Zábavné parfémové příhody

15. srpna 2014 15:25
Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 11. června 2017 21:31
Reakce na wendulka:

Poněkud to připomíná pověstné "zelené poznámky", není-liž pravda?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. června 2017 21:42
Reakce na jerry:

Trochu ano. Ty už netrumfne asi nic. Ale lilii z údolí jsem si zařadila hned za ně na pěkné druhé místo.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 29. června 2017 17:34

Včera jsem jedné své známé, mladě Američance, představila Oud Essential. Je parfémově dost nepolíbená, leč zvídavá. Opatrně očuchala a ještě opatrněji stříkla na zápěstí. Vzápětí už hulákala na celou kavárnu: "Oh, no, it's too much!" Přitom zuřivě mávala rukama a šířila tak slávu OE do širokého okolí. Pán u sousedního stolečku tak o metr poskočil i se židlí. Slečna hlasitě lkala, že voní jak chlap. Pak se zamyslela a o decibel tižším hlasem prohlásila: potkat chlapa, co takhle voní, tak po něm rovnou skočím! Pán od sousedního stolečku odešel.

Slečna ještě chvíli špekulovala, že takhle teď přece nemůže jít na ministerstvo, ale když jsem jí slíbila, že brzy přijdou růže, nakonec usoudila, že nevoní jako chlap, ale jako strong bussiness woman a statečně vyrazila.

Po chvíli mi přišla sms: I will either be very popular or very UNPOPULAR now I'm on the metro I imagine the other people are very confused right now

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 29. června 2017 20:36
Reakce na Sweet Potato:

Ňáká citlivka, ne? 

Ale musím říct, že na mně jde OE taky dost do pánska, t.j. na růže čekám marně.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. června 2017 20:44
Reakce na Sweet Potato:

To bych řekla, že je ještě celkem dobrá reakce.

Na mně teda OE do pánská nejde, i když jak je to už echt oudová arabka, tak já ji vnímám jako unisex přesně na hraně, tudíž já jsem v OE rovnou ta strong bussiness woman. Ale to je tím, že já už jsem docela zvyklá, takže asi hodně lidí v ní toho chlapa mít bude.

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 29. června 2017 22:40
Reakce na Sweet Potato:

Včera jsem jedné své známé, mladě Američance, představila Oud Essential. Je parfémově dost nepolíbená, leč zvídavá. Opatrně očuchala a ještě opatrněji stříkla na zápěstí. Vzápětí už hulákala na celou kavárnu: "Oh, no, it's too much!" Přitom zuřivě mávala rukama a šířila tak slávu OE do širokého okolí. Pán u sousedního stolečku tak o metr poskočil i se židlí. Slečna hlasitě lkala, že voní jak chlap. Pak se zamyslela a o decibel tižším hlasem prohlásila: potkat chlapa, co takhle voní, tak po něm rovnou skočím! Pán od sousedního stolečku odešel.

Slečna ještě chvíli špekulovala, že takhle teď přece nemůže jít na ministerstvo, ale když jsem jí slíbila, že brzy přijdou růže, nakonec usoudila, že nevoní jako chlap, ale jako strong bussiness woman a statečně vyrazila.

Po chvíli mi přišla sms: I will either be very popular or very UNPOPULAR now I'm on the metro I imagine the other people are very confused right now

Online Korsičanka
Avatar
12842 příspěvků moje polička 30. června 2017 21:58
Reakce na Sweet Potato:

Já se v OE tedy cítím úplně jako woman - bez chlapa a bez bussines

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 30. června 2017 21:59
Reakce na Korsičanka:

Já též! 

Online Korsičanka
Avatar
12842 příspěvků moje polička 30. června 2017 22:04
Reakce na Ellen:

A právě si ho beru na návštěvu k dětem na víkend, tak jsem zvědavá na ohlas - bude-li vůbec nějaký:)

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 30. června 2017 22:05
Reakce na Korsičanka:

A to by mohl být, ne? Otázka, jaký

Online Korsičanka
Avatar
12842 příspěvků moje polička 30. června 2017 22:11
Reakce na Ellen:

Dám vědět. Navíc jedu různou hromadnou dopravou přes 3 hodiny

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 30. června 2017 22:13
Reakce na Korsičanka:

 Bedlivě obhlédni reakce a popiš zde! 

Online Korsičanka
Avatar
12842 příspěvků moje polička 30. června 2017 22:15
Reakce na Ellen:

Provedu!:)

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 07:28

Včera mě oslovil mladý muž na eskalátoru, nastavil ruku a prý, jestli bych si čichla a řekla mu, zda to je vůně dámská či pánská :) Byla s ním ještě mladá dáma a zřejmě se dohadovali. Potom se mi omlouvali, že obtěžují, to netušili, že vůbec ne, že ráda očichám cokoliv

Online blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 12:33
Reakce na nonemy:

A jaká teda byla? 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 12:54
Reakce na blackviolet:

Podle mě pánská, ale cítila jsem ji málo a bylo mi hloupé mu tu ruku chytit a očichávat déle a blíže Každopádně oba tvrdili, že děsně smrdí, mně voněla Což se mi teď stalo i na dovolené, ale s rostlinou. Byli jsme v rašeliništi, kde byla rostlina, která všem hrozně smrděla, mně krásně voněla. Přirovnávali ji k exrementům a mysleli, že si z nich dělám blázny.

Online blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 13:04
Reakce na nonemy:

To znám, taky mi voní, co jiným smrdí. Třeba indolický jasmín nebo oud. Ve Španělsku se ostatní odvraceli od květů jasmínu, které jsem si utrhla. A z oudu, pokud je jím navoněný nějaký muž, se mi úplně podlamují kolena. Zvlášť Arabům oud sluší , v tom teple je úžasný.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 13:20
Reakce na blackviolet:

Já to na jednotlivé složky specifikovat neumím, protože jsem zatím na začátku objevování. Mně tak napadá, není třeba člověk, který hodně zkouší vůně daleko víc odolnější k "divnovůním"? Řekla bych, že jo.
Jasmín mi tedy připadá stále moc silný, pokud převažuje.
Mně bylo naposledy nevolno z této vůně, pro mě neskutečné sladisko. Ale jestli i tady za to mohl jasmín nevím, ten přece není sladký 

Online blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 13:37
Reakce na nonemy:

Já si taky myslím, že jo. Když toho člověk hodně vyzkouší, pozná hodně i divných složek a hned tak něco ho nerozhodí. Naopak, některé se mu dokonce zalíbí . A jasmín jsem kdysi taky moc nemusela a teď mu dávám šanci. Ale není jasmín jako jasmín.

Flowerbomb jsem měla, tu první, byla sice sladká, ale ne přeslazená, pro mě na hraně a na zimu hezká. Ale jasmín v ní není moc výrazný, to bude spíš ta sladkost, která ti vadí. Nebo ten čajový tón, ten je tam docela výrazný. Nebo ta vanilková orchidej .

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 13:46
Reakce na blackviolet:

Jo tak jestli je orchidej vanilková, tak to je jasný, bohužel nesnáším vůni vanilky, odjakživa. Což je škoda, protože tím vyškrtávám spoustu vůní.