Jak obléknout a kde sehnat ...

18. ledna 2015 22:19
Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 15. března 2018 19:40

Potrebujem poradit nejake dobre vyzerajuce univerzalne biele tenisky na bezne nosenie.Kedze sa chodeniu po obchodoch teraz snazim vyhnut,poradite,ktore maju pekny tvar a su aj pohodlne?Converse mam 

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 15. března 2018 22:14

Gellnerova já ty monk boty mám a bacha teda, fakt nohu výrazně prodloužej. mám 38, v týhle botě vypadá dobře na 40 :-)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 16. března 2018 07:26

pecka 

Vagabond Zoe-tie niesú až také športové ale biele v pohode aj k boyfriendom, tie čierne ani veľmi nie

alebo

Adidas Stan Smith- tie sa hodia ku všetkému 

Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 16. března 2018 16:48

paktofonika díky,asi sa budem musieť predsa len do obchodov vypraviť a skúšať.Nie som si pri teniskách istá tvarom špičky.Mám doma biele Lacoste a Nike Court tradition (dostala som kedysi) a pripadajú mi čudne,tak sú len v skrini 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 07. května 2018 18:56

Ok, ok, ja viem, že to už mnoho rokov tak frčí a nemienim to komentovať, ale tak sme dostali - prvý krát v živote - pozvánku na svadbu "medzi kamarátov", t.j. na obrad a potom na oslavu až po ôsmej (aspoň teda, tak som to pochopila, inak by som samozrejme po ôsmej riešila frak a veľkú večernú, ale tak na pozvánke som nenašla "white tie", tak dedukujem, že ide o túto situáciu ).

Čo na seba? To isté, čo by som si dala normálne niekomu na svadbu? Alebo niečo menej oficiálne? Alebo čo?

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. května 2018 09:00

slniecko 

Jestli tam výslovně zmiňujou "medzi kamarátov", tak bych to viděla na neoficiální outfit. Taky záleží na tom, kde se ti kamaráti budou scházet - jakej to bude typ provozovny (hoch nobl restaurace/bar vs. vesnická hospoda ). Tak zkus vyzvědět, co je to za podnik... aby ses mohla případně převlíknout, protože na samotnej obřad asi půjdeš - jako host - v nějakejch "slušnejch" šatech nebo kostýmu, že jo.  

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 08. května 2018 10:24

slniecko Ja by som sa normálne opýtala kamarátov že ako si to predstavujú aké oblečenie, kam pôjdete...

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 10. května 2018 15:55

barbucha matematicko-fyzikálna fakulta...

paktofonika vzhľadom na horeuvedenú skutočnosť a na to, čo prišlo s pozvánkou som sa rozhodla, že to so ženíchom nebudem riešiť a nevestu nepoznám.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 10. května 2018 16:03

barbucha ako, ja som to pochopila tak (aspoň, čo vidím občas v okolí), že to je jedna udalosť, akurát večera a prvá časť programu sa spraví iba pre rodinu a potom sa "vpustia" aj kamaráti.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 26. května 2018 11:37

slniecko Nevím li je dotaz ještě aktuální, ale pokud není ten večer označený přímo za neformální, tak chodím v tom stejném, v čem na obřad. Jen třeba vyměním lodičky za baleríny/páskové boty. (Jen mě trochu mate ta 8hod večer, obvykle to bývá už na 5-6 hod, aby hoste stihli 1. raut)

A přidám se s dotazem, máte někdo typ, kde koupit dostatečně široké černé baleriny, nebo i lodičky na nizoučkým klínku, či podpatku? Všechno co jsem v poslední době zkoušela, tak bylo hodně úzké. Nepotřebuji zrovna barefoot, ale když ta bota je široká jak polovina mé nohy, tak mi to nepřijde úplně OK. Už jsme rezignovala a je mi i jedno, jestli budou kožené, nebo ne.

Offline Contra Check
Avatar
42 příspěvků moje polička 04. června 2018 10:23
Reakce na slniecko:

barbucha matematicko-fyzikálna fakulta...

Mám isté podozrenie, že sme pozvané na tú istú svadbu. Ak to tak je, tak by som si dress code hlavu naozaj nelámala, white tie by bolo moc, ale netreba sa ani držať tých letných šiat čo zrejme budú prevládať.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 04. června 2018 12:20

Contra Check tak a teraz som zvedavá ako malé decko...

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 04. června 2018 12:49

Contra Check slniecko I já a to se mě to vůbec netýká 

Offline Contra Check
Avatar
42 příspěvků moje polička 04. června 2018 13:44

slniecko , ak hovoríš, že poznáš ženícha, tak poznávacie znamenie sú extrémne silné dioptrie, priam "lupy". Sedí?

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 04. června 2018 14:31

slniecko honem odpovez, my si tu kouseme nehty napetim 

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 04. června 2018 14:39

Contra Check totálne presne !!!

V čom pôjdeš ?

Offline pecka
Avatar
5983 příspěvků moje polička 04. června 2018 22:09

slniecko Contra Check a tu vidno,aky je svet maly

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 05. června 2018 09:03

pecka nebodaj ideš tiež ?

Offline Contra Check
Avatar
42 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:14

slniecko , ha, dobrá náhoda :) Otázka je, či vôbec pôjdem, bola som pozvaná s ex-priateľom, s ktorým sme sa rozišli pred vyše rokom a pol :D

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 05. června 2018 13:03

Contra Check o to väčší dôvod sa náležite vyfiknúť