Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 13:37
Reakce na razorblade:

Oud...je to bezpečné.

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 13:38
Reakce na razorblade:

Říkej agarové dřevo, tak se hihňáni zaručeně vyhneš.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 14:06
Reakce na razorblade:

prosimvas, jak se vlastne spravn vyslovuje "oud"? nedavno se me znama ptala, co je v ty vuni, kterou jsem navonena, a pak se hrozne hihnala tomu, ze je v ni "úd" 

No, správně bohužel... "úd".  A výhýbám se tomu, jak můžu.  V duchu si říkám "oud", "oudovky" ("oudovky" i nahlas, to už je takovej termínus technicus). 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 14:08
Reakce na Sweet Potato:

To je dobrá rada. Obecně. Ale když se pak bavíš s nějakým parfémovým znalcem mužem... to už vyjde nastejno (ví, že se TOMU vyhýbáš).

Offline RoSa
Avatar
8183 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 15:21
Reakce na domenica:

to si vždycky vzpomenu na tu deradovu historku ze setkání s jednou milovnicí parfémů (domluvené předání něčeho na ulici): "mám skvělej ud, chceš očuchat?" a začal si rozepínat svůj dlouhý kabát (měl ho -ten oud- ve vnitřní kapsičce)... parfemačka z toho byla dost nesvá, resp. hodně vyděšená: tenkrát oudy ještě nefrčely tolik co dneska...

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 15:30
Reakce na RoSa:

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 15:46
Reakce na RoSa:

 

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 15. srpna 2017 19:44
Reakce na RoSa:

Tohle se nedá zapomenout - navíc v deradově podání

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 14:44

Vím, že se to tu už řešilo, ale nemůžu si za boha vzpomenout kde... Potřebovala bych pomoct s určením stáří parfému, konkrétně původní Ivoire od Balmaina.

Bohužel jsem na krabičce nikde nenašla batch code. Celé balení ale vypadá dost staře, možná jedna z prvních šarží... (což bych právě chtěla zjistit)? V krabičce je i skládací papírek - leporelko - s krátkým povídáním o vůni ve francouzštině, angličtině, němčině a italštině a drobným slepotiskem (torzo dámy z profilu s kloboukem).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 17:13
Reakce na Hoolinkah:

Vůně bez batch code se řešily, ale týkalo se to jen těch velkých značek jako Guerlain, Dior, Yves Saint Laurent a pár dalších. Balmain mezi nimi nebyl. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 19:43
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 20:42
Reakce na Krehutka:

Já jsem o tom slyšela, byla tam moje šéfová. Sama jsem nezkoušela, protože mi právě byla divná nízká cena a říkala jsem si,že to bude nějaký podvod. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 21:13
Reakce na Krehutka:

Mám dojem, že kolem toho jeho krámku jsme šly s Fleur , když jsem za ní byla minulý měsíc v Brně. Prý tam míchá laciné napodobeniny známých vůní a vydává je za kdovíco. No trapas.

Teď teda doufám, že je to ono, když mě na to upozorňovala.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 21:19
Reakce na wendulka:

Me právě v článku zarazilo, s jakou rychlostí to míchá a že jeho ideál je dostat se na 250 zákazníků za měsíc, což mi přišlo, že by to cvakal jak Baťa cvičky, a to se moc neslučuje s mou představou o kreativním procesu při tvorbě vůně.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 21:27
Reakce na Krehutka:

Možná ne každý si něco odnese. Šéfová třeba nic, protože ji to nakonec přišlo také vše divné. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 21:37
Reakce na Krehutka:

No jak jsem viděla ty flakony, tak jsem si skoro jistá, že je to ono, o čem Fleur mluvila - další Federico Mahora.

Uvidíme, až si to tady přečte, jestli jsem dobrá posluchačka.

Offline RoSa
Avatar
8183 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 21:41
Reakce na wendulka:

ale tak to jsou PR-články, iDnes v tom jede... mně kdysi taky volali a nabízeli mi, že se mnou za úplatu "jako udělají rozhovor"...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 21:56
Reakce na RoSa:

Ale to je mi jasný, že tyhle "články" se nedají brát vážně. Mě spíš teď jenom zajímá, jestli jsem dávala dobrý pozor a nenastěhoval se ke mně náhodou Ten Němec.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 22:17

Tak PR článek bezpochyby. Každopádně je tam několik pasáží, které mě vyloženě pobavily. Ten člověk prostě míchá nějaké víceméně běžně dostupné složky a tváří se jako Nos a misionář ("Češi nedostali příležitost používat skutečně dobré parfémy..."). A samozřejmě, "skvělá" novinařina, jak je na iDnes zvykem. 

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 16. srpna 2017 23:02
Reakce na domenica:

Tahle věta mě pobavila taky - on ten "odborník" nemá ani páru o tom, že takový Dior se vyráběl v Astridu už před několika desítkami let.

A cena 500,-/50 ml se mi vysloveně zdála podhodnocená na prezentovaná skoro až umělecká díla (a navíc kde je nájem a z čeho žije, když píše o skoro nulové marži). A napadly mě napodobeniny jako je Essens a Mahora - tam jsou ty ceny podobné - a Wendulka mi to už jen potvrdila.