Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 04. prosince 2014 18:22

Zajímal  by mě váš názor, popřípadě vysvětlení k tomuto :

kamarádka chodila pravidelně testovat Love Chloe , krásně na ní voněla, vždy se za ní táhla, tak se rozhodla, že si koupí flakon. Koupila na myslím "prodejparfemů", originál, vše OK, alespoń si myslíme, vůně však nevoní, teda voní, ale vůbec ne intenzivně a vůbec ne déle než tři hodiny i na oblečení ( ze Sephory zkoušené i přes vyprání).

Jde o padělek ? Jde o nějakou šarži určenou pro bůhvíjaký trh ? Zkažená vůně není. Fakt nevíme, ona je z toho dost naštvaná.

Offline barbucha blogger
Avatar
30599 příspěvků moje polička 04. prosince 2014 20:28
Reakce na náťa66:

A nezkoušela třeba tu Intense?

Ředit se to dá blbě, to by byl holej nesmysl... padělek se normální prodejce prodávat neodváží... jak je to s určením pro ten kterej trh je těžko říct - nevím co je na tom pravdy, že Asiati dávaj přednost méně údernějším 

Možná se fakt přehlídla při tom zkoušení... ale fakt je, že Chloe je intenzivní dost i tak (aspoň pro nás, kterejm nevoní ). Já bych to asi šla řešit s tím shopem.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 04. prosince 2014 23:02
Reakce na wendulka:

Ach tak. teď to tedy má matný černý rozprašovač. A rozprašuje to jemně.

A zkoušela jsem to teda porovnat...a nedozvěděla jsem se skoro nic, protože ten odstřik už není v nejlepší kondici ("Hlava" už se ztrácí v alkoholových výparech a celkově o chlup víc vylejzá kadidlo). Intenzita mi tedy připadala stejná, ale nedokážu říct, jestli to v případě odstřiku není tím stářím. Dřív mi opravdu v chladnějším počasí přišla OK, ale novou prostě skoro necítím ani teď...

...nebo to bude tím rozprašovačem a budu muset zkusit vydatnější impregnaci....?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 04. prosince 2014 23:10
Reakce na barbucha:

"...nevím co je na tom pravdy, že Asiati dávaj přednost méně údernějším..."

Jo, Japonci. Jejich pot totiž údajně (asi vlivem stravy) skoro nesmrdí. Deodoranty tam moc na dračku nejdou. Zároveň mají prý hodně vyvinutý čich, takže nesnesou silnou parfemaci. Nevím, co je pravdy na tom, že se pro ně dělají speciální odlehčené šarže, ale pokud by to tak bylo, přijde mi to jako nejjednodušší vysvětlení. E-shop může mít klidně "šedé" zásoby, které měly původně mířit tam.

Love, Chloé ze mě prý táhne na metry ještě hodiny po nástřiku, takže tohle je fakt divný...

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 08:49

dnes jdeme dělat přímý pokus jedna ruka vůně z shopu, druhá Sephora, ale opravdu mohu potvrdit, že tu její Chloe necítím.

Offline barbucha blogger
Avatar
30599 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 09:20
Reakce na náťa66:

To srovnání bude asi nejlepší, i když samo o sobě jí nepomůže... Pak dej vědět, jak jste dopadly a jak jste to vyřešily.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 10:21
Reakce na barbucha:

No asi to vyřeší tak, že si koupí flakon v Sephoře.

ještě mě napadlo, jde  něco zjistit podle kodu ? kromě data výroby ?

Offline RoSa
Avatar
8229 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 10:29
Reakce na náťa66:

Sephora má teď 20% slevu na vše. A k nákupu nad 1500,- kosmetická taštička.

Stejně si ale myslím, že má třeba jinej model/koncentraci apod. (kolikrát mají v parfumerkách i blbě přiřazený testery)

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 11:03
Reakce na RoSa:

nemá,  v parfemech se vyzná, navíc vím co testovala, co kupovala.

A Sephora má dokonce 25 % slevu ( slevový kuponO2).

Offline barbucha blogger
Avatar
30599 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 13:08
Reakce na Hoolinkah:

"...nevím co je na tom pravdy, že Asiati dávaj přednost méně údernějším..."

Jo, Japonci. Jejich pot totiž údajně (asi vlivem stravy) skoro nesmrdí. Deodoranty tam moc na dračku nejdou. Zároveň mají prý hodně vyvinutý čich, takže nesnesou silnou parfemaci. Nevím, co je pravdy na tom, že se pro ně dělají speciální odlehčené šarže, ale pokud by to tak bylo, přijde mi to jako nejjednodušší vysvětlení. E-shop může mít klidně "šedé" zásoby, které měly původně mířit tam.

Love, Chloé ze mě prý táhne na metry ještě hodiny po nástřiku, takže tohle je fakt divný...

Jo, to už tvrdila ta japonská kamarádka Betty McDonaldový, že si Japonci myslej, že vůbec nesmrděj  Já teda, vidouc (hu!) právě skladbu jejich jídelníčku (ryby, ryby... ryby) zůstávám poněkud skeptická. Spíš bych vsadila na to, že se v tom jejich vlhkým ponděbí mnohem častěji sprchujou.

Oblibě jemnějších voňavek věřím taky, sice nevím jak mají vyvinutej čich, ale vím, že mají velmi vyvinutej smysl pro nenápadnost a hrozej se možnosti, že by na sebe upozornili obtěžováním okolí...

Offline barbucha blogger
Avatar
30599 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 13:14

A z jinýho soudku: synkovo děvče používá Davidoff Cool Water a nedá na ni dopustit. Já mám trochu zábrany jí to kupovat, ale kdybych je překonala, není třeba ta Cool Water Wawe nějakej příšernej smrad?!

Kdybyste ji teda vůbec některá znala  Že bych jí pořídila aspoň mutaci...

Potom taky vím, že tyhlety holky jsou jak litý po Versacem - minulá známost měla ty Crystaly... tak jsem si říkala, co místo Cool vody koupit třeba Versace pour Femme? Je to přece jen o fous lepší značka, všechny ji znaj... a ani mě to nezruinuje. Ale neznám ji vůbec. Děvčeti je 27, není to žádný poupátko pod zákonem  tak nevím, jestli by to pro ni bylo vhodný.

Nebo něco úplně jinýho?!

Offline RoSa
Avatar
8229 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 13:21
Reakce na barbucha:

To ti teda nezávidim... Mně by se z tý vůně dělalo zle...

Hele, a co třeba zkusit Mandragoru od Goutalky? Nebo jerry třeba poradí něco, co by bylo pro slečnu akceptovatelný, ale přitom to nebylo odpudivý pro její okolí...

Offline barbucha blogger
Avatar
30599 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 13:28
Reakce na RoSa:

Na Goutalku jsem si taky myslela, ale ta by jí určitě přišla moc divná... jsem v koncích jako obyčejně, a potřebovala bych to už objednat

Offline ellie86
Avatar
27 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 13:32
Reakce na barbucha:

Nevím, jak na tom synkovo děvče je, ale já mám zkušenost, že když někdo používá dlouho jednu vůní, protože chce (opakovaně si ji kupuje a nezkouší další), tak mu jiné vůně nevoní, protože jsou zkrátka jiné, není na ně zvyklý. 

Nevím, jestli jsem to srozumitelně napsala. Chtěla jsem tím říct, že já bych jí koupila z jiných vůní max. nějakou odnož Cool Water a nebo s ní šla nějakou vůní vyzkoušet, ale na slepo bych jí něco nového nekupovala. 

Offline MirkaU
Avatar
271 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 13:36
Reakce na barbucha:

A z jinýho soudku: synkovo děvče používá Davidoff Cool Water a nedá na ni dopustit. Já mám trochu zábrany jí to kupovat, ale kdybych je překonala, není třeba ta Cool Water Wawe nějakej příšernej smrad?!

Kdybyste ji teda vůbec některá znala  Že bych jí pořídila aspoň mutaci...

Potom taky vím, že tyhlety holky jsou jak litý po Versacem - minulá známost měla ty Crystaly... tak jsem si říkala, co místo Cool vody koupit třeba Versace pour Femme? Je to přece jen o fous lepší značka, všechny ji znaj... a ani mě to nezruinuje. Ale neznám ji vůbec. Děvčeti je 27, není to žádný poupátko pod zákonem  tak nevím, jestli by to pro ni bylo vhodný.

Nebo něco úplně jinýho?!

Zkus Versace Versense. Je velmi líbívá a velmi chválená.

Offline barbucha blogger
Avatar
30599 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 13:44
Reakce na ellie86:

Taky jsem si myslela na odnož - tu Cool Water Wawe, ale neznám ani ji. Pokusím se rozhlídnout po drogerkách, jestli ji někde nemají na vyzkoušení.

Offline barbucha blogger
Avatar
30599 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 13:46
Reakce na MirkaU:

Versense není špatná, možná by to byla cesta... Akorát by ji možná mohl zaskočit ten bergamot - trochu na začátku drhne. Pro nás nic divnýho, ale znáte ty holky...  Snad to během víkendu nějak rozčísnu

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 14:19
Reakce na barbucha:

Brácha pořád podezřele mluví o tom zlevněném žlutém diamantu Versace. Jestli mi ho fakt dá, tak bych ti ho pro ni zcela zdarma věnovala, ani poštovné bys nemusela platit! Ale musela by si počkat až po Vánocích...

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 14:50
Reakce na barbucha:

Cool Water Wave je podle mě nejlepší ze všech Cool Water vůbec.

Ale jestli slečna používá tenhle typ vůní, tak Mandragora by ji mohla vyděsit:

Zkusit bys mohla:

Versense

Eclat D´Arpege

Body Tender

Bright Crystal

Eau de Cartier

Pure DKNY A Drop of Rose

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 05. prosince 2014 15:01
Reakce na barbucha:

A co třeba L'Eau par Kenzo? Ta se mi líbila už na základce (= náročná není) a i teď ji mám zařazenou jako jednu z těch povedenějších svěženek (= troufám si tvrdit, že blbá taky není).