Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 29. června 2017 22:47
Reakce na Camp_L:

Dneska jsem v Douglasu zkoušela tuhle :http://www.parfumanie.cz/database/detail/allegria-rouge-bunny-rouge , taková letní svěženka, ale celkem hezká, hodně grepu a bazalky.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 29. června 2017 22:49
Reakce na Camp_L:

Co třeba něco od Jo Malone? Lime Basil & Mandarin nebo Basil & Neroli. Výdrž ale u tohoto typu vůní nebude nikdy moc dlouhá.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 29. června 2017 23:00
Reakce na Camp_L:

Atelier Cologne - Pomelo Paradise, Mandarine Glaciale a Orange Sanguine.

U téhle firmy by byla ještě Cédrat Enivrant a Citron d'Érable, ale na mě moc nedržely (třeba na tobě budou).

A co AA Pamplelune?

Výbornou výdrž mají citrusové arabky - Naem, Flower of Soudan

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 30. června 2017 14:12
Reakce na Krehutka:

blackviolet jerry  Moc děkuji za tipy, objednám si vzorky a uvidím:)

Offline Camp_L
Avatar
686 příspěvků moje polička 30. června 2017 14:16
Reakce na jerry:

Ta AA Pamplelune se ještě vyrábí? Mám pocit, že jsem ji kdysi zkoušela a líbila se mi, ale myslím, že jsem někde četla, že už není v prodeji? Zapátrám...

Edit: Beru dotaz zpět, prodává se pořád, i když ne všude ji mají. Jsem se mohla nejdřív kouknout, než jsem dotaz napsala

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 30. června 2017 14:26
Reakce na Camp_L:

Většina AA byly/jsou limitky, ale pár se jich vyrábí trvale (Mandarine Basilic a Pamplelune jsou - naštěstí - mezi nimi).

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 30. června 2017 15:01
Reakce na Camp_L:

AA Pamplelune je už vyloženou stálicí mezi allegoriemi (společně s AA Herba Fresca). Obě byly mezi tou původní pěticí allegorií, uvedených v roce 1999.

Online milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 30. června 2017 21:33
Reakce na slniecko:

nz...tak daj potom vedieť, ako to dopadlo!

Podávam hlásenie.

Vzorka Fleur Burlesque zakúpená cez ebay kamarátkou, žijúcou v Amerike, o dva týždne mi vzorku prinesie. Nechcela som riskovať a kúpiť parfum naslepo, takže idem radšej na istotu. Teraz ešte dva týždne vydržať, vyskúšať a rozhodnúť sa. Vraj vonia "ostro", viac som sa od známej nedozvedela. 

Koniec hlásenia

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 30. června 2017 22:13
Reakce na milacka:

Kam na ty nápady chodíš, Dari??? Vypadá to zajímavě!

Online milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 30. června 2017 22:54
Reakce na Korsičanka:

MiJo, zdá sa mi, že na ALZD, kde ma v košíku čaká parfum a pár vzoriek na potvrdenie objednávky. Fleur Burlesque ma zaujal, ale nedal sa objednať. Na Fragrantice som si čítala hodnotenia a nevedela som ho dostať von z hlavy...Tak som pátrala ďalej a jednou z možností je zakúpit ho v Londýne. Tak kontakt mám. Potom ma napadol ebay, tam som ho objavila vo vzorke. A potom to bolo jednoduché. Napisala som známej do Ameriky, objednala ju, dnes jej prišla a hneď mi poslala aj foto vzorky. Za dva týždne pricestuje a prinesie mi ju. Tak som na Fleur Burlesque veľmi zvedavá. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. července 2017 06:37
Reakce na milacka:

Ty jsi ale šikovná! Naštěstí se  na německé fragrantice vyskytuje málo hodnocení:) Ale i tak mi zdejší recenze dobře pletou hlavu:( A slevy na notinu nalákají, ač už se mi tam moc nakupovat nechce...

Cervanek
Avatar
01. července 2017 07:44
Reakce na milacka:

Darinko, zdravim, prozrad, jaky parfum z alzd na Tebe ceka?

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 01. července 2017 15:45

Prosím zdejší odborné publikum o radu. Asi to dopadne tak, že si k narozeninám nechám nadělit novou vůni (co jiného taky, že). Mám vyhlédnuto na ALZD a ráda bych k tomu využila i jejich vzorky k nákupu zdarma. Bohužel se nějak ukazuje, že u vůní, které bych chtěla vyzkoušet je cena poněkud vyšší, než jejich limit 3 vzorky á 4 eura (jak jsem vypozorovala, ve většině případů jsou to vůně tak do 120 euro.

Otázka tedy zní: Co byste mi doporučily vyzkoušet z vůní, které nejsou běžně dostupné (notino, ingredients, vavavoom) a cena vzorku nepřesahuje 4 eura?. Nemám moc kladný vztah k aldehydům, pokud jsou hlavní složkou. Jiné omezení není a jsem otevřena v podstatě čemukoliv.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. července 2017 16:09
Reakce na Krehutka:

Tak jsem na to mrkla, a skoro všechno, co jsem vybrala, přesahuje ten 4 eurový limit. Škoda hlavně u Divine (Divine, L´Inspiratrice a L´Ame Soeur) - tipovala jsem, že by mohly se mohly do limitu vejít, ale jsou za šest. Každopádně, dřív nebo později velmi doporučuju!

Takže pro tuto chvíli: 

Parfumérie Générale - Felanilla No 21

Pierre Guillaume - Myrrhiad

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 01. července 2017 16:44
Reakce na domenica:

Děkuji moc za tipy. Zaznamenávám průběžně, až budu mít možnost očichat. S lékořicí (anýzem a fenyklem) se v běžném životě moc nekamarádím, ale třeba si k nim najdu cestu alepoň takto.

Jinak pokud by se chtěl někdo také inspirovat, tak Myrrhiad je tato http://www.parfumanie.cz/database/detail/myrrhiad-huitieme-art-parfums?_fid=w2pk#notes

Škoda, že v ALZD nejde tu hodnotu kombinovat, např. 2 vzorky za 6.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 01. července 2017 16:57

Inspirovala jsem se recenzí euridike a zkusila vůni

Kim Kardashian  Kim Kardashian.

Je fakt hodně příjemná, ale mám pocit, že na mně moc nedrží.

 Takže - může, prosím, někdo porovnat(jestli to vůbec jde/styčné body x rozdíly)

vůně

Cruel Gardenia

a

Joyeuse Tuberéuse

?

Nějak jsem dostala chut na bílokvětinovou vůni.

Nejhezčí, co jsem kdy zkoušela, byla asi Monyette Paris a pak Kai...

Online michaela
Avatar
318 příspěvků moje polička 01. července 2017 17:04
Reakce na Krehutka:

Moja skúsenosť, mnohoročná a v čase konzistentná:

ak vieš, že vzorky sú trošku drahšie, tak si napíš aj 4, podľa poradia záujmu (teda aj tie drahšie na začiatok), a je možné, že dostaneš buď všetky 4 alebo minimálne 3

ak by išlo o vzorku "mimoriadne" drahú, poznamenaj k nej, že si prosíš "naozaj iba kvapku" a malo by to byť tak, že do skla dostaneš niečo do 1 ml, stále však platí to, že píšem aj 4,

vždy pristupovali k mojim objednávkam veľkoryso, aj k tým na začiatku

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 01. července 2017 17:42
Reakce na michaela:

Otestovat jsem chtěla především Dune road, u ní vyjde vzorek asi na 8. Ale díky za tip, DR si koupím, abych měla jistotu, a to ostatní tam zkusím nějak naskládat, ať si vyberou, co mi budou chtít poslat. Vyjednávání mě teda ani nenapadlo.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 01. července 2017 20:08
Reakce na milacka:

jasné, lepšie skúsiť vopred

Online milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 01. července 2017 22:56
Reakce na Cervanek:

Darinko, zdravim, prozrad, jaky parfum z alzd na Tebe ceka?

Sylvi ahoj, v košíku mám Dusita La Douceur de Siam, ešte chcem prihodiť vzorky a neviem sa rozhodnúť, aké mám vybrať.