Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 20. května 2021 07:46

domenica Jo, mlha je ještě to třetí! Připadá mi, že to nemá žádné benefity, to spíš použít míň toaletní vody nebo ďubnout parfému. Ale mám úkol koupit něco z tohoto balíku pro kmotřenku, tak nebudu brblat a jdu vybírat. Díky. 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 21. května 2021 21:16

Mha väčšinou Eau Fraiche je "normálna" voňavka, akurát s nízkou konventráciou, kdežto tieto telové spreje/misty....bývajú na vodnej báze. Ja ich rada používam v lete na osvieženie, lbo sú bez alkoholu (teda treba si to skontrolovať, ale v zásade to je hlavný rozdiel). A ešte do tých mistov niekedy pridávajú nejaké hydratačné zložky.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. května 2021 08:25

slniecko Díky, Takže ta mlha může být i třeba růžová voda v rozprašovači? Něco takového už jsem viděla, ale jmenovalo se to zase jinak, funkce teda stejná. 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 22. května 2021 17:30

Mha tak v podstate áno, ale ružová voda v rozprašovači je už vyslovene kozmetický produkt. Ako tú si striekam na tvár, do kávy...ona už za sekundu nie je cítiť. A keď bol malý malý a "parfémoval" úplne všetko a striekal si to ešte aj do tváre, tak som mu tým plnila flakón.

Ako neviem vek kmotřenky, ale možno by som v tomto smere siahla smerom The Body Shop, Victoria's Secret a podobne.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. května 2021 18:20

slniecko Máš výborný odhad,  The Bodyshop je přesně to pravé. Je ve věku už ne jednorožec, ještě ne piercing.

Jejej, ještě navíc netestovane na zvířatech, na to slyší. Teď ještě provést nějaký užší výběr, protože mě se tam taky líbí spousta věcí... Diky

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 23. května 2021 21:24

Mha nie je začo, ja ich mám tiež medzi obľúbencami. Pre takú slečnu by mohol byť Japanese Cherry, Moringa, alebo White Musk, ale veˇuvidíš, čo ti padne do oka/nosa.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 24. května 2021 07:09

slniecko Tak zrovna váhám mezi Japanese Cherry a Daisy. Možná vezmu obě a dám jí vybrat.

Pro sebe jsem našla Pink grep, já mám tyhle citrusové vůně ráda. A že voní krátce, nevadi, budu to nosit s sebou a rozprašovat kolem sebe jako šílený deratizator. 

Offline Jitka77
Avatar
1101 příspěvků moje polička 24. května 2021 15:35

Mám dotaz. Setkávám se občas s názorem, že parfémy nepatří na pokožku, jednak kvůli škodlivým látkám, které se takto vstřebávají do organismu, jednak proto, že vůně je míněná tak, jak voní na papírku (či na oblečení), tak ji parfumér sestavil a proměny, kterými prochází na pokožce, ji vlastně zkreslují. 

Osobně mi dává smysl vyhnout se aplikaci na pokožku v létě kvůli slunci (riziko pigmentových skvrn), tolik ke zdravotní stránce; pokud jde o udržení kvality vůně, opět léto, svěženky - tyto vůně v těchto podmínkách na oblečení drží lépe a déle.

Jinak si ale neumím představit, že bych se vonění na pokožku vzdala. Parfém je pro mě intimní záležitost a vlastně si vůně i vybírám podle toho, že voní dobře na mně, že se mnou postupně splývají nebo mě i trochu provokují... 

Co si o tom myslíte?

Podotýkám, že se voním vydatně, ale vždy aplikuji jemnou mlhou z větší vzdálenosti (ha, mlha! navazuji svým způsobem na předešlé), ťupání mám vyhrazeno pro čisté parfémy a ovšem tedy pro vzorky při zkoušení.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 24. května 2021 15:46

Jitka77 osobně je mi úplně fuk, jak to parfumér myslel to, jak vůně pracuje na mé kůži, mě baví ze všeho nejvíc. když jsem loni touhle dobou měla nějakou alergickou epizodu a mohla se vonět jen na oblečení, děsně mě to štvalo a možná bych se nakonec vonět úplně přestala, kdyby to nepřešlo

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 24. května 2021 16:03

Jitka77 mám to jako Radka , taky mě baví, jak vůně pracuje na kůži. na oblečení se nevoním (i když jsem se dříve občas z velikého zkoušení vzorků osypala na předloktí)

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 24. května 2021 16:14

Jitka77 A já mám ráda vůni i na kůži i na oblečení, proto tak často peru a převlékám se Nejvíc mě štve, že si během 1 dne vytvořím na triku tak zajímavou směs, že pak tu krásu nelze identifikovat a hlavně zopakovat:)

Offline Jitka77
Avatar
1101 příspěvků moje polička 24. května 2021 16:18

Korsičanka Tak já nosím vůni i tričko obvykle dva dny, to je pro mě tak akorát. Dneska jsem výjimečně přes včerejší YSL Paris stříkla Vivacious a docela si rozumí. Jinak vrstvení neholduju, to už je pro mě za hranicí toho, že kompozice má nějaký význam tak, jak je.

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 24. května 2021 16:54

Jitka77 Já na kůži taky nemíchám - jednak mi to je též vůči vůni líto, jak jsem tu už psala, a za druhé to cíleně neumím Ale protože už jsem v důchodu, měním vůni tak 2-3x za den:) A pak když někomu odstřikuju, otírám trychtýřek právě do trika - než ho umyju A to je směska

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 24. května 2021 16:58

Jitka77Mně se bohužel během času vytvořila alergie, která je čím dál na víc parfémů, takže já se voním už téměř jen na oblečení a nebo musím večer poctivě drhnout mýdlem. 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 24. května 2021 17:10

Jitka77 a kto ten názor razí?

Parfém je normálny kozmetický produkt, testovaný na použitie na pokožke. To samozrejme neznamená, že po ňom človek nemôže mať nejakú reakciu, rovnako ako po akomkľvek kozmetickom produkte.

Ako existujú samozrejme aj vône špeciálne na oblečenie, trebárs Eau de Lingerie , ale primárne je parfém určený na kožu. Čo neznamená, že ho nemôžeš použiť inak.

Isteže, parfumér skladá hlavne na papierikoch, lebo ako inak, nakoniec ono aj tak t na každej pokožke vyznie inak, ale v tom prípade by asi malo zmysel nie striekanie na oblečenie, ale zastrčenie si testovacieho papierika niekam, asi najlepšie za klobúk ?

Offline Jitka77
Avatar
1101 příspěvků moje polička 24. května 2021 17:57
Reakce na slniecko:

Jitka77 a kto ten názor razí?

​Romana z Frangipani

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. května 2021 20:05
Reakce na Jitka77:

Korsičanka Tak já nosím vůni i tričko obvykle dva dny, to je pro mě tak akorát. Dneska jsem výjimečně přes včerejší YSL Paris stříkla Vivacious a docela si rozumí. Jinak vrstvení neholduju, to už je pro mě za hranicí toho, že kompozice má nějaký význam tak, jak je.

​Mám to stejně. Většinou mám jednu vůni dva dny. Voním se hlavně na kůži a občas stříknu třeba na tričko nebo halenku, záleží na konkrétní vůni. Vrstvení rozdílných vůní nemám ráda, nepřišla jsem tomu nikdy na chut.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 24. května 2021 22:06

Jitka77 ok, k tej sa nevyjadrujem...

v každom prípade na toto mám iný názor.

Offline Jitka77
Avatar
1101 příspěvků moje polička 24. května 2021 23:50

slniecko Tak ono se proti parfémům brojí obecněji, v rámci tažení proti "chemii", a ten názor, že vůně voní "správně" na papírku, taky není úplně ojedinělý, že je to objektivnější třeba při zkoušení. Mě osobně zajímá, jak vůně voní na mně - a někdy je tedy zajímavé očichat, jak voní na někom jiném.

Online jerry
Avatar
8894 příspěvků moje polička 25. května 2021 10:37
Reakce na Jitka77:

Mě osobně zajímá, jak vůně voní na mně - a někdy je tedy zajímavé očichat, jak voní na někom jiném.

​Přesně tak. Navíc nosím hodně hedvábí (šátky, košile) a představa, že to stříkám na oblečení