Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 06. června 2017 17:54
Reakce na euridike:

Tak až někdy zas "zavítám" do ALZD...Díky!

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 06. června 2017 18:11
Reakce na Korsičanka:

... ted jsem koukala, ze konkretne Don´t Get Me Wrong... maji na Notino (odstrik)... Ja mela jen vzorek, ale uz jsem ho bohuzel spotrebovala... /Ja si obvykle nechavam jen ty vzorky, ktere jsou spatne dostupne.../

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 06. června 2017 18:33
Reakce na Martula:

Ja som v prvej chvíli myslela, že sa zmenil aj objem, ale nie. Presne si pôvodnú cenu nepamätám, ale myslím, že to bolo tak cca 90€. 

S Anabisom som mala vždy dobré skúsenosti, ale s takýmito cenami...

Budem tiež hľadať iný zdroj, to každopádne. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 06. června 2017 19:29
Reakce na euridike:

Díky za info, ale vzorky z notina nekupuju, neb je mají často v žalostném stavu:( On přijde čas objednávky z ALZD či odjinud z ciziny, nemám strach Mám i pocit, že jsem tuto značku viděla v Blavě v "1907", takže...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. června 2017 10:25
Reakce na blackviolet:

Jo, přesně v téhle barevné skladbě Black Vines taky vidím. A nejvíc mě u ní potěšilo, když jsem zjistila, že se dá nosit i v teple.

Krásná recenze.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 07. června 2017 10:50
Reakce na wendulka:

Tvoje Pretty Machine a blackviolet Black Vines se mi v Odéru líbily už napoprvé nejvíc. První tam, druhá až doma z papírku:) A že mi těch "Kerosenek" pan majitel nastříkal:))

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. června 2017 17:35

Etat Libre d´Orange: Sécrétions Magnifiques

Podobně jako euridike jsem si jistou chvíli lámala hlavu nad tím, kterak tuhle recenzi pojmout. Dost často se ve fantazii totiž nechám ovlivnit názvem vůně a někdy se snažím porovnávat své dojmy s dosavadními recenzemi. Ani jedno z toho však v tomto případě neplatí. Sécrétions Magnifiques pro mě překvapivě není vůbec vůní sexu. Je to zimní víla s karmínově rudými rty v aldehydově mrazivé krajině, na kterou se pozvolna snáší sněhobílé kokosové vločky. Pomalu se prodírá se podél starého zaprášeného, už zrezivělého plotu hustým křovím, jehož ostré trny zanechávají na její alabastrové pleti, poseté drobounkými krůpějemi slaného potu, krvavé šrámy, kdy na ni na jeho úplném konci čeká vřelé objetí. Slaná, santalově mléčná, svůdná, sladkobolná.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. června 2017 17:56
Reakce na wendulka:

To, jak ze sveho uhlu pohledu vnimas a interpretujes Secretions Magnifiques, se mi moc libi... /To je myslim to nepredvidatelne kouzlo SM - nikdy nevis, co Ti prinese... a co si od Tebe vezme.../

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 07. června 2017 18:40

Back to Black By Kilian Začnu od konce: v krbu dohořívají uhlíky, uvnitř ještě řeřavé. Když přetočíme film zpátky, jsou tady hodiny a hodiny líného, tmavého, hustého medu. Na mojí kůži je po rozvonění opravdu hodně medová a náladou mi lehce připomíná lesní med od Lutense. Je to konejšivé jako hluboké spočinutí. Smyslné, ale spíš na bezpečné straně vzrušení. A jak tenhle večer vlastně začal? Znáte to: kožená křesla, doutníky, sklenka něčeho jantarového... pro dámu višně v likéru. Celek? Parádní náladovka.

Edit: Vyzkoušela jsem teď večer na muži a na něm není sladká vůbec, ani medová - spíš voní jako vosk nebo fajnová leštěnka na nábytek.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. června 2017 20:04
Reakce na wendulka:

Vendulko, dnes jsem se dostala k vyzkoušení LHB čistého parfému (ještě jednou za něj děkuji ) a slastně jej nasávám. Musím přiznat, že jsem z něj měla respekt, myslela jsem, že mě porazí. Obavy však byly zbytečné. Je mnohem uhlazenější a decentnější než verze Edp, a navíc na mě nepůsobí tak melancholicky jako ona. Suma sumárum ... líbí se mi víc.

Co se týče styčných bodů s Unspoken, tak si zatím netroufám moc soudit. Unspoken nemám načichanou, ale je pravda, že určitou společnou notu v základech obou vůní vnímám.

Edt vyzkouším v dalších dnech.

A mé prvotní dojmy z extraitu kopíruji ještě ze zkušebníku ...

Zkapalněná modř ... hladivá kompozice fialek, karafiátu a kosatce, květinové srdce poklidně tlukoucí v objetí mandlově vonící tonky. Působí na mě mnohem učesaněji než verze Edp a má také více tělový charakter, což je pro řadu čistých parfémů typické. Krásná vůně!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. června 2017 20:17
Reakce na euridike:

No nakonec mi to dockvalo a pak už to šlo ze mě samo.

Díky. Věděla jsem, že jsme naladěné na stejné vlnové délce.

A říkám, jo, tuhle by měla razorblade rozhodně vyzkoušet.

Jitka77 Moc pěkný popsané dojmy

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. června 2017 20:22
Reakce na Dalia:

Nemáš vůbec zač. Jj, L´Heure Bleue je v té koncentraci uhlazenější jako všechny čisté parfémy.

Ano, tak jsem to myslela, jen společná nota a způsob řemeslného zpracování.

Díky za sdílení prvotních dojmů, krásně vystiženo.

Jak jsi napsala, že EdP už máš, tak jsem si byla jistá, že čistý parfém se ti prostě nemůže nelíbit. Těším se i na toaltku.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 07. června 2017 20:30
Reakce na Dalia:

Já se už kdysi, na začátku svých "parfémových začátků", dostala k LHB ve verzi čistého parfému a tu vůni miluji. Ale už pomalu dochází a nemám vůbec odvahu zkoušet jinou koncentraci, abych si nezkazila dojem

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. června 2017 20:49
Reakce na wiv:

Tak Edp (a jistě i Edt) je také moc pěkná. Jen není tak uhlazená, jde více do prostoru a trvá déle, než se prvotní anýzový úder stáhne. Ale extrait mě skutečně velmi mile překvapil. Přemýšlím, že se zapíšu do medvěda. Musím se podívat, zda jej Monika porcuje.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 07. června 2017 21:18
Reakce na wendulka:

Díky, i za poskytnutí zajímavých vzorečků ke zkoušení .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 07. června 2017 23:08
Reakce na blackviolet:

To přece vůbec nestojí za řeč. Jsem ráda, že jsem měla příležitost oplatit Ti studijní materiál od Tebe.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 08. června 2017 12:03
Reakce na wendulka:

Secrétions Magnifiques frčí...:) No tak ta musí být extrémně zajímavá! Třeba se k ní taky někdy přiblížím.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 08. června 2017 12:17

Miller Harris Fleur Oriental.

Kdo by si na ni nepamatoval? Za časů vlády Toho-Jehož-Jméno-se-Nesmí-Vyslovit, se jednalo přímo o davové šílenství. Vzorky a odstřiky se doslova rozlévaly po litrech, proti tomu by se snad i kolektivní šaty COS musely cítit jako holka, pro kterou si nikdo nepřišel v tanečních. Je to už dávno, Fleur už možná jen vzdychá po své ztracené slávě, pokoj plný vybledlých fotek, na kterých pózuje v rudých sametových šatech mezi saténovými polštářky. Jen tu vázu s karafiáty musí mít denně čerstvou, i kdyby pro ni měla jít v horečkách. Vážně? Jenže dnes se jí zkrátka ven jít  nechce. "Haló, je tam Luna, prosím? Zlatíčko, skoč mi po obědě do květinářství, bolí mě hlava..."

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. června 2017 12:27
Reakce na Luna:

Když mi napíšeš do SZ adresu, tak ti ten vzorek Secretions Magnifiques zítra pošlu.

Jinak recenze na Fleur Oriental super. Tu pak určitě taky ulož i do databáze.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 08. června 2017 12:39
Reakce na wendulka:

 Děkuji, taková nabídka...ani nedýchám. Jinak recenzi přidám, já na to ráda zapomínám, mám vždycky takovej pocit, že do databáze nejsou dost příčetné.