Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. srpna 2021 15:00

L´Orchestre Parfum: Ambre Cello

Na ambru si tu po bergamotovém úvodu hrají balzamické tóny s dřevitou myrhou. K nim se po rozvonění přidá krémová vanilka s bíločokoládovou tonkou a krystalky zkaramelizovaného vanilkového cukru, které se vám lepí na patro. Nicméně pokud vás oslovují vůně typu Vanitas, potom můžete určitě zkusit i Ambre Cello.

La Via del Profumo: African Night

Africká noc osvěží čerstvě vymačkanou šťávou z hořkého grapefruitu. Voní pižmově rozpálenou pokožkou, kořenitými růžemi a dřevem, k nimž se v další fázi přidá tropický, máslově ovocný ylang s tóny zralých banánů. Pokud hledáte povedenou zjednodušenou variaci na lutensovského Koublaie s výraznější růží, pak určitě vyzkoušejte.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 13. srpna 2021 15:04

wendulka 

...jo, na to Ambre Cello jsem koukala na myskino, podle složení hodně dobré a Ty jsi to jen potvrdila

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 13. srpna 2021 18:10

...poprvé jsem ji odflákla. A protože nic jého nemám, tak

one more time

Luce Meo Fusciuni

Většina parfemaniaků zná vůni Cruel Gardenia Guerlain a její typickou slonovinové kosti bíle gardeniovou houbičkovitost.

...existuje ale i houbičkovitost jiná.

Houbičkovitost uvařená v teplou, nadýchaně hutnou kaši 

z provanilkovaného přeměkčelého pačuli, tabákových listů přeschlých a drolících se v prach, ostrých lýkových vláken ze santalových špalků a táhlé, jemně chlípné ambry.

A je načokoládověle vintage hustě tlumeně alkoholová.

Vůni vidím ve velmi tmavých odstínech kovového antracitu, khaki, temně zelené, chladné černo čokoládové.

Jenže současně s tím mi ale vším

prostupuje

světlo -

jakési molekuly jasu, mikro zrnka třpytu, prachové částečky ze slunečního žáru

jak světlušky v nočním lese nad zrádnými mokřinami.

To nejspíš  labdanum s vmíchanými sterilně bělostnými pilinkami březových kmenů

ve formě ohňostroje rozstřelují svá stříbrná a platinově zlatá oka zpod koncentrátu tmy...

...je to jak slastné potáhnutí z doutníku, přivření víček a letmý, téměř neznatelný přelet/záchvěv úsměvu ve tváři s pocitem blaženého klidu.

 - je strašně příjemný tuhle vůni nasávat -

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 13. srpna 2021 19:48

...už vím, proč se mi Luce Meo Fusciuni líbí.

Má v sobě totiž také "pryskyřičnato pižmové pačuli" jako Ligno Jeroboam...

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 14. srpna 2021 11:49

Miru 

Nádherné recenze, nádherné fotky ............. díky

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 14. srpna 2021 11:50

Ify 

...kuju

(když jsou vůně neodfláknuté, píše se lépe...)

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 12:41
Reakce na Korsičanka:

Evanilla To je super! Už se těším na pobreptání - i o kavárničce v kostele. A ty vlaštovky jsou nějaké vzkazy?

​Se omluvuju - jsem zapomněla, že ses mě ptala na ty vlaštovky - to jsou přání, každý si tam může poslat to svoje

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 12:42
Reakce na Biely kvet:

Evanilla Krásna recenzia, ďakujem.

​Rádo se stalo Po delší době mě něco zaujalo

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 13:15

...taková poznámka - 

na to, kolik jsem poslední dobou zkusila niché vůní,

tak teda musím říct´, že

moje momentálně "poslední" vůně z řad mainstreamu - La Vie Est Belle Intense -

je držák parádní

oproti právě zmiňovaným vůním nikovým.

(přičemž, člověk by za vyšší cenu očekával nejen originalitu ale i, nebo já především, nadprůměrnou výdrž. Nebo alespoň průměrnou, resp. lepší než u mainstreamu)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 13:16

Evanilla Jsem se trefila A psali jste?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. srpna 2021 18:46

Včera jsem zkoušela vzorky  Timothy Han Edition Perfumes. Mimo She Came To Stay, která se mi líbila od začátku, byly všechny ultra divné. Nemůžu si pomoct a milovníkům se omlouvám. Začátek, což bylo asi dvě hodiny, jsem vůbec nechápala, proč to někdo vytvořil. Náhodně jsem potom musela odejít z domu a nemohla jsem je umýt Po několika hodinách už byly většinou nositelné a divné tóny byly pryč. 

On The Road Peruánský balzám udělá z vůně hned v začátku cestu zauzeným kouřem na letní dovolené v horkém dni. Březový dehet, vůni uzeného masa a pro mě už je to nenositelné, i když se mi vůně líbí. Později se změní spíš na květinovou, jen s tóny balzámu. 

The Decay of the Angel Z těch překladů bych asi vybrala rozkládající se anděl. Rozhodně něco, co se rozložilo už před časem, dělá to oud, který tady na mé kůži vylezl ve skutečně ošklivé podobě. Ty ostatní, nesourodé složky, jen umocní tu divnost. Do toho všeho gumový jasmín sambac. Anděl se pravděpodobně rozložil i s gumovou pannou, tak mohl být klidně i padlý.

Against Nature Proti přírodě. Proč jsou ty vůně tak divné? V prví chvíli si říkám, že to nic proti přírodě není, že je vůně svěží, květinová. Co tam proboha dělá ten lak a kov? Spolu se sladkostí květin vytvoří fakt divnovůni. Jsou tam asi omylem, když zmizí, tak je vůně příjemná, letní, uklidňující. 

Heart of Darkness V začátku je celkem zajímavá a neškodná, později se mi tam vkrádá jakýsi nepatřičný tón. Kovový tón krve. Nezdrží se dlouho, ale z květinové vůně je spíš zelená a taková nezajímavá.

She Came To Stay Tenhle typ vůní se mi líbí. Jenže...na sebe bych to asi nezvládla dát a tvářit se, že jsem přesně takhle vonět chtěla. Koření, dřeva, mírná vůně květin. Hřebíček a muškátový oříšek, mi připomínají zimní pohodu, i když vůně je spíš svěží a letní. Celý teplý, letní večer se mi připomínala a umím si nakonec asi představit i to nošení. 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 05:02

...natěšeně jsem se hrnula k chlapovi, že mu ukážu/dám přivonět k vůním, co se mi líbí

(= rozuměj, pomůže mi s tužebníkem...), aneb

mikrorecenze od muže:

Madeleine Masque Milano - překvapenoudivený výraz + "...tohle fakt ne, je to dost divný"

Lethe Ulrich Lang - "...to je něco na záchod.?" 

Luce Meo Fusciuni - "Hm, to není špatný, to by šlo."

Petra Masque Milano - "...no, tohle je hezký!. Takový slaďoučký. Jak že se to jmenuje.? Petra.?, proč tak blbě, to je divnej název pro vůni..."

...takže mi fáákt pomohl...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 09:11

L´Oblio Meo Fusciuni

...ožralej kosatec.

Prostě kosatec, co zapíjí žal, utápí svý bolesti v ohnivý vodě, a je mu jedno, kolik toho je a jestli to jsou různý lahve...

...a k tomu 

prach.

Prach sfouknutý z letitého nábytku a jeho směšně pomalý a nekoordinovaný pohyb zpět, k zemi, do ještě staršího prachu...

A nebo prach vzpomínek.?, těch dávných, zapadlých hluboko, které vytáhnou jen ony zpropadený flašky všeho druhu(vůně, song, místo...).

L´Oblio začalo krásně! Jenže

tu vůni znám - to Goscha Rubčinskyj, ale spíš a hlavně Woode Boudicca -

prostě gin, dřevo, kadidlový vánek jenž zdrhnul od klekátek, lavic a oltářů vysoko k horám...,

a v těch horách chlap a chlast...

Takže bych řekla, že je to celkem dost obšlehnutý, od tý Boudiccy.

Ale jo, pěkný. 

Akorát, že Woode Boadicca držela x hodin, L´Oblio - co teď dopisuji - mizí...

...ano, na tuto vůni zapomenu 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 09:38

...zase chlast, tenhle parfumér je nejspíš pořád v lihu - 

Little Song Meo Fusciuni

...koňak.

Zlatavý, s delikátní vintage suše prachovou stopou,

po chvilince začíná houstnout.

Vůně jemně hutní něčím měkce hustě zeleným a prašně nahořklým...

...jó, tak tohle je originální a příjemné!, a zvláštní, a určitě se to každému nelíbí.

Jakoby chlebové moučno a k tomu tmavě pastelově zelenkavý hořko nasládlý absinth.

Kafe.?

A kde jako.?!.

Leda surové, syrové, ještě zelené kávové boby.

...a fakt možná že jo - 

stojím v pražírně, kolem mě pach nezralých kávových fazolek se mísí i se jakoby vzdálenějším odérem už velmi tmavých bobulek a taky tabákové listy, jež nějaký požitkář nacpal do silnostěnné skleněné karafy  

s koňakem.

Začátek vůně je krásný. Prostředek mě trochu otrávil tím chlebově moučným dojmem.

Konec = best of.

Ano, je to pánská vůně.

pro dámu v dandy stylu,

nebo holky, co maj´všechny na háku,

vůně na ženě prostě potřebuje kontrast...

...vláčně měkká hořkost

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 09:53

Ciavuru d´Amuri Meo Fusciuni

...hurá!, žádnej fík.

Jen chladivě čistý, vanilkou delikátně propudrovaný

jasmín.

Jasmín,

jasmínová vůně jakoby v momentě zesilovala zásluhou konvalinkového vánku a mýdlového krému v podobě husté pěny.

Tohle je zlato bílá vůně - přesně jako barva jasmínových květů.

Ultra ženská vůně.

Na jednu stranu čistá, povahově, ale na stranu druhou - jakoby podprahově vnímám, že to není vzorňačka...

...to určitě kadidlo ve složení čmárá špinavejma prstíkama po okenních tabulkách,

dýchá na sklo a

i s pomocí jazyka kreslí jednoduchý a lehce přisprostlý obrázky.

Až nyní se objevuje něco zelenýho - spíše než fík, tak drobné, právě rozvitý zelenkavý lístečky, jež v momentě jsou drceny v dlaních na rostlinný vlákýnka a lehce lepkavou mízu.

Rozjezd vůně byl krásný. Takový slunečný, echt ženský, s rozzářeným úsměvem...

Od prostředka ale vůně potemněla.

Ne však kadidlem(což by se mi líbilo), ale

zelenými ingrediencemi - listy, větývky, a k tomu dusný skleníkový teplo.

Škoda.

Ale musím uznat, že vůně voní příjemně teple hedvábně

Vzdáleně typově k Gucci Bloom EdP, Gucci je hezčí o větší bílokvětinovou rozmanitost(byť v sobě zeleno má také).

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 09:55
Reakce na Miru:

...natěšeně jsem se hrnula k chlapovi, že mu ukážu/dám přivonět k vůním, co se mi líbí

(= rozuměj, pomůže mi s tužebníkem...), aneb

mikrorecenze od muže:

Madeleine Masque Milano - překvapenoudivený výraz + "...tohle fakt ne, je to dost divný"

Lethe Ulrich Lang - "...to je něco na záchod.?" 

Luce Meo Fusciuni - "Hm, to není špatný, to by šlo."

Petra Masque Milano - "...no, tohle je hezký!. Takový slaďoučký. Jak že se to jmenuje.? Petra.?, proč tak blbě, to je divnej název pro vůni..."

...takže mi fáákt pomohl...

​Vlastně ti pomohl, budeš si muset pořídit Dolceacqua .

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 10:13

Dolceacqua Le Donne di Masque Milano

Jo,

Je to krásný.

Hustý.

Slunečně, platinovo zlatě. A hebce sladce hustě hedvábný.

Něco mi to přípománá - jako by z Idylle Guerlain a ano, jak píše Fleur, i z Champs-Elysées Guerlain.

...pastely slonové kosti, akvarelově zelenkavé, delikátně nafialkovělé holubí šedi,

ultrajemná pikantnost(nejspíš z majoránky a cedrového prachu) a

saténově bílokvětinová, vyšlehaná mýdlovost.

...když má žena tuto vůni na sobě, věřím, že se k ní chce každý

schoulit

(a současně je i neustále na - příjemných - "jehlách"...).

Konec je krásný - mám pocit, že cítím

vodu!.

...hustou, nasládlou, a oble ochucenou vším, co jsem zatím ze své pokožky stihla zachytit...

Galia Lahav 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 10:15

Fleur 

...noo, to se neví! Skoro se bojím dát mu přivonět

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 10:46

Miru Skvěle jsi ji zachytila!

Mně se Dolceacqua moc líbí, cítím v ní ozvěnu spousty vůní, které jsem kdysi nosila a měla ráda, ale pořád mám u ní pocit, že ji potřebuji zesílit. Ten třicítkový flakón bych spotřebovala asi tak za dva týdny a to by se krutě nevyplatilo.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 16. srpna 2021 10:48

Fleur 

...děkuju!.

No, máš naprostou pravdu - intenzita JE pitomá. Ale jestli vydrží aspoň nějakou dobu, silně o ní uvažuji.

Protože je pro mě ultra lahodná...