Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 20:01

Má milovaná maminka chce parfém k vánocům. Problém je, že chce něco ne moc sladkého, ne moc kořeněného a ne moc květinového a ne moc ostrého a ne moc kouřového a vůbec nic extravagantního a výrazného. Dáte mi tip? Zašla bych pak na čichanou do parfumerie. Zatím uvažuji o Lacoste pour Femme, Euphoria Forbidden a Euphoria Blossom (neznám ale ani jednu). 

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 20:13
Reakce na evik77:

Mně z toho vychází, že chce nějakou lehkou, spíše krémovou vůni či lehce pudrovou vůni (vyloženě svěží vůně, zejména s pepřem či razantními citrusy, by už pro ni mohly být příliš ostré).

Napadají mě: Chanel 19 Poudré, Infusion d´Iris, Eau Parfumée Au Thé vert extreme, letošní novinka Narciso. Všechno jsou to "dospělé" vůně, nijak extravagantní, ale přitom dostatečně osobité. Nekřičí příliš do prostoru, ale mají potenciál pro to, aby se staly signature.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 21:06

já myslím, že Fleur má výborný nápad 

z tebou jmenovaných ta Lacoste Pour Femme se mi zdá ok, jinak ještě třeba Ivoire 2012 mě napadá.

Offline evik77
Avatar
757 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 21:23

Děkuji, ty prozkoumám, neznám ani jednu kromě Chanel 19 Poudré. 

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 05. listopadu 2014 21:24
Reakce na evik77:

Euphoria Blossom je typově něco jako Eclat d´Arpege (mě se tedy líbí obě a mamince by taky mohly).

Offline Foteini
Avatar
233 příspěvků moje polička 17. listopadu 2014 10:54

Existuje Shalimar EdP v domečkovém flakonku? Kdesi jsem vyčetla, že byl vydaný v roce 2008 u příležitosti nějakého výročí...

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. listopadu 2014 11:08
Reakce na Foteini:

V roce 2008 to byl flakón 50 ml v koncentraci edt (a myslím, že i třicítka č.p., u příležítosti 180. výročí založení firmy.

Offline Foteini
Avatar
233 příspěvků moje polička 17. listopadu 2014 11:11
Reakce na domenica:

V roce 2008 to byl flakón 50 ml v koncentraci edt (a myslím, že i třicítka č.p., u příležítosti 180. výročí založení firmy.

Děkuji moc, tak je to EdT. Objevila jsem ji na ebay, ale má divnou barvu (zakalenou), vůně asi bude zkažená.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 27. listopadu 2014 09:43

Prosím, máte někdo zkušenosti s kovovými flakóny Guerlain (typu "brnění") a jejich náplněmi? Jde mi hlavně o to, jestli se náplně dají pouze měnit, nebo zda jsou i samy o sobě plnitelné. Dále by mě zajímalo, jak je ten kovový obal těžký (zda by kupříkladu ta verze 50 ml byla nositelná v kabelce) a zda příliš rychle nepodlehne zkáze (některé kovové části flakónů mi po čase podivně zkorodovaly).

Předem díky za odpovědi

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. listopadu 2014 16:13
Reakce na Fleur:

Náplně samotné plnitelné nejsou, rozprašovač je připevněn napevno.

Pokud jde o váhu kovového obalu, přišel mi vždycky mnohem lehčí než vypadá. Obal je tenký. Objektivně posoudit můžu jenom ten předešlý typ - mřízkovaný - kde u verze 50 ml:

flakónek i s obalem: 170 g (flakónek samotný: 88 g)

Jinak, já jsem se těch flakónků s "brněním" v kabelkce moc nenanosila, brala jsem je s sebou ven občas. Jsou v perfektním stavu a nevypadají na to, že kdybych je nosila častěji, byly by zkorodované, ošoupané atd. Nejstarší z nich jsem kupovala asi tak před osmnácti lety.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 27. listopadu 2014 20:15
Reakce na domenica:

Dík za informace. Ta váha mě příjemně překvapila.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 01. prosince 2014 21:05

Takový blbý dotaz....myslíte, že i niche značky by si "troufly" šidit koncentraci?

Přijde mi, že 450 od Farmacia SS Annunziata v nové černé flašce má mnohem horší výdrž než odstřik, co jsem měla od Wendulky ze staršího flakonu (a ani to na mé kůži nebylo žádná hitparáda, ale alespoň v chladnějším počasí se docela prosadila). Jsem z toho trochu rozčarovaná. Na tuhle vůni jsem se HODNĚ těšila, ale co z toho, když ji vůbec necítím!

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. prosince 2014 17:55
Reakce na Hoolinkah:

Uplne bezne to neni, ale vzhledem k tomu, ze u tehle znacky doslo letos ke zmene flakonu a nove zacali vyrabet u tehle vune i verzi Concentrato, tak je mozne, ze provedli nejakou reformulaci, ktera muze souviset s vydrzi. No kazdopadne to neni dobra zprava. To se s ni asi radeji po dopotrebovani toho sveho flakonu rozloucim.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 02. prosince 2014 20:11
Reakce na wendulka:

..."a nove zacali vyrabet u tehle vune i verzi Concentrato"...

Jo...když jsem včera ten dotaz psala, vzpomněla jsem si, jak jsi tohle zmiňovala a hned mě napadlo, že chytaj Diorovský manýry. To by mě teda hodně naštvalo. Každopádně se mi podařilo vyhrabat zbyteček původního odstřiku od tebe a zkusím to teda ještě porovnat. Jestli chceš, pošlu ti vzorek z černýho flakonu...

Offline Venea
Avatar
170 příspěvků moje polička 02. prosince 2014 20:33
Reakce na Hoolinkah:

já řeším ještě jeden problém (mám Caru, taky už v černém) - strašně jemný rozprašovač, zrovna u té Cary mi to ani nevadí, protože člověka ty mandle aspoň nepovalí, ale nejsem schopná pořádně udělat odstřik nebo vzorek, abych minimálně stejné množství nevyšplíchala okolo sebe...nemáš nějaký fígl?

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 03. prosince 2014 13:50
Reakce na Hoolinkah:

Díky, to není nutné, já vím, že na tvůj nos je spolehnutí. Navíc ten odstřik ode mě jsem vyrobila pomocí injekční stříkačky, takže až je budeš znova porovnávat, bude to objektivní, jakoby to bylo z flakonu.

To jsem se vlastně zapomněla zeptat, když už změnily flakony Farmacia SS. Annunziata vzhled, nasazuje se na něj ten šroubovací rozprašovač pořád extra anebo to taky změnili a už je napevno?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 03. prosince 2014 22:17
Reakce na wendulka:

Dřívější flakony měly šroubovací rozprašovač?

No...tak teď je to napevno.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. prosince 2014 12:58
Reakce na Hoolinkah:

Měly to jako Lutens. Černé šroubovací víčko a extra stříbrný rozprašovač se stříbrným víčkem. Rozprašoval právě dost zeširoka, proto jsem na odstřiky používala injekční stříkačky nebo pipetu. Tak když změnili i tohle, to je dost na nic.

Offline Venea
Avatar
170 příspěvků moje polička 04. prosince 2014 13:03
Reakce na wendulka:

Je to na nic, odstřik teď už de facto neuděláš, leda s velkou ztrátou....

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. prosince 2014 17:17
Reakce na Venea:

No jedině mě napadá zkusit použít trychtýřek ke snížení té ztráty.