Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 17:03
Reakce na Miru:

Iris Poudre Frederic Malle

(oproti zkoušení před více jak deseti lety vnímám dnes Iris Poudre jako absolutně neškodnou, bezvrstevnatou/nehustou/nehutnou vůni, jež sice velmi příjemně voní, ale nevzbuzuje emoce, tak jako dřív. Buď jsem hodně zestárla a nebo ji vykuchali, ošidli na prožicích...)

​Ano reformulace/kastrace.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 17:14

svěženkář 

...hm, tak jsem se nespletla

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 07:06

Love Don´t Be Shy Kilian EdP

...to, co cítím, je

vlastně 

pěkné.!

Takové milé, muchlací. Ale jsem líná vůni pitvat a hlavně musím dát za pravdu

euridike

Cítím to stejně

(je to taková rostlinně orientálnější variace na Dolce Gabbana Femme 2012)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 07:18

Aqua Vitae Forte Maison Francis Kurkdjian

...héééj!,

to je krásně voňavá voda...

Vymačkané citrony a mandarinky s pár mikrozrníčky skořice, s pepřově větrovým pohlazením.

V pár vteřinách vůně ale zhedvábní zásluhou ylangové pěny vyšlehané do maximální nadýchanosti, kdy se do oněch bezgravitačních bledě zlatých oblak noří stydlivé pomerančové květy...

V téhle slunečnosti vnímám ale i jistou dávku živočišnosti. Pod dojmem mýdlové čistoty cítím i teplo těla, zajímavě vytvořené ze santalu.

A možná zásluhou vetiveru, byť Voda zpívá svůj song spíše intimně, 

na kůži drží...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 07:29

Angel´s Share Kilian

Luxusní koňak s pár zrnky skořice houstnoucí na jazyku rozpouštějícími se pralinkami plněnými téměř černohnědým alkoholovým lanýžem.

Kombinace ohnivých vod, santalu(spíše hedvábně navláčnělého dřevitého prachu)

a absolutu tonky vytvářejí orienální, až skoro - luxusně delikátní - neoudovo oudový dojem.

...slast

není jenom

sténání a

chlast.

slast

je i

každá

moje

část...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 10:17
Reakce na Miru:

Falcon Leather Matiere Premiere

​Já mám ve Falcon Leather i ten oud, ale ten evropský, proslazený benzoinem. 

A souhlasím, měkký semiš, zdrsnělý březovým dehtem a trochou labdana a toho oudu.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 10:20

wendulka 

Fakt je to povedená vůně!.

Je zajímavé, že na chlapovi voní více mužněji, na mně jemněji.

Jo, mému chlapovi se na mně líbí Encens Suave

(Radical Rose taky, ale ta ze mě za pár minut mizí...)

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 14:42

Miru mě načala s Encens Suave... Takže se k ní připojím s jinou kadidlovkou, ke které je připodobňována.

The Merchant of Venice - Mystic Incense

V roce 2019, kdy svět byl ještě relativně v pořádku, jsme vyrazili do belgických Brug. Miluji kostely, tedy i v Brugách jsem musela projít všechny. Miluji vůni kadidla a pačuli a zatuchliny. Už dřív jsem si všimla, že kostely na západ od nás, v Nizozemsku, Anglii atd., se od těch středoevropských trochu liší. Je v nich taková pohoda; pocit, že jsou v nich všichni vítáni. Jsou vzdušné a moderní. Není výjimkou, že se k vám přihrne stará dáma a chce vám vysvětlit, kde jste se to ocitli a čím je budova významná.

V Brugách jsme zavítali do Heilige Magdalenakerk a to místo mě okamžitě okouzlilo. Cítila jsem v něm silnou pozitivní energii, moc často se mi to nestává. No a právě tady, v rohu kostela, jsme našli malou samoobslužnou kavárničku. Útulno, příjemné světlo, prostě hygge. Nechtělo se mi pryč a často na návštěvu myslívám. Mystic Incense voní jako tohle místo. Kadidlo, to pravé kostelní, se mísí s vůní dřevěných prvků interiéru, které tu fungují věky. Ale místo zatuchlinky jej doplňuje karamelové latté a kousek tmavé čokolády. Tohle není věrně kadidlový Cardinal ani složitý Portait of a Lady, které jsou pro mě krásné, ale smutné. Tohle je takřka gurmánská kostelní pohoda - ano je to možné. Mystická je jen trochu, spíš je dobře nositelná kamkoli a kdykoli. Venku se příroda připravuje na zimu, stromy hrají všemi barvami a padá mlha. Zastavení uvnitř kostela vám dodá sílu na další procházku městem... a vlastně na všechno další, co vás čeká.

Je sladší než Encens Suave, pokud mohu soudit z navoněného papírku od Matière Première.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 15:38

Evanilla 

...tak to Tvoje kadidlo mi zní hodně dobře!, právě kvůli té sladkosti

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 17:33

Evanilla Krásna recenzia, ďakujem.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 17:37

Evanilla To je super! Už se těším na pobreptání - i o kavárničce v kostele. A ty vlaštovky jsou nějaké vzkazy?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 18:37

Evanilla krásný popis vůně i zážitku. Ale ty fotografie mi připomněly bohužel něco jiného. Zámeckou kapli někde na jihu Čech přebudovanou na "restauraci" ... no spíš takovou nádražní komunistickou špeluňku 4. cenové skupiny. Kúr zaslepenej dřevotřískovými deskami, umakartový stoly. Bylo mi tam k pláči 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 19:06

alibi Blbej zážitek:(

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 21:43

Papillon Artisan Perfumes: Spell 125 

Zaklínadlem 125 se Papillon vrací do starého Egypta a knihy mrvých. Na rozdíl od Anubisu je ale vůně světlejší a lehčí. Je to krásná lesní vůně plná ztepilých jehličnanů, nad kterými se vznáší zelené a jemně citrusové kadidlo, vůně pryskyřice, suchého jehličí a santalového dřeva.  Ale to není všechno, protože tento les není obyčejný, žijí v něm bytosti plné vášní, emocí a touhy a jejich stopy prozrazuje jemně živočišná kůže.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 08. srpna 2021 20:43

D.S. & Durga: Amber Kiso 

Krásná ambra ve stylu dřevité chypre. A to je podle mě jedna z nejlepších kombinací. Nejdřív tu je les a pryskyřice s jehličím, s ním kožený tón a kouřové kadidlo, vyvážené sladkou balzamičností. Jako třešnička na dortu pačuli plné vysokoprocentní čokolády a kosatcový pudr.

D.S. & Durga: Amber Teutonic 

Ambra s jehličím, rozmačkaným sladkým kardamomem a kůrou ze zelené mandarinky, která jí propůjčuje svěžest. Něco jako les po ránu, ještě je v něm chlad, ale slunce procházející korunami stromů vytváří světle zelené odlesky a prosvětluje stíny. Začíná vonět zahřívající se pryskyřice a k odvozu připravené kmeny borovic, na divokém šípku se objevují první květy. Po čase krémově zesládne.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 04:27

blackviolet a ktera se ti libi vic?

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 09:06

andry O trošku víc asi Amber Kiso. A tobě?

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 10:04

blackviolet dam vedet, az se ochladi a poradne otestuju venku. Zatim neumim rict, co se bude lip nosit.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 07:49

blackviolet ...jakypak cekani, dnes jsem si vzala Amber Kiso + 4.1 Le Musc & La Peau, k tomu kytkovany saty a myslim, ze vyborny

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 10. srpna 2021 09:12

andry Myslím, že tenhle typ ambry sedí i v teple. I Teutonic.