Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46096 příspěvků moje polička 21. června 2017 23:22
Reakce na slniecko:

v době "před parfumanií" jsem si myslela, že edt a edp jsou složením stejné a liší se jen koncentrací/"sílou". furt mě překvapuje že to tak není, že může být každá úplně jiná i když mají stejný název

Offline slniecko admin
Avatar
17597 příspěvků moje polička 21. června 2017 23:29

No áno, lebo zmenou koncentrácie sa mení "silové rozloženie" zložiek (rôzne zložky sa v rôznej koncentrácii chovajú inak), tak niekedy to buď celé vypáli inak, alebo sa s tým parfumér trochu pohrá aj za cenu trebárs zmeny niektorých zložiek.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46096 příspěvků moje polička 21. června 2017 23:34
Reakce na slniecko:

prostě mi nejde do hlavy, že se to může jmenovat stejně a vonět úplně odlišně... ale ty důvody chápu. jen teda bych jim dala i různé názvy

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46096 příspěvků moje polička 22. června 2017 18:39
Reakce na razorblade:

ja miluju eden... a ten spouste lidi smrdi jako babiccina skrin. podezrivam z toho paculi :D

vyzkouseno... dobra zatuchlina:-)) ale ta "moje" to neni

Offline razorblade
Avatar
8180 příspěvků moje polička 22. června 2017 19:29

Muhehe :D eden byl muj prvni "znackovej" parfem, po kterym jsem touzila uz od zakladni skoly. A porad si kupuju novy lahvicky, protoze je to pro me furt jedinecna vune. Jen ted ji mam schovanou, v lete je to zbran hromadneho niceni. Ale az ji jednou zrusej, tak to nepreziju :/

EDIT: jsem si ho musela aspon ted na doma striknout na ruku! Je proste nenahraditelnej...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46096 příspěvků moje polička 23. června 2017 10:27
Reakce na razorblade:

jelikož už jsem se tu dočetla že jsou i lidi, kteří milují vůni plísně, tak mě to nijak nepřekvapuje:-) ovšem že takhle by měl vonět ráj... to mě kapku vzalo

Offline slniecko admin
Avatar
17597 příspěvků moje polička 23. června 2017 11:08

Eden takmer nenosím, ale nemôžem ho nemať. Tak som si posledne zaobstarala aspoň len to malé balenie, nech nemám výčitky pre veľký flakón, ktorý nevytiahnem, ako je rok dlhý.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. června 2017 11:29

Jestli Ti nevoní No. 5, tak můžeš zkusit také Vegu od Guerlain. Ale obávám se, že pokud Ti aldehydy až tak nesedí, lepší kvalita v tomto případě nepomůže. Tak se do nich nenuť.

Ve vlasech se vůně drží dobře. Já to ale nemám ráda, protože vůně střídám, někdy denně, někdy po 2-3 dnech. Od vlasů si provoním polštář a vůně je v noci moc intenzívní a po týdnu bych měla pod hlavou půlku parfumérie. Na noc se voním pod košili nebo na předloktí a něčím jiným, než co nosím do práce.

Vůni ze sebe cítím celý den, jak jsem psala, stále střídám a nosím celkem dryáky.

Moje vůně tetiny skříně je Eau Parfumée au Thé Rouge od Bvlgari, ale máme každý jinou tetu. Mně momentálně vadí vůně kolegyně z práce, bohužel se zdá, že nosí něco kosatcového a já pláču, že mi tím zřejmě poslala do kytek moji mimořádně oblíbenou 450 Farmacia SS. Annunziata. V posledních letech mám mnohem výraznější asociace na lidi a vůně, než situace a vůně.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46096 příspěvků moje polička 23. června 2017 11:42
Reakce na Mirka:

hm teď čtu že vega už se nevyrábí:-( 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. června 2017 12:34

Liu neznám, tak Gold od Amouage. S tím opatrně, je síla a držák.

Offline razorblade
Avatar
8180 příspěvků moje polička 23. června 2017 12:45

divala jsem se na jerryin popis Encre Noir a Living od Lalique, budou se mi libit, kdyz si je koupim naslepo?

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 23. června 2017 17:57
Reakce na razorblade:

To by bylo věštění z křišťálové koule.

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 23. června 2017 20:36
Reakce na razorblade:

Living by mohla, přijde mi na první počuch dost podobná Gris Clair, kterou máte na poličce. Ale (a teď už začíná neodborný popis) je v ní méně levandule a více máty.

Offline RoSa
Avatar
8241 příspěvků moje polička 24. června 2017 06:51
Reakce na razorblade:

Living bude pro Tebe moc obyčejná. Encre Noir (pánská) by mohla sednout.

Offline barbucha blogger
Avatar
30609 příspěvků moje polička 24. června 2017 10:37

to nevim pro me je jen petka takovy typicky zastupce techhle vuni, az tady jsem se docetla jak se tomu rika:-) a ze to asi spouste lidi voni pac to davaji do vseho:-) pak mam jeste jednu neoblibenou hojne obsazenou slozku v damskych parfemech pracovne nazvanou "stara tetinka" a tam jsem jeste neprisla na to co to je, zatim mam tip na neroli

Stará tetinka může být i nějaká klasická chyprovka, ty jsou vnímaný často jako starosvětský vůně. Já je mám moc ráda... ale moc jich už není, resp. moc se nenosí. 

Liu bych taky doporučila k vyzkoušení. Neroli tam je, i aldehydy - ale je mnohem teplejší než No. 5 (který se samozřejmě dost podobá), je taky sladší a taková "srdečnější". Nevěřím, že ta by mohla někomu vadit 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46096 příspěvků moje polička 24. června 2017 14:28
Reakce na barbucha:

fíha tak to jsem zvědavá.-)

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 24. června 2017 20:01

"Starou tetinku" (pro mě je to odér zatuchlé šatní skříně) já mám v jisté fázi Modré hodiny, a kvůli téhle zhruba dvacetiminutovce ji dost upozadňuji.

Jak říká @barbucha, chyprovky (nikoliv vůně, označované jako moderní chypre - to je pačuli a ovoce) ze staré školy by mohly být vnímány jako starosvětské vůně. Tipuješ neroli - spíš bych to sváděla na větvičník, vetiver, labdanum, galbanum a také pačuli. Pokud bys někde narazila na Ivoire od Balmaina - ale to staré z r. 1980, nová verze je naprosto jiná, asi bys vůni označila jako koncentrovanou "starou tetinku".

Já chyprovky miluji a nosím s velkou chutí, bohužel mnohé už nenávratně odvál čas a zničující reformulace ....

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 24. června 2017 20:04
Reakce na razorblade:

Encre Noir (i Encre Noir Extreme) jsou obecně velmi dobře přijímané vůně a nošené i námi ženami. Ale přeci jenom bych raději vyzkoušela a také se mi zdá, že léto pro ně není to pravé roční období. Living neznám.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46096 příspěvků moje polička 24. června 2017 20:06
Reakce na Hanka H:

no navedlas mě k dalšímu pátrání... zdá se že to mohla být

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 24. června 2017 20:15

no navedlas mě k dalšímu pátrání... zdá se že to mohla být

Jo jo, to je přesně "letitá příbuzná"- ale jenom ty starší verze s kohoutí stopou - současná MD je něco úúúúplně jiného - bohužel.