Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline milacka
Avatar
5473 příspěvků moje polička 30. ledna 2024 23:31

prďola Nie, klasický prevod, europlatba.

Online prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 30. ledna 2024 23:42

milacka jj, europlatba=SEPA (Single Euro Payments Area) ... promiň, profesionální deformace

Tady si nejsem 100% jistá, jestli je ta platba vyreklamovatelná tak jako by se jednalo o platbu kartou, ale pokud ti výše částky stojí za trochu prudění helpdesku tvojí banky, tak bych to zkusila

Offline milacka
Avatar
5473 příspěvků moje polička 31. ledna 2024 08:48

prďola osobne sa na to spýtam v banke, keď vyzdraviem, ďakujem ti. 

Online prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 31. ledna 2024 09:19

milacka nz škoda, že nemůžeš hned, protože rychlost je v tomto případě poměrně důležitá. Navíc jsem si skoro jistá, že by to jít mělo...

Mimo normálních platebních transakcí se při SEPA platbách implementovaly i tzv. R-transakce (Rejected, Refused, Returned, Refunded), které sice nejsou dostupné klientům, ale jsou k dispozici zaměstnancům banky při řešení různých reklamací.

Tzn. je zapotřebí co nejrychleji naběhnout na pobočku, nenechat se odbýt, že platba je autorizovaná, takže z pohledu banky je vše ok, a požádat o podání reklamace. Ta reklamace potom dostane nějaký R-tr. kód pro danou situaci (v tvém případě by odpovídal stavu "Zrušení platby převodem na žádost příkazce").

A pak už jenom počkat na vyřešení reklamace...

Píšu to, protože se o tom obecně moc neví a většině lidí připadají platby přes PP bůhvíjak zabezpečené, ale řekla bych že opak je pravdou

Offline milacka
Avatar
5473 příspěvků moje polička 31. ledna 2024 09:25

prďola Ďakujem za cenné informácie, človek sa učí celý život

Online prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 31. ledna 2024 09:29
Online 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 31. ledna 2024 12:01

prďola milacka 

Tahle reklamace by mohla jít podat i přes zákaznickou linku, když je milacka nemocná? Popsat situaci a telefonní bankéř tu reklamaci sepíše a pošle k řešení dál..?

Online prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 31. ledna 2024 12:13

33lejaby Ano, i to je řešení. Každopádně to chce, nenechat se odbýt tou autorizací a zaúčtovanou platbou. Na žádném helpdesku nesedí lidi, kteří mají široké znalosti do potřebného detailu.

Rychlost podání reklamace je v tomto případě klíčová

Offline Fleur blogger
Avatar
6093 příspěvků moje polička 31. ledna 2024 14:03

milacka Já ti neporadím ohledně této situace, ale dovolím si připojit historku s vánočním nákupem, která ukazuje na to, že se někdy neuvěřitelně mohou propojit dílčí pochybení.

Kupovala jsem prošívanou deku a povlečení v eshopu, který to rozdělil do dvou zásilek. Povlečení dorazilo, zatímco deka se podle sledovacího čísla loudala odněkud ze zahraničí. Sledovala jsem s napětím její cestu až do okamžiku, kdy se objevilo, že zásilka byla v pořádku doručena, což tedy nebyla. Začala jsem se dotazovat obchodu, přepravce, po neskutečných peripetiích s různými chatovacími roboty a reklamačními formuláři se ukázalo, že eshop mi poslal špatné sledovací číslo. Vzápětí mě kontaktovali s tím, že zásilku doručí po Vánocích, což už jsem nepotřebovala. Dostala jsem z eshopu radu, ať tedy opožděnou zásilku nepřebírám, že se jim vrátí zpět a já automaticky dostanu peníze. Učinila jsem tak, kurýrovi jsem explicitně řekla, že zásilku nepřebírám, ať ji vrátí. Peníze po měsíci stále nikde. Urgovala jsem to v eshopu, poslali mi obratem peníze na účet. Druhý den se mi kurýr pokusil opět doručit tu zásilku, kterou jsem opět odmítla převzít. Vysvětlila jsem mu situaci s důrazem na to, aby zásilku vrátil odesilateli. Odkýval to, napsal na ni nějaký kód. Za dvě hodiny mi cinkla SMS, že zásilku mám k vyzvednutí v úložném pointu přepravce. Kdo se tou dekou nakonec přikryje, čert ví, ale píšu to jen kvůli tomu, že někdy ty zásilky fakt urazí neskutečnou cestu... A možná by se nic nestalo, kdybych ji převzala (navzdory tomu, že už mi za ni vrátili peníze)...

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 31. ledna 2024 14:15

Fleur

Skoro bych řekla, že je to neuvěřitelné, ale po mých zkušenostech (taky s dekou) si myslím, že je možné úplně všechno.

Mou deku odeslali a předali někomu v České Lipě a já jsem musela být hm... asertivní po telefonu, e-mailem i na chatbota, abych dolozila, že mě teda zásilku opravdu nedoručili a měli by mi vrátit peníze. 

Toho chatbota mi nakonec bylo líto, protože ke konci jen opakoval, že nemá žádné emoce:) 

Offline Fleur blogger
Avatar
6093 příspěvků moje polička 31. ledna 2024 18:36

Mha

milacka Přeju, ať to dobře dopadne. Ideální by bylo, kdyby šlo opravdu o neúmyslné zatoulání zásilky.

Offline Luna
Avatar
10449 příspěvků moje polička 31. ledna 2024 20:11

Fleur Ja jsem si ted vybavila, jak jsi jednou vypravela o kozenem batuzku Coccinelle.

Mne se zase pravidelne stava, ze kdyz zadavam svuj mail, ktery se sklada z kombinace casti krestniho jmena, celeho prijmeni a cisla, obcas na to cislo zapomenu.A jelikoz nemam nikterak originalni jmeno a prijmeni, tak uz se znam s pani-jmenovkyni, ktere pravidelne posilam sve objednavky na jeji email bez cisla

Takze nedavno jsem jen napsala, ze...Opet chyba. A jen preposlala, protoze uz vi.

Offline milacka
Avatar
5473 příspěvků moje polička 31. ledna 2024 21:29

Fleur ďakujem, to by som si priala aj ja. Predávajúca je už viac dní off, tak ešte čakám....

Volala som aj do pobočky Fio, nikto mi to nedvíhal, no super služby, zajtra pôjdem do pobočky osobne, už mi je o čosi lepšie, horúčky už nemám, zotrváva len kašeľ a silná únava. Keď prďolapíše, že čím skôr, tým lepšie, aj tak je to už viac ako 10 dní. 
A tvoj a Mha príbeh, to len tak nevymyslíš

Offline Fleur blogger
Avatar
6093 příspěvků moje polička 31. ledna 2024 21:41

Luna Ano, já mám každoročně problém minimálně s jedním vánočním dárkem. Letos to tedy byly dva, takže příští rok už asi všechno oběhám a nakoupím osobně.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. února 2024 13:04

milacka

Držím palce, ať se z toho vyklube jenom historka k vyprávění, nic víc

Mimochodem, je tu někdo z České Lípy...? 

Offline milacka
Avatar
5473 příspěvků moje polička 01. února 2024 14:42

Mha ďakujem.

Online Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 01. února 2024 16:10

Mha Já ne, ale mám tam i v okolí rodinu, takže se tam občas vyskytnu:) 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. února 2024 17:19

Korsičanka

Tak ta moje deka byla šedá, kdybys ji náhodou viděla :)))) 

Online Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 01. února 2024 18:55

Mha Nikdo z rodiny šedou nepřiznal ani teď neobjednával:)

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 01. února 2024 19:05

Korsičanka

Samozřejmě že neobjednaval! To jsem byla já!

Světle šedá, jo?