Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 29. února 2020 10:48
Reakce na Martula:

Mecca Balsam - La Via del Profumo

Medidativní vůně oscilující mezi vánočními františky, proplisovou ambrou a ovzduším knihovny se starobylými svazky vázanými v kůži. Ta vůně starých knih je fascinující..přenesla mě do knihovny v klášteře Svaté Kateřiny u Mojžíšovy hory, jeden z mých největších duchovních zážitků se zhmotnil a vrátil zpět. Vzácné rukopisy psané na pergamenu, kadidlo a vosk zapálených svíček, chlad kamenných zdí v kontrastu s nekonečným vedrem egyptského slunce opírajícího se do okolních skal. Východ slunce na Mojžíšově hoře, první červánky na obzoru osvětlující okolní skály a dav věřících šeptem se modlící se skloněnými hlavami. To všechno tam je.

 

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 29. února 2020 10:53
Reakce na euridike:

Martula

... jak slysim o „vuni knihovny“, tak zbystrim – pisu si, budu muset vyzkouset, moc hezka recenze...

​Díky Jo, tohle je knihovna jak vyšitá. Ale se starými svazky, takové skryté zákoutí v antikvariátu, kam chodí jen vybraná klientela pro nejcennější kousky.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. února 2020 11:00

Eutopie No.4

Pryskyřičně květinová …

Svým úvodem mi „Čtyřka“ asociuje nějakou retro kolínskou. Nutno však podotknout, že to mému nosu přímo lahodí. Je to osvěžující a zároveň sladké i lehce pikantní, jakoby zde byla špetka koření. Později začne vykukovat pudrová fialka a i ta růže se dá zachytit. Takové hezké květinové duo. A stále vnímám i onu pikantnost, která trošičku štipká v nose, ale pomalu se ztrácí ve sladce zlatavých pryskyřičných tónech.

Příjemná vůně a pro mě takový životabudič.

Nemohu si pomoci, ale tak po hodině na kůži mi lehce připomíná Coromandel. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. února 2020 17:28

Eutopie No.7

Průzračně květinová …

Zahradní jezírko s klidnou hladinou a vodou tak čistou, že jsou vidět kamínky na jeho dně. Na hladině se zrcadlí pár mraků podobných chomáčkům vaty na pozadí modré oblohy, sluneční jas i svět na březích. A taky květy vodních lilií, které se vznešeně nesou nad jezírkem.

Vodní, vzdušná a květinová vůně. Působí trochu chladně.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 29. února 2020 18:33

Dalia tá sedmička znie dobre...

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 29. února 2020 18:40

Dalia Nemohu si pomoci, ale tak po hodině na kůži mi lehce připomíná Coromandel. 

Zajímavé, protože já Coromandel nedávám Pěkné jsi je popsala, obě

slniecko moje oblíbené kombo: aksamitník + rybízové listy k naprosté nirváně mi tam chybí už jen rajčatové listy, ale to by už bylo hodně ulítlé

...vzorek přibalím k tomu, co už pro tebe mám dané bokem

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 29. února 2020 18:41

Martula moc pěkné!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. února 2020 19:16

prďola slniecko Mně osobně se víc líbí Čtyřka. A to hodně! Asi půjde do tužebníku.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 29. února 2020 19:46

Dalia Takú vôňu by som chcela, tak ako si ju opísala. Teda tú sedmičku myslím.

11 - ka má byť orgovánová, skúšali ste niekto?

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 29. února 2020 20:04

prďola ..no když mi dodáváš takový parádni materiál ke zkoušení

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 29. února 2020 20:26

Martula To já jen "vyzobávám" skvosty, které umíchají ti šikovní ... teda občas se mi povede je vyzobnout z nabídky

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 29. února 2020 20:28

Biely kvet Zajímavé - daleko víc bych si tě tipla na No.4 než No.7 . Vlastně ani nevím proč

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 29. února 2020 20:41

prďola Ta No.4 mi kromě Coromandelu připomněla ještě jednu vůni, kterou jsem však zkoušela jen jednou, ale která se mi velmi líbila. Nemám ji tedy načichanou a možná je spojitost s No.4 naprosto mylná, ale já tam tu podobu dnes vnímala. A ještě dodám, že nejprve byl Coromandel a později, jak se vůně více usazovala, naskočila ta druhá. Je jí Ciel de Gum od MFK. 

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 29. února 2020 20:57

Dalia Aha, tak Ciel de Gum neznám. 

A jestli chceš odstřik No.4, tak stačí říct krleš

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. března 2020 10:07

Biely kvet No.11 jsem zkoušela asi před 2 lety a jako šeřík mě neuchvátila. A to jsem si slibovala, když paní parfumérka žila nějakou dobu v Praze, jíž vůni věnovala, že se jí šeřík vydaří Pro mě pěkná, ale celkem zapomenutelná.

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 01. března 2020 11:42

Korsičanka No, tak nič. Chvalabohu, mala by som zas hriešne myšlienky.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 01. března 2020 12:54
Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 01. března 2020 13:39

Salute !

Víno před vinobraním. Babí léto, sytě zelené bobule hroznů, ze kterých později bude skvělé aromatické víno, ale zatím ještě čekají, nalité šťávou k prasknutí, až je slunce probarví víc do žluta a někdo odstřihne. Vůně citrusů, trávy, perlivého střiku z bílého vína, skoro se z toho může zatočit hlava, ale nohy stojí pevně na zemi, zabořené do kypré hlíny. Salute ! je tou spojnicí mezi půdou a oblaky: zemitá a zároveň vzdušná vůně.

Za možnost vyzkoušet jsem velmi vděčná blackviolet , vůni hned řadím na seznam přání.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. března 2020 14:02

Biely kvet Rádo se stalo.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. března 2020 17:48

Fleur To mě těší, že se ti líbí. Zajímavá vůně. U tebe je před vinobraním, já už jsem ve výrobně sektu .