Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline razorblade
Avatar
8141 příspěvků moje polička 17. srpna 2017 07:19

A cetly jste diskuzi? :) jedna prispevatelka me tam pobavila nazorem, ze parfem je v dnesni dobre uz prezitek a nikdo ho nepouziva. Driv prej pouzivala chanel, ale citila se v nem uz nemoderne. Sprcha a deodorant prej staci. :D

macko.pu
Avatar
17. srpna 2017 08:17
Reakce na razorblade:

A cetly jste diskuzi? :) jedna prispevatelka me tam pobavila nazorem, ze parfem je v dnesni dobre uz prezitek a nikdo ho nepouziva. Driv prej pouzivala chanel, ale citila se v nem uz nemoderne. Sprcha a deodorant prej staci. :D

... no, takéto niečo podobné som si prečítal od tvojich ex - kolegýň na fóre z ktorého ste odišli sem

po mojom vyslovení slova parfém sa na mňa vyrojili ako osy, že "čo otravujem s parfémami, kto by to teraz nosil už, a treba voňať čisto prírodne, a oni sú radi, že tie smrady nemusia čuchať" atď, a dostal som asi 35 červených vešiačikov

(zlomili mi srdce, tak som to potom už neskúšal, baviť sa o voňafkách)

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. srpna 2017 09:29
Reakce na razorblade:

To je ale pořád lepší než že chlap jiné příspívající omdlévá hnusem, ne?

Jinak mi diskuze přijde až překvapivě rozumná, na to, že je to na iDnes...

Offline razorblade
Avatar
8141 příspěvků moje polička 17. srpna 2017 09:32
Reakce na Hoolinkah:

diskuze na idnes bejvaj v cajku oproti takovejm novinkam :D tam bychom se dozvedlei, ze pan ma tahnout odkud prisel :D :D :D

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 17. srpna 2017 09:58

Diskusi jsem zatím ještě nečetla, ale nejvíc mě zaujalo, že pan Hassan si nikdy nečistí nos mechanicky, t.j. nesmrká!

A celkem jsem alergická na chytráky, kteří se cítí/prezentují co misionář mezi Zulukafry.

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 17. srpna 2017 10:02
Reakce na barbucha:

Opět si potvrzuju, že jsem plná předsudků. Nikdy nepoužil koupený parfém? Cítí pot v bazénu? Mluví na něj jasmín?  Plus superdrahé ingredience které vám namíchá za pětistovku? Sorry jako...

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 17. srpna 2017 11:27

Dneska jde k Hasanovi celý náš gang! Známej už tam byli teď dopoledne, probíhalo to prý asi takto: prvních pět minut pan alchymista telefonoval, pak teda známej řekl, že by rád něco s pepřem, dostal k čmuchnutí dva vzorky, jeden se mu líbil, tak řekl že tenhle je dobrej, no a Hasan prej prostě nabral přímo ten do stříkačky, šplíchnul do flakonu a bylo. :D Žádnej parfém na míru, prostě jen odlil to, co už tam měl. Celkem tam byli snad deset minut, kafe nabídnuto nebylo. 

Po práci tam jdu já a hned po mně jde kolegyně, zajímalo by mě, jakej servis dostanem my... 

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 17. srpna 2017 14:57
Reakce na Karoleena:

Tak podobně to popisovala šéfová. Jsem teda zvědavá na další poznatky. Vidím, že jsem asi o nic nepřišla 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 17. srpna 2017 16:50
Reakce na Renusatko:

No hlavně je teda úlet, že teď po tom článku má Alchymista naprosto, ale naprosto vybookovaný všechny termíny. Jeden PR článek a jaké kouzlo to udělá! Když jsem si to bookovala, měl tam plný tak dva tři termíny denně max, teď jsem se šla podívat, že bych si ten dnešek přehodila na dřív a nepřehodím no, nepřehodím to na nikdy jindy už. :D

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 17. srpna 2017 19:55

Jsem zpět z výpravy!

No musím říct, že jsem celkem ráda, že jsem tam nakonec šla. Tady ta vaše diskuse plus zážitek známýho z dopoledne mě logicky brutálně znechutily, takže jsem málem rezervaci zrušila úplně a pak jsem tam šla připravená na nejhorší, což asi byla dobrá strategie, Alchymista mohl už jen překvapit. :) Vytasila jsem se na něj s flakonem Montale Black Aoud coby benchmarkem, tak byl celej perplex z toho, že konečně chce někdo něco heavy, že mu tam prej celej den chodí akorát zákaznice co chtějí lehký vůně a nebo si fotit selfíčka (haha). Celých těch 45 minut vyhrazeného času jsem ho docela šikanovala požadavkama (moc fresh, moc sweet, málo heavy, hlavně žádnou vanilla), výslednej mix co jsem si nakonec odnesla vyrobil na popáté, arabský kafe s kardamomem taky bylo a nakonec mi jako dárek vyrobil miniaturu něčeho víc heavy, kdyby mi to prý bylo málo. Aktuálně teda smrdím jak arabskej nevěstinec, jak mám ty brutály našplíchaný všude po rukách, chudáci mí spolucestující z šaliny, moc se jim tímto omlouvám. :D

Ale teda je mi naprosto jasný, že pro pokročilý parfémový uživatele tohle sezení v křesílku a čmuchání k pěkným věcem žádnej zážitek nebude, neb si takový aktivity plně pokryjou sami z vlastních zásob a nic je tam nemůže překvapit. :)

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 10:50

Pro 16-ti letou dívenku, která už roky nosí Sander No. 4, líbí se jí Caleche č.p., mám koupit Silver Rain nebo Midnight Rain? Vím, že každá ta vůně je z jiného ranku, přesto si myslím, že by ji La Prairie mohla zaujmout. Podle recenzí je v Midnight Rain hodně ovoce. Která je podle vás originálnější? Nikam se teď nedostanu, abych je porovnala a zkoušela jsem je kdysi dávno

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 12:02
Reakce na Mirka:

Dívenka má podle všeho velmi dobrý parfémový vkus

Ze jmenovaných dvou možností hlasuji pro Silver Rain.

Spíš bych ale zvolila třeba Sisley. Konkrétně Soir de Lune

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 13:40
Reakce na Martula:

Pro šestnáctku?! 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 14:05
Reakce na Mirka:

Z těch dvou určitě Silver Rain.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 14:06
Reakce na barbucha:

Náhodou, pokud se jí líbí čistý parfém Caleche, tak ta Soir de Lune není vůbec mimo ani podle mě, ať už jí je kolik chce.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 14:12
Reakce na wendulka:

No nevim. Caleche je - podle mě - úplně jinej typ, SdL je dost drsná  dyk je to chyprovka... pro mladou holku?? Ale neříkám, že je to úplně vyloučený. Jen že by to asi nebylo to, co by mě hned takhle napadlo.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 14:17
Reakce na barbucha:

No pokud ta šestnáctka nosí No4 a voní jí Caleche č.p., tak proč ne?

(Soir de Lune mě napadla proto, že mojí 18-leté dceři taky voní Caleche č.p. a ze Soir de Lune je nadšená..vůbec na ní není drsná nebo ostrá, ale hladce medová s chypré šmrncem)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. srpna 2017 14:20
Reakce na barbucha:

To vnímání "drsnosti" je dost individuální. Zrovna tak jsem už kolikrát četla, že někdo tak označuje Caleche.

Rozhodně k ní má ale blíž než ty dvě zmiňovaný La Prairie.

Jo, to uznávám, že mně by jako první napadla asi L´Air du Temps nebo tak něco, nicméně fakt bych těch 16 neviděla jako hlavní problém.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 21. srpna 2017 10:14
Reakce na Martula:

+ díky všem ostatním za názor.

Dcera si změnu signature představovala tak, že očichá 5 vůní, u tří zajásá, jaká je to krása nebeská a vybere si tu nejhezčí, nejlépe ještě levnou a dostupnou, kterou jí nepřestanou vyrábět. Na zkoušení nemá moc trpělivosti, ale pokusím se s ní projít vzorky a část mé sbírky, abych věděla, co jí nevoní.  Obávám se, že Caleché v jiné koncentraci pro ni bude moc mýdlová a dřevitá, dtto L'Air du Temps. No. 5 L'Eau se jí nelíbila, Margaretha Ley od Escady také ne. No. 5 je dost poničená reformulacemi, ani nevím, jak voní ta současná. Můj tip byla Fragile EDT, ale ta už taky není dostupná.

Silver Rain se mi vždycky líbil, ale pro mě se nehodí, proto mě napadlo, že bych jí ho koupila. Pokud by to nevyšlo, podědí ho časem ta mladší, ta má už asi 2 roky Mediterranean, tak to snad nebude tak náročné. Ještě mě napadlo postrčit ji směrem k nějakým svěžejším parfémům, třeba něco od Aqua di Parma, nějakou lepší letničku, třeba Jour d'Hermes Absolu nebo některou ze zahrad ...? A když tu vidím Báru, tak by mohla vyzkoušet i 24, Faubourgh.

Díky za tip na Soir de Lune, ten jí určitě předložím.

Offline nellielovett
Avatar
5486 příspěvků moje polička 22. srpna 2017 06:45

Zdravím, ráda bych pořídila novou vůni na podzim. Původně jsem se chtěla vydat do parfumerie a vočuchávat, ale zkusím to touto cestu. Mám moc ráda pánské těžší vůně, ale potřebovala kolikrát trochu ženčtější variantu. Chtěla bych vyzkoušet něco kořeněného, uzené dřevo, nic moc sladkého, ... sama nevím, kde začít. Vím, že mě minmulý podzim celkem zaujal Tom Ford, ale to je vše co vím.