Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 01. srpna 2021 21:20

Hanka H Můžu to ještě zkusit. Ale obecně nemám tyhle zrádné projevy v závislosti na počasí ráda, poněvadž pak to tam cítím už navždy.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 03. srpna 2021 20:23

Limone di Sicilia (Aerin) - sladká citrusová vůně, kterou se zejména zpočátku prolíná nasládlá květinová stopa. Po rozvonění to vypadalo, že se chce vydat směrem k citrusovému osvěžovači vzduchu, ale zavčasu si to rozmyslela. Bohužel intenzita je nevelká a výdrž nedlouhá.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. srpna 2021 22:29

La Via del Profumo: Sharif

Už úvodní oblak skořicového prachu s palčivě dřevitým hřebíčkem, cedrovou pichlavostí a balzamicky hřejivou ambrou mi byl povědomý. A jakmile se po rozvonění přidala krémově sladká tonka s nádechem mandlového amaretta, tak se mi konečně rozsvítilo a běžela jsem pro flakon, abych se ujistila...Sharif je tonkovější variace na Musc Ravageur, podbarvená kastoreem s tóny příjemně živočišné kůže.

Boadicea the Victorious: Joyous (2019)

Je pugetem bílých květin s dominantním sladkým pomerančovým květem, zasypaný v úvodu ledovými krystalky kardamomu. V průsvitném ambrovém základu pak pomerančový květ přikryje už jen závoj, utkaný z jemného sametu.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 09:26

wendulka a já furt , co mi Sharif připomíná

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 11:01

alibi 

No já od doby, co jsem zachytila první zprávy o reformulaci vůní Frederic Malle včetně Musc Ravageur, tak jsem pořád ověření si na vlastní nos odkládala, ale teď po seznámení se s Sharif, už si asi konečně troufnu, protože pokud se to vážně nepovedlo, toto by byla adekvátní náhrada.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 11:40

wendulka No ovšem to je super zpráva, musím zkusit.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 12:20
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 15:32

alibi Díky za zprostředkování vůní i atmosféry, Li! Snad už se do Vava taky konečně dostanu. Zatím mám jen vzorek Dolce Acqua a celkem se mi líbí. Drydawn prozkoumám:)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 18:34

Korsičanka DolceAcqua je dobrá, ale pro mě málo průrazná, takové povlávající hedvábíčko od začátku do konce.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 18:37
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 04. srpna 2021 18:53
Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 01:13

alibi jé, u Vás už nemusia byť rúška v interiéri? Super.

Tá Petra ma zaujala (a ešte ma zaujalo, že v triu vôní o konkrétnych ženách sú dve mená a jedna je pod názvom "sladká voda"...)

Ja sa už neviem dočkať tiež nejakej takejto akcie.

A pekný článok, ako vždy!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 08:05

slniecko děkuju. ty roušky jsme měly sundané, protože se konzumovalo :o), jinak je to asi stejné jak u vás... s těmi názvy je mi to občas záhadou, jak je to myšlené. občas se snaží nesmyslně naroubovat příběhy tam, kde ani nejsou

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 09:29

Falcon Leather Matiere Premiere

...paradoxně šafránem nasládlý a naměkčený

rostlinně(bříza) krotký,

ovšem syrový a kouřící

dehet.

Oud.?.

...hmm, ano, možná -

udušený, ne, spíše rozdrcený na prach, na nano molekuly,

a ony neviditelné stopy dalekého orientu se prolínají šafránem delikátně nakyslým labdanem,

jež po kapkách, po líných, velmi líných a lehce mazlavých kapkách stéká

z černé kůže k zemi.

A obraz, který vidím, když zavřu oči.?

Ženská postava sedící na kraji chodníku, přes ramena těžkej křivák, kolena pod bradou a prsty bořící se do, přicházejícím nočním chladem, tuhnoucího asfaltu...

Velmi kvalitní vůně.

Vymazlená.

Drsná a současně tiše něžná.

Vymezující prostor a současně mlčky volající po objetí.

...hutná tinktura z černých dřev máčených v černých pryskyřicích s prachově hedvábnými koženými akcenty...

(tak mě napadlo - vůně pro andry

"... mam nejak pocit, ze nic nevoni dostatecne cerne/temne...",

nevím, proč, k té vůni, i jistému přání, mi jde song 

https://www.youtube.com/watch?v=26PAgklYYvo)

Falcon Leather potřebuje kontrast -

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 10:00

Radical Rose Matiere Premiere

...ach!,

překrásné...

To je TAK

kouzelná růže! - 

delikátně prachovovláčně naovocnělá, s dotekem mýdlových bublinek nad koupelí pro miminko -

nástup vůně je jak slunce rozrazivší okenice a násilím vecpávající něžný úsměv do vašich očí.

A pak, jenže pak

potemní...

...potemní ženinými, mlčky odcházejícími stopami...

Vytlačenými do chřípí, hlavy i srdce.

...jak otisky v plastelínové hmotě z pačuli máčeného v labdanu s vmíchanou černou marmeládou z ostružin, malin, přezrálých/skoro až nahnívajících jahod a s galonem něhy pod černým závojem...

Růže utopená v nadýchané, étericky hutné pryskyřici s velmi delikátní naovocnělou hedvábnou kyselkavostí.

https://www.youtube.com/watch?v=N45Z1uWR75s

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45971 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 10:09

Miru jojo radical rose je proste genialni, taky jsem se

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 10:19

Miru Děkuji, skvěle jsi ji vystihla !

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 10:21

Encens Suave Matiere Premiere

...kávovou vanilkou měkce proslazené 

kadidlo.

Kadidlo s delikátní větrovostí - jakoby hedvábná mikrozrnka pepře poletující vesmírem vytvořila kašmírový pléd, jenž, ne zahřívá, ale naopak chladí a provzdušňuje zde, v této vůni,

teplé kadidlo.

Chlad kostelů a nasládlost letitých dřevěných oltářů s postavičkami buclatých andělíčků, jejichž kdysi růžové tvářičky berou za své -

oprýskané a olupující se barevné nátěry na řezbářových mistrovských dílech se ztrácí v čase...

Vlhké teplo zpod polštářků v kostelních lavicích jako důkazy, že tu prosebníci

opravdu byli...

Nádherně melancholická vůně.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 10:22

viktorka_od splavu Fleur 

...kuju

Musím přiznat, že jsem k této značce přistupovala skepticky. Říkala jsem si, že zas nějaká rychlokvaška, někdo si hraje na parfumére a teda

čumím...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 15:43

Iris Poudre Frederic Malle

...krásné...

Kosatec, nafialověle temně tmavo modrý,

hebce oslazený růžovým dřevem, kdy případnou přílišnou dřevitost ohlazují pudrově čisté květiny(magnolie, jasmín) a zvláštní teplou chladivost dodávají konvalinky rozpuštěné v mléčně bílé mýdlové lázni.

...podprahové světlo zbarvené vanilkou do chladivě platinových tónů je nejspíš ze santalového a ebenového dřeva naměkčelého tekutou ambrou,

kdy lehkost, téměř bezgravitačnost celé vůně dodává saténově jiskřivý odér pomerančů

prolínající se s vůní výše zmiňované mýdlové lázně.

...teplý kosatcový led delikátně ochucený naovocnělými květy...

(oproti zkoušení před více jak deseti lety vnímám dnes Iris Poudre jako absolutně neškodnou, bezvrstevnatou/nehustou/nehutnou vůni, jež sice velmi příjemně voní, ale nevzbuzuje emoce, tak jako dřív. Buď jsem hodně zestárla a nebo ji vykuchali, ošidli na prožicích...)