Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 25. května 2021 15:45

Jitka77 Naopak většina parfémářů vždycky trvá na tom, aby se zkoušelo přímo na pokožce. Ona také i každá textilie dá podle svého složení vyznít vůni úplně jinak. A doba, kdy se parfémovaly kožené rukavičky, už je opravdu pryč (spolu s tehdejší kompozicí parfémů).

Já většinu vlastních vůní používám na tělo i na oblečení (tedy s výjimkou hedvábných věcí, kde by mohlo dojít k nevratným škodám) - podle nálady, podle situace.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 25. května 2021 21:45

Jitka77 ak vôňa vonia správne len na papieriku, tak je na p... na papier som chcela povedať, samozrejme ...listový trebárs....

ako áno, ak na mne vôňa "nefunguje" a som na ňu zvedavá, ako funguje inak, vyskúšam aj na papieriku a a naopak, ak mám skúšať veľa vôní naraz tak tými papierikmi začnem, ale ona musí fungovať predovšetkým na mojej pokožke, cez to nejde vlak.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 26. května 2021 17:54

...vůně jsou vášeň.

V podstatě mě nezajímají doporučení, "pravidla" a tp.

Já je miluju.

Voním se, jak mně se chce, kdy se mně chce. Když mám chuť, dám na sebe i několik vůní současně. Hlavně proto, že nevím, kterou si vzít, tak jich dám víc, nějčastěj prostě min dvě.

NIKDY se nestalo, že by si kdokoliv ztěžoval. Naopak - ptají se, čím voním. A to pak nastává problém - protože nevím, co cítí, kterou vůni, která se jim líbí.

Voním se pro sebe - aby mně bylo dobře. 

A ano, je jediná možnost = parfém + kůže/chemie človeka.

Všechno ostatní je nesmysl.

(jasné, pokud tekutina nebarví, tak i na oblečení, doma na závěsy, lůžkoviny...)

U některých vůní mě mrzí, že nemají tělovou řadu, konkrétně u Ligno. V té bych se mohla macerovat. No, bude třetí flakon(je k vzteku, když vůně, která vás/m nejlépe vystihuje/vyhovuje, je pouze jako 30tka...).

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 17. června 2021 17:13

Ahojte, blbá drobnost od jinud....kolik vàžì pràzdný flakon Terenzi typu Lillipur? 

Vonìm se na kůži i oblečenì....moje kůže zvýrazňuje všechnu sladkost světa, tedy některé vůně màm radši z textilu než že sebe např dnes Morphy Nudo.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 26. června 2021 13:16

Vedel by mi niekto poradiť? Je možné, aby sa farby tekutiny parfému  takto odlišovali?

V jednom flakóne je takmer bezfarebná, v druhom svetlo žltá. Obe mám z inzercie od dôveryhodných predajcov.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 26. června 2021 13:49

Biely kvet Podívej se na batch kódy na úplném spodku předního skla a zadej značku a kód do kalkulátoru - 

tady 

Může to být světlem, nebo stářím...Některé Guerlainy tmavnou taky a nic jim není.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 26. června 2021 14:43

Korsičanka Ďakujem,  Chanel tam ale nie je....Alebo ho neviem nájsť?

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 26. června 2021 15:20

Biely kvet Je pod C. Celine Dion, Cerruti a Chanel:)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 26. června 2021 15:49

Biely kvet 

...barvu tekutiny bych vůbec neřešila, pokud Ti vůně voní stejně, dobře.

Je možné, že barva je třeba způsobena květy, resp. jejich barvou při sklizni nebo kvalitou(v tom dobrém smyslu slova) jiných ingrediencí.

Ke všemu, rok výroby vůně 2018 - to je naprosto v pohodě.

Řešila bych to pouze v případě, že vůně nevoní dobře, resp. zkaženě. A to by pak na vině bylo, podle mě, špatné skladování v obchodu, eshopu, atp. ...

Momentálně mám doma L´Heure Bleue EdT a Shalimar EdP a obě vůně jsou podle výrobního kódu starší víc jak pět let. Ale u vůní Guerlain jsem klidná(i díky Domenica) - tam totiž, pokud je skladování v pořádku, to naopak přidává na archivnosti jednotlivých ingrediencí, potažmo celé kompozice.

A musím říci, že obě moje výše zmiňované vůně voní krásně...

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 26. června 2021 15:52

Korsičanka Á, našla som, ďakujem.  Tak ten žltý je vyrobený v decembri 2018 a ten priehľadný v máji 2021.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 26. června 2021 15:53

Miru Ďakujem.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 26. června 2021 15:53

Biely kvet Tak ten žlutý uzrál:) Ale určitě voní dobře

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 26. června 2021 15:56

Korsičanka Vonia a myslela som si, že má mať takú farbu, keďže aj predchádzajúci flakón bol presne taký. Skôr ma vyplašila tá priehľadná tekutina, ale, chvalabohu,  je to v poriadku.  Ďakujem za pomoc.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 26. června 2021 16:00

NZ

Online rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 26. června 2021 18:16

Biely kvet Moje 1957 je taky téměř čirá.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 26. června 2021 18:23

rozarka To som rada, že to tak má byť.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 26. června 2021 18:54

Mám ešte jeden blbý dotaz, na oficiálnej stránke Diptyque posielajú len do Francúzska? Potešila som sa doprave zadarmo plus dve vzorky a keď som išla zadať krajinu dodania, bolo tam uvedené len Francúzsko.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 26. června 2021 18:55

Biely kvet 

...a proč si to neobjednáš z Ingredients.?, nebo tam ho nemají.?.

(a tam si vybereš pět vzorků a ještě sleva na příště)

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 26. června 2021 19:02

Miru Rozmýšľala som, ale na oficiálnej stránke je takmer o 5 eur lacnejší a doprava zdarma. Ale asi budem musieť.  

Ozaj, nemáte niekto zľavový kupón do Ingredients, ktorý nevyužijete?

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 26. června 2021 19:04

Biely kvet 

...aha...

Ale doprava je na Ingredients taky zdarma, nebo ne.?

No, když nikdo kupon mít nebude, tak tím, že u nich objednáš, dostaneš možnost výběru těch pěti vzorků + slevu na příští nákup. Ale to asi víš