Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 24. července 2017 15:00
Reakce na wendulka:

Krásně jsi ji popsala, Wendy Jdu ji ale vyzkoušet, zda ji ještě chci:) Ale Kismet je horkým favoritem, pokud nepropadnu něčemu jinému z Vava nebo Flamencu nebo další Puredistance:( Večer písnu SZ A zkusím domluvit toho 4.8. Blavu

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. července 2017 15:40
Reakce na Korsičanka:

Mám radost, že se Ti líbí! Ano, mám stovkový flakon.

Upper neznám, ale dle recenzí a složení jsem přesvědčená, že by se mi líbila také.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. července 2017 15:45
Reakce na Korsičanka:

A já děkuju za výborný tip na zkoušení.

Na mně je ta levandule v ní už moc pánská na nošení, každopádně na rozdíl od Patchouli Nobile, ve kterou jsem vkládala větší naděje, na mně voní - v té pačuliovce od Nobile 1942 mám naškrábanou omítku.

Jo, pokud si Kismet sedne s kůží, tak je vymalováno.

V pohodě. Předpokládám, že ALZD nebude dělat takové cavyky jako essenza. Teprve teď mi na mojí dnešní urgenci, že mi balíček s náhradními vzorky odešlou dnes. Ale vzhledem k tomu, kolik už je, tak se mi tomu nechce moc věřit, že to stihnou. Každopádně zítra mi snad už to číslo zásilky pošlou, čili do srazu by se to mělo stihnout. Uf.

Ale teda jsem zase z objednávání u nich na nějakou dobu vyléčená.

Jasně. Držím SI palce, aby Ti to vyšlo.

Online Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 24. července 2017 15:53
Reakce na Dalia:

Cítím v Upper kadidlo s malinami - jak píšu v komentářích - a jsem z ní unešena. Ale protože jsem, já trubka, dala přednost Eau de Madeleine, zakázala jsem si těchto "10 bodů":(

A Kismet vítězí!

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 24. července 2017 21:05

Mizu (Miya Shinma) - autentický rozkrojený citrón, zalitý ledovou sodovkou. Po rozvonění jemně sladká neroliová zeleň s cedrovými hoblinami. Svěží a osvěžující.

Via Verri (Etro) - impozantní nástup bergamotu v podobě ledově svěží citrusové nahořklosti plynule následovala růže v nesladkém seně - růže jemná, růžová, studená. Nakonec zůstala samotná růže v pižmové podobě, slaboučká, jemňoučká, která se ale velmi záhy odporoučela úplně. Příjemná polívačka pro teplé dny, ale s dost nepříznivým poměrem cena/výkon.

Online Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 26. července 2017 14:58

Děkuji domenica za tuto nádhernou vůni a předem se omlouvám, možná mě Guerlain zažaluje...

ALE...Guerlain LIU

Není to dávno, přistála mi na facebooku taková ta tapeta s nápisem No matter how good you are there is always an asian kid better than you. Ale to jsem ještě netušila, že Guerlain zaměstnává asijské děti. To je přece přímo skandální! Já vím, já vím...ALE...Jak jinak si vysvětlit, že někdo vytvořil Chanel No.5, který je ještě lepší, pětkovitější, méně škrobený, více "easygoing", který umí vyprávět lepší příbehy, má lepší styling a to ani nemusel trávit čas v posteli s Marylin Monroe, aby se o něm mluvilo? Zkrátka, takhle by si často Pětka představovala žít svůj život. Nemuset stále plnit roli nekonečné ikony, nemuset být v té těsné škatulce a čelit nechtěným přívlastkům. Občas prostě jen tak trochu vypadnout, nedívat se na kritické pohledy kolemjdoucích. Žít.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 26. července 2017 15:18
Reakce na Luna:

 , super!!

Ke vzniku Liu (1929) se pojí dva příběhy a oba mě moc baví, bez ohledu na to, co je na nich pravdy. 

Podle jednoho byla vůně vytvořena pro Rose Fitzerald Kennedovou, která milovala No.5 od Chanelu, ale její nošení jí drásalo duši vzhledem k aférce jejího manžela s Gabrielle Chanelovou. Proto požádala Guerlain, aby jí vytvořili podobnou vůni. Druhý příběh nás zavádí do domácnosti Jacquese Gueralaina. Toho zase rozčilovalo, že se manželka s rozkoší polévá Pětkou, parfémem s konkurenčního domu, až to nevydržel a vytvořil svou vlastní interpretaci aldehydů, bílých květin, růže a vanilky...

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 26. července 2017 15:54
Reakce na domenica:

Ten druhý mi připadá dost věrohodný. Ono se říká, že doma není nikdo prorokem - a pan Guerlain jím zkrátka chtěl být.

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 26. července 2017 20:47

Tak Liu neznám, ale asi píšu do seznamu k vyzkoušení. 

Já jsem včera měla čas pořádně vyzkoušet Quand Vient La Pluie. Nejvíc nadšený byl manžel. Bude to asi jeho hodně oblíbená vůně. Já nechápu, jak je možné, že mi tahle vůně unikla. Ten název jí sedí. Je pozdně jarní odpoledne. Včera pršelo a v zahradě je ještě pod stromy vlhko, vzduch je teplý a zdá se, že zase bude pršet. V tu chvíli voní zahrada víc než jindy. Skloním se k posledním fialkám, co se objevily v trávníku a z koutku zahrady se připomíná kvetoucí jasmín. Zatahuje se, asi už v dálce i prší a vzduch začíná být svěží. Vůně se postupně mění na gurmánku s nádechem květin a připomene mi Iris Ganache. Ambra, pravé belgické pralinky a bílá čokoláda. Je nádherná. 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 26. července 2017 20:51
Reakce na Renusatko:

Je. I ten tvůj popis. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. července 2017 21:03
Reakce na Renusatko:

Ano, ano a stokrát ano.

Online Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 26. července 2017 21:49
Reakce na Renusatko:

Určitě připiš do seznamu, já si tam píšu QVLP. Je to kapitální ostuda, že ji neznám. Tak Iris Ganache trochu? To zní nebezpečně, ten byl totiž dost boží.

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 26. července 2017 21:53
Reakce na Luna:

Neřekla bych,že je Iris Ganache podobná. Spíš mají něco společného...jednu z linií. Ale 100% vyzkoušej...je taky boží. 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 26. července 2017 21:54
Reakce na Renusatko:

Ten popis je krásný a lákavý, já ji na poslední chvíli odmítla, tak teď nevím, jestli si u Tebe nevyprosím jen jeden jediný "střik" na ruku...  , abych mohla litovat...

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 26. července 2017 21:57
Reakce na janejane:

Klidně ti věnuji i více střiků . Já právě vůbec nevím, proč jsem se rozhodovala, jestli si pořídit odstřik a proč jsem si vzala tak málo. 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 26. července 2017 22:00
Reakce na Renusatko:

Tak to je milé , děkuju!

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 26. července 2017 22:02
Reakce na Renusatko:

Neřekla bych,že je Iris Ganache podobná. Spíš mají něco společného...jednu z linií. Ale 100% vyzkoušej...je taky boží. 

Máš pravdu, mají něco (poměrně dost) společného. Thierry Wasser je tvořil ve stejném období, a zdá se, že i ve stejném nádobíčku.. Představuju si to tak. Tyhle dvě vůně z něj udělali parfuméra Guerlainu. A kdo by po něm neskočil. 

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 26. července 2017 22:05
Reakce na domenica:

Já bych po něm skočila . Mohl by mi ještě doma ve stejném nádobíčku umíchat znovu Iris Ganache. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. července 2017 23:08

Mendittorosa / Talismans: Osang

Nenechte se zmýlit propagační legendou o svatém Januárovi (Gennarovi). Osang vás totiž místo do Neapole po úvodní dešťové přeháňce s perlivými kapkami deště (otočník) zavede na italský venkov mezi luční květiny a stohy sena, aby vás vzápětí nalákala do místního starobylého kostela na kopci. Je vyzdobený mramorovými sochami a dřevěným oltářem, na němž leží bible v kožené vazbě a hned vedle ní se pálí myrha s kadidlem. Cardinal a podobné sakrální kadidlovky mohou Osang jen tiše závidět.

Ormonde Jayne: Tolu (čistý parfém)

Nedávné zkoušení reformulované Tolu v koncentraci eau de parfum ve mně vzbudilo podezření, zda jsem se od doby první zkoušení extraitu parfémově nevyvinula. Nyní jsem dostala možnost čistý parfém opět přezkoušet a už odpověď znám. Jsem pořád ten stejný zaostalec, jako jsem bývala a za všechno může jen a jen reformulace. Extrakt je na mně hned v úvodu víc šalvějový a jalovcový. Květiny na mně absolutně stávkují stejně jako mandlová tonka, která současné edp dodává hladkost a na kůži mi tak vznikne nikoliv mazlivá, ale mazlavá kadidlovka s lehce štiplavou pryskyřicí tolu stejně jako před lety.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 27. července 2017 08:09
Reakce na wendulka:

Vendulko, myslíš, že by se Osang dala koupit jako dárek na slepo pro někoho, kdo má jako TOP vůně La Liturgie des Heures a Reve d´Ossian? (odhaduji, že ano, ale vzhledem k ceně flakonu se raději ptám..)