Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. července 2017 23:11

Vero Profumo: Naja

Tabákové vůně jsou jednou z mých slabostí, proto mě jeho zpracování v podání Vero Kern náramně zajímalo. A jak už napsala Červánek, Naja je skutečným aromatickým šperkem nebo spíš kaleidoskopem, odkazujícím na řadu parfémových velikánů. Tím prvním je Le Parfum de Therese s úvodní vůní čerstvě rozkrojeného žlutého melounu s tím rozdílem, že ten v Naja je ještě nezralý a ledově vychlazený. Ten je vzápětí následován sametovou vonokvětkou s vůní zralých meruněk a lipovým květem z Unter den Linden. Ale to není nic proti tomu, když po rozvonění nastoupí tabák. Nikoliv Tabac Blond, to je stará dobrá nereformulovaná Fumerie Turque v plné polní, tančící smyslnou salsu s Habanos.Výsledkem vášnivého románku z této žhavé kubánské letní noci se pak za přispění zmíněné lípy stala Miel de Bois.

Cervanek
Avatar
01. srpna 2017 04:58
Reakce na wendulka:

Vendulko, krasne jsi NAJU popsala  Je zajimave, jak kazda vnimame namichane slozky.

Bohuzel neznam Fumerie Turque pred reformulaci. Znam jen tu dnesni a ta mi pripomina lehce vuni Onda od VP.

Jak ted zase nabira vedro na gradech, citim NAJA silneji tabak s lipou a meloun jen lehce. Vune je prijemnym osvezenim.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. srpna 2017 15:01
Reakce na Cervanek:

A já moc děkuju za možnost ji vyzkoušet. To je vždycky zážitek zkoušet takovou vůni. K objednávce na parfumarii jsem se dostala teprve včera a Naja už mají beznadějně vyprodanou, takže už ani není možnost vzorku.

Ano, to máš pravdu. Onda v koncentraci Voile d´Extrait se podobá současné Fumerie, ale chybí tam ten tabák. Tady už je ho naštěstí pořádná porce. Opravdový nezapálený kubánský doutník, když se vyndá z pouzdra. Zapálené mi doutníky smrdí, ale nezapálený, to je pro mě božská vůně..

macko.pu
Avatar
02. srpna 2017 10:58

AMOUAGE Sunshine Man

tak neviem

levandula, pomarančové brandy, florálny tón (immortele, že vraj slamiha po slovensky:)), tonka, vanilka, všetko tam je, len keby to nevyznievalo tak zvláštne... hlavne mi vadí tá plastická sladkosť, voní to ako sacharín, neviem kde na ten tón súdruhovia z arábie prišli...

(a vôbec, my chceme od amouage "arabky" a nie takúto akože letnú voňafku)

tak neviem 

edit po pár hodinách... tak som predsa len počas dňa pričuchával k ruke, čo je dobré znamenie, že to nie je také zlé, sacharínový tón sa transformoval do príjemného sladkého tónu

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. srpna 2017 21:17
Reakce na macko.pu:

Náhodou, mně se Sunsine Man docela líbí. Akorát bych vypustila z názvu to Man. To je tak asi největší problém této vůně.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 02. srpna 2017 21:22
Reakce na wendulka:

Náhodou, mně se Sunsine Man docela líbí. Akorát bych vypustila z názvu to Man. To je tak asi největší problém této vůně.

Vidím to úplně stejně 

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 02. srpna 2017 21:28
Reakce na wendulka:

Chtěla jsem napsat to stejné. I můj manžel se divil, že je pánská. 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. srpna 2017 21:29
Reakce na Martula:

Renusatko 

macko.pu
Avatar
03. srpna 2017 07:01
Reakce na wendulka:

Náhodou, mně se Sunsine Man docela líbí. Akorát bych vypustila z názvu to Man. To je tak asi největší problém této vůně.

... ale jo, jo, veď som nakoniec uznal že nie je zlá

a či je to pre mužov, pre ženy, veď je to jedno, nie???

aj lyric man je jednoznačne viacej pre ženy a pritom je to for men, a ako sa nám chlapom páči(teda aspoň mne veľmi)

macko.pu
Avatar
03. srpna 2017 12:02

TOM FORD Italian Cypress 

chypre so zeleným, zemitým základom... pekné, striktne maskulínne, nothing for women

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 14:10

Aquae Nobilis (Profumum Roma )

hořkosladká, jako když na půdě u babičky rukama upatlanýma od perníčku z pouti otevřete dřevěnou zašlou skříň... a nešálí-li mě nos, tak ten teplý sladký dřevěný tón je podobný jako ve Fugit Amor (Jul et Mad)

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 15:00
Reakce na macko.pu:

TOM FORD Italian Cypress 

chypre so zeleným, zemitým základom... pekné, striktne maskulínne, nothing for women

Že ty mě chceš rozzlobit ?! Moje oblíbená a nošená vůně!

macko.pu
Avatar
03. srpna 2017 15:10
Reakce na Hanka H:

Že ty mě chceš rozzlobit ?! Moje oblíbená a nošená vůně!

Hanka... a vieš že som Ťa chcel spomenúť, že "tuto hanka nedávno spomínala že ju mala" 

ale jasné, je to vec názoru, rozlobiť Ťa určite nechcem určite Ti pasuje, niekedy snáď "očuchám"

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 15:24
Reakce na macko.pu:

Macko, pasuje mi ! Ale dneska mám jinou ford(ov)ku - a ta se zase spíš kloní na naši dámskou stranu , znáš ji?

macko.pu
Avatar
03. srpna 2017 16:37
Reakce na Hanka H:

Macko, pasuje mi ! Ale dneska mám jinou ford(ov)ku - a ta se zase spíš kloní na naši dámskou stranu , znáš ji?

nie, nepoznám (osobne) hanka

tie tóny v srdci vonokvětka, akácie, mimóza, ty vole, (prepáč) to som v živote nepočul, asi silne florálne, to to posúvajú na tú dámsku stranu, že???

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 16:43
Reakce na macko.pu:

Jsou to kytky a trochu citrusů vyprané v arielu a vymáchané v aviváži. Cítím z ní hodně bílé pižmo, ale teď v horku je moc pěkná - nedávno mě ovšem jeden ujo v MHd nazvala "nasmraděnou".

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 16:54
Reakce na macko.pu:

... ale jo, jo, veď som nakoniec uznal že nie je zlá

a či je to pre mužov, pre ženy, veď je to jedno, nie???

aj lyric man je jednoznačne viacej pre ženy a pritom je to for men, a ako sa nám chlapom páči(teda aspoň mne veľmi)

Tak Lyric Man, Memoir Man a Gold Man nemají v produkci pánských Amouage konkurenci, o tom žádná.

macko.pu
Avatar
03. srpna 2017 16:57
Reakce na Hanka H:

Jsou to kytky a trochu citrusů vyprané v arielu a vymáchané v aviváži. Cítím z ní hodně bílé pižmo, ale teď v horku je moc pěkná - nedávno mě ovšem jeden ujo v MHd nazvala "nasmraděnou".

... byť nazvaný "nasmradený" je pre nás perfume-maniacs to najväčšie ocenenie, dlho som to už nedostal, asi musím pridať počet strikov, tie moje obligátne 2, 3 je asi málo

macko.pu
Avatar
03. srpna 2017 16:59
Reakce na wendulka:

Tak Lyric Man, Memoir Man a Gold Man nemají v produkci pánských Amouage konkurenci, o tom žádná.

... milá wendulka, máme rovnaký vkus, akurát Ti chýba na prvom mieste predsa "blue beast" Interlude

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. srpna 2017 17:27
Reakce na macko.pu:

Nezapomněla, protože Interlude Man se na mně jako opravdová "beast" dost zvrhla.

Potřebovala bych si ji očichat na mužském figurantovi, abych zjistila, jak má správně fungovat.

Jinak ta Italian Cypress mi vůbec jako pánská nepřijde. Super unisexová kolínská.