Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. července 2017 08:47
Reakce na Martula:

Ty se mi líbí obě, takže teoreticky ano. I když Reve d'Ossian jako sakrální kadidlovku nevnímám, jen tu Liturgie. 

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 27. července 2017 08:50
Reakce na wendulka:

Děkuju

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 27. července 2017 09:14

Tak se mi zase potvrdilo, že ideální stav při zkoušení vzorečků je - nic nečekat. Občas se pak vynoří velmi příjemné překvapení

Missala - Qessence

Vůni si nechala parfumerie Perfumery Quality Missala vytvořit k 20. výročí značky a o flakonu světle zelené barvy už jsem věděla dlouho, nikdy mě ale nelákal k vyzkoušení (asociace "zelená barva = něco ve stylu pánské kolínské"). Při poslední objednávce vzorečků z e-shopu Missala jsem na poslední chvíli do objednávky přihodila odstřik vůně Qessence. Jen tak, ze zvědavosti. A dobře jsem udělala.

Qessence je parádní chypré. Od prvního okamžiku vnímám kvalitní složky a poctivé složení ve stylu vůní z dob před reformulacemi, nepůsobí na mě ale nijak starosvětsky nebo nostalgicky. Je moderní, nápadná. Nejvíce cítím mechově - bylinné tóny z Aromatics Elixir a balzamickou růži z Cinabre. To je můj hlavní dojem. Složek je mnohem víc, krásně spolu hrají a prolínají se.

Stojí za zkoušku.

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 27. července 2017 17:33
Reakce na wendulka:

Wendulko, strávila jsem hodinu na kafíčku v S-parfémech:) Nebylo snadné je v pasáži najít:( Ale ten ochotný upovídaný mladík mi předvedl, co mohl:) Nějaké vzorky si odnáším, ale z vůní nijak odvázaná nejsem, škoda. Ještě jsem tedy nezkoušela "molekuly":) Uvidíme, jak se rozleží, ale cítím v nich dost mýdlo či koupelové přípravkyMyslíš, že mám porouchaný nos? Nebo jsem zmlsaná?:(

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. července 2017 17:41
Reakce na Korsičanka:

Ve kterých konkrétně? Porouchaný nos určitě nemáš. Buď si nesedly s chemií tvojí kůže nebo to zkrátka není tvůj styl.

Zmlsaný jsme skoro všechny.

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 27. července 2017 18:07
Reakce na wendulka:

Vzala jsem si Black Rain, Kissis Rain, Interdit Absinth, Green Leather a Tuberosu-tu v odstřiku, ostatní vialky. A ostatní mě zatím neoslovily:( U těchto uvidím.Ale na Les Excl. a Malleho a J+M atd. to podle mě nemá:(

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. července 2017 18:14
Reakce na Korsičanka:

Mně se líbí hlavně ty Renier Perfumes a pak ty od DJ, co jsem recenzovala plus ta Tuberosa, kterou zmiňuješ. Ta je taky dobrá.

Tak exkluzivky Chanel a Frederic Malle jsou někde jinde. O tom žádná. Kvalitativně i cenově.

Já se to v článku snažila prezentovat tak, že jsou to vůně především pro ty, kterým už běžný mainstream nestačí, ale velké niche jako třeba ten FM jsou na ně ještě moc.

Do téhle skupiny Ty už dááávno nepatříš.

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 27. července 2017 19:47
Reakce na wendulka:

Děkuji, Wendulko:) Nechci Josierovy vůně v žádném případě shazovat, ale cílová skupina zájemců je opravdu jiná, máš 100% pravdu.

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. července 2017 19:57
Reakce na Korsičanka:

Mně ty Josierovy vůně en block taky nenadchly (i když on sám je sympatický). A pokud jde o cílovou skupinu... kdybych měla soudit podle toho, jaké "celebrity" jsem potkala na slavnostním otevření obchůdku, tak by to vypadalo, že představy majitelů je oslovit skupinu 50+, no spíš 60+, a pak diváky televize Barrandov, návštěvníky muzikálů a muzeí voskových figurín ... no, zvláštní parta se tam sešla. 

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 27. července 2017 20:05
Reakce na domenica:

  I když - já jsem taky 60+  (O věku to asi není)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. července 2017 20:22
Reakce na domenica:

To muselo být zajímavé. Ale podle toho se to asi fakt soudit nedá.

Jj, vím, že jsi říkala, že tě nenadchly, na rozdíl od samotného sympatického Daniela. Na druhou stranu my tady jsme poměrně úzká cílová skupina oproti zákazníkům, nakupujícím mainstream, kteří by se mohli vydat tímto směrem. A nezapomínejme na zákazníky Avon a Oriflame.

Osobně bych Danielovy vůně úrovní zařadila např. k vůním Aerin nebo Diane Vreeland. Tam mě taky nic vyloženě nenadchlo, ale ne proto, že by byly špatné, jen to zkrátka není moje krevní skupina. Tak jsem to myslela, jaký mají podle mě potenciál z hlediska úrovně samotných vůní.

To, jak jsou je S-Parfémy schopné zákazníkům prezentovat a účinně prodávat v souvislosti s tvojí zmínkou o tom, jak vypadalo slavnostní otevření, je už jiná kapitola.

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 27. července 2017 20:37
Reakce na wendulka:

Prodávající se opravdu vzorně staral a snažil. Složení vůní sice zpaměti nezná ani nevypráví osudy jejich vzniku, jak to umí Štefan v 1907, ale prezentace vůní v pohárech a přátelská komunikace se zákazníkem patří k jeho silným stránkámTaké vzorky a odstřiky jsou za příjemnou cenu. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. července 2017 20:42
Reakce na Korsičanka:

Na Štefana se těším jak na Vánoce. Co jsem zatím slyšela ze všech stran, tak bude asi podobně parfémově postižená spřízněná duše jako já.

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 27. července 2017 21:27
Reakce na wendulka:

To si piš!!!

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. července 2017 22:21
Reakce na Korsičanka:

  I když - já jsem taky 60+  (O věku to asi není)

Rozhodně není. Celkem nikdy podle mě. Pokud jde o vůně.

Spíš je mi líto té prezentace. Když budu mít určitou značku servírovanou ve spojení s Míšou Davidem a s voskovou figurínou Helenky Vondráčkové... tak to potenciální zájemce o vůni (nebo o její vyzkoušení) může ovlivnit. Mně osobně ne zrovna pozitivně. To jsem měla na mysli. Já si to odmyslím, k vůni se dostanu i tak, ale pro širší veřejnost tohle může být problém.

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 27. července 2017 22:25
Reakce na domenica:

 No teda, kdyby tam byl můj muž a viděl figurínu HV, nejen že by utekl, ale ještě by mi vůni zakázal nosit, i kdyby se mi líbila!

Online domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. července 2017 22:26
Reakce na wendulka:

Naprosto souhlasím, ty vůně nejsou špatné.

Mně spíš příšla/přijde problematická ta prezentace (včetně bohužel umístění butiku - pomalu i s mapkou není jednoduché obchod najít). Takže vlastně je mi líto sympatického Daniela. Ale třeba se to časem vytříbí. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. července 2017 22:42
Reakce na domenica:

Marjapano! No tak ještěže jsem na tom slavnostním otevření nebyla. Teď už tu tvojí poznámku o smíšených pocitech chápu. To by mě při hodnocení asi také bývalo (negativně) ovlivnilo.

Ano, to umístění je vyloženě nešťastné pro jakýkoliv obchod, natož parfumérii. Úplně to vylučuje ze seznamu potenciálních zákazníků turisty. V tomhle ohledu je mi Danielových vůní také líto.

Cervanek
Avatar
28. července 2017 07:18

No 04 Rêverie au Jardin: Tauer Perfumes

Když pan Tauer o levanduli sní, je z toho geniální zeleno-dřevitá-bylinná levandule z lesa, kde poskakují skřítkové, víly a elfové se sestřenicí MIRIAM. Levandule je schovaná v jehličí stromů s citrickým tónem kdesi v dáli. Stačí se navonět jen lehce a vůně jde s námi takřka celý den. Tolik mi chyběla, že jsem si ji znovu pořídila, než zmizí zcela z nabídky. Opatruji tento poklad jako oko v hlavě.

macko.pu
Avatar
28. července 2017 08:36

BOND NO 9 Fire Island

ľahká, letná muskovo - jasmínová vôňa, určite viacej pre ženy ako pre mužov

(ale zase nič nové pod slnkom to nie je, neodpadávam z toho:))