Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 12:45
Reakce na wendulka:

zcela výjimečně  souhlasím

Offline Ivušenka
Avatar
2 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 13:18

Poraďte milovnici kosatce a pudrových vůní...koupit Iris Prima od Penhaligon´s,či ne...

Máte s ní zkušenosti...stále váhám a vzoreček né a né sehnat

Offline moudjahidine
Avatar
328 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 13:57
Reakce na Ivušenka:

Ivo, já bych asi do Iris Prima nešla. Je sice krásná, ale až moc jemná a ani moc nevydrží.  

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 14:30
Reakce na Ivušenka:

Souhlasím se slečnou mudžahedýnovou....touto argumentací jsem si jako milovnice kosatce (a pudrového zvlášť) odůvodnila svoje vlastní rozhodnutí nekoupit. Kdyby 50 ml stálo pětistovku, tak bych si ho koupila už kvůli tomu flakónku, ale za cenu na Elninu jsou to vyhozené peníze.

dusty
Avatar
07. zaří 2014 14:56
Reakce na Ivušenka:

Ja som Iris Prima skúšala pár mesiacov dozadu a teda nič moc - predstav si Iris Noir od Yves Rocher zriedený zhruba o tretinu plus trochu jasmínu. Je to skôr osviežovač bielizne ako toaletka.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 15:05
Reakce na Ivušenka:

Tak ono záleží na tom, jaký typ kosatce konkrétně hledáš. Je to velmi něžná, pudrově kosatcová vůně s velejemnou kůží. Je pravda, že je spíš tělovější, ale na mně drží dobře. Jestli znáš třeba Fordovu White Suede, tak si jí představ méně pižmovější, víc kosatcovou, ovšem celkově jemnější. Nebo pokud znáš Iris Nazarena od Aedes de Venustas, tak zase bez té mrkve na začátku a vetiveru na konci.

Já o ní naopak uvažuju právě proto, že je ta cena lepší než v zahraničí a líbí se mi, na druhou stranu co si pamatuju tvojí poličku s Hirisem, tak bych řekla, že tenhle typ kosatce v Iris Prima bude na tebe až příliš jemný, takže se přikláním k jerry a moudjahidine.

Offline Ivušenka
Avatar
2 příspěvků moje polička 07. zaří 2014 16:03

Děvčata,moc Vám děkuji...všechny,jak Vás znám,máte kosatce rády...takže od tohoto nákupu

naslepo upustím...ale po vzorečku se v budoucnu stejně ze zvědavosti poohlédnu

dusty
Avatar
09. zaří 2014 13:44

Babizne, ktorá máte Ambre Gris od Balmaina - akej farby bola pôvodne edp vo flakóne - priehľadná, alebo hnedastá? Nepamätám si to.  Mám pocit, že tá moja zmenila farbu, po mesiacoch som ju vytiahla zozadu šuplíka, bola v tme, ale nezdá sa mi hnedastá tekutina v sivom flakóne, aj vôňa akoby dostala alkoholový úder, ale po rozvoňaní je pekná.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 09. zaří 2014 17:46
Reakce na dusty:

...také mám tekutinu ve flakonu takovou průhledně zlatavě růžovo hnědou, průzračnou ne.

A voní normálně, nezkaženě, resp. vůně je cca dva měsíce stará...

dusty
Avatar
09. zaří 2014 18:18
Reakce na Miru:

Tak to si ma potešila, díky. Moja má cca 2,5 roka, musím ju intenzívnejšie používať.

Offline KatkaCI
Avatar
54 příspěvků moje polička 10. zaří 2014 17:48
Reakce na dusty:

Tak to si ma potešila, díky. Moja má cca 2,5 roka, musím ju intenzívnejšie používať.

Moje Ambre Gris je také mírně nahnědlá, rozhodně není čirá nebo šedá. A pokud si dobře vzpomínám, byla tak zabarvená i jako nová. Voní stále stejně.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 10. zaří 2014 18:38
Reakce na dusty:

Moja  tiež stmavla, ale vonia stále O.K.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 13. zaří 2014 19:06

Zkouším dnes Tonku Imperiale a cítím tam výrazné třešně - černé, zralé, sladké. Vnímáte to někdo taky tak? Podle recenzí jsem si TI představovala úplně jinak.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 13. zaří 2014 21:40
Reakce na wiv:

Musím se přiznat, že Tonku Imperial neznám (šílený, já vím), ale mandle mi obecně dost často voní po třešních...a naopak. Ne tedy čerstvé, mám na mysli spíš marcipán, mandlové likéry nebo mandle v parfémech. Vsadím se, že půjde o nějakou společnou nebo podobnou molekulu.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 13. zaří 2014 22:04
Reakce na Hoolinkah:

Díky za postřeh. Já už se chtěla někde začít shánět po tonka bobech, jestli jsou "třešňové". Mandle mě vůbec nenapadly  

Pustila jsem se teď do zkoušení Guerlainů a zjišťuji, že můj nos v nich většinou vůbec necítí to, co tam jako má být. A Tonka mě asi překvapila nejvíc. Vždycky dumám, jak zkušené "parfumačky" rozeznají složky vůní, např. lístky (a třeba dokonce fialkové) od trávy   atd.   Čím víc zkouším, tím víc mám pocit, že nerozeznám nic. Ch jo.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 14. zaří 2014 00:42
Reakce na wiv:

Zkouším dnes Tonku Imperiale a cítím tam výrazné třešně - černé, zralé, sladké. Vnímáte to někdo taky tak? Podle recenzí jsem si TI představovala úplně jinak.

Tonka Impériale je především úžasné Amaretto, sladko-hořké, husté, mandlové... Amaretto vonívá trochu i po peckovém ovoci, takže pokud cítíš třešeň, není divu. 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 14. zaří 2014 00:59
Reakce na wiv:

Díky za postřeh. Já už se chtěla někde začít shánět po tonka bobech, jestli jsou "třešňové". Mandle mě vůbec nenapadly  

Pustila jsem se teď do zkoušení Guerlainů a zjišťuji, že můj nos v nich většinou vůbec necítí to, co tam jako má být. A Tonka mě asi překvapila nejvíc. Vždycky dumám, jak zkušené "parfumačky" rozeznají složky vůní, např. lístky (a třeba dokonce fialkové) od trávy   atd.   Čím víc zkouším, tím víc mám pocit, že nerozeznám nic. Ch jo.

S tím se vůbec netrap. Rozeznat většinu složek v parfému umí málokdo a spousta recenzí na parfémových blozích tak vychází z (kusých!) informací o složení parfému od výrobce.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 16. zaří 2014 18:33

Vnímáte rozdíl Fleur Oriental EdT a EdP?

Offline michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 16. zaří 2014 19:26
Reakce na zdensy:

Vnímáte rozdíl Fleur Oriental EdT a EdP?

Od Miller Harris?

A to existuje?

Kedysi som postrehla iba EdP a Extrait.

A tam bola (kedysi) vo verzii z roku 2009 rozdielnosť minimálna.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 16. zaří 2014 20:20
Reakce na michaela:

Ano, od Miller Harris.

EdT existuje (resp. existovala?).

EdT jsem totiž měla, mám schovaný prázdný flakon.