi podobně nerozhodné fázi, tak bychom si mohly vzájemně vypomoct.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 06. prosince 2017 14:54

Tak nie sú spoločné peniaze zas ako spoločné peniaze. Boli sme vybrať mne darček na Vianoce, platila som ho svojou kartou a muž mi peniaze poslal na účet, aby som mu ja tiež mohla z nich zaplatiť darček a mali sme pocit, že sme si ich kúpili navzájom Inak kontá máme rozdelené a aj platbu účtov. Zaviedli sme si to v čase, keď som bola na materskej s minimálnym príjmom a odvtedy muž platí takmer všetko a ja šetrím. Aj sme rozmýšľali o nejakom spojení  financií, ale zhodli sme sa, že by sme ich doslova prežrali (muž robí väčšinu potravinových nákupov), tak sme to nechali pri starom.