Bot není nikdy dost

10. října 2016 16:41
Offline Karja
Avatar
35937 příspěvků moje polička 20. října 2016 16:04

Už jsem vkládala příspěvek vedle do diskuze. Mám vyhlídnuté na zimu na delší pochůzky tyhle boty. Ale svrchní materiál je nybuk. Myslíte, že to po impregnaci něco vydrží? Nějaké vlhko? Nebudu chodit přímo loužema, ale taková ta trochu mokřejší zima, když sněží a taje to atp.. Ta kůže bych řekla, že je spíše tvrdší a hrubá. Většinou jsem měla na zimu lakovanou kůži.

Offline Kokoska
Avatar
28378 příspěvků moje polička 20. října 2016 16:12
Reakce na Karja:

Vydrží, ale koupila bych na to impregnaci speciálně na broušenou kůži.

Offline Kokoska
Avatar
28378 příspěvků moje polička 20. října 2016 16:15
Reakce na Candance:

Dneska jedu pryč a až do sobotního večera nebudu na internetu, tak mi tu nechte zprávu.

Offline Karja
Avatar
35937 příspěvků moje polička 20. října 2016 16:26
Reakce na Kokoska:

Vydrží, ale koupila bych na to impregnaci speciálně na broušenou kůži.

Díky, teď se tady partner zmiňoval o nějakém vosku či co. A když teče do bot, tak stejně většinou zespoda a to má pravdu:-).

Offline Kokoska
Avatar
28378 příspěvků moje polička 20. října 2016 16:35
Reakce na Karja:

Pokud máte opravdu nubuk - broušenou kůži, tak bych to asi nevoskovala. Na hladkou kůži je vosk super.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 20. října 2016 19:00
Reakce na Karja:

mně ty boty přijdou fakt jen tak na suchej chodník. i ta hladká podrážka... a semiš bych do plískanice nevzala, impregnace neimpregnace, za chvíli je to hnusný a rozmoklý. do takovýho počasí buď taková ta tlustá kůže jako na kanady:-) nebo umělina.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 20. října 2016 20:15
Reakce na Karja:

Ty boty vypadají fakt dobře. Pokud jde o materiál, jedny boty z něj mám a nosím je spíš když je sucho, trochu mokra vydrží, ale byly docela drahé a nechce se mi je zrasovat v nějaké břečce. 

Offline Karja
Avatar
35937 příspěvků moje polička 20. října 2016 21:31

Jojo, v ccc mají hodně těchto umírněnejch kanad z lakovaný kůže, ale neseděj mi.

Nakonec jsem zakoupila tyhle u Bati.

Ty od Bati nejsou tak zateplené, jsou z uměliny, ale zase to vypadá že nepromoknou, mají zimní vzorek na podrážce a jsou celkově kombinovatelnější a hezčí.

Lasocki jsou zase kožené a zateplené, ale vzorek není zimní a ten materiál blbej. Takže babo raď že, nemám je na žádné celodenní nošení, ale prostě na delší zimní pochůzky, procházky a tak.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 20. října 2016 22:19

Nosím tyto, s neprůhlednými punčochami. Dobře se v nich spěchá 

Offline Danee
Avatar
38 příspěvků moje polička 21. října 2016 09:04
Reakce na zdensy:

Nosím tyto, s neprůhlednými punčochami. Dobře se v nich spěchá 

Ty vypadají strašně fajn. Odkud jsou?

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 21. října 2016 09:52

Veľmi sa mi páčia, mám aj tenisky Casey. Jediné negatívum je asi podrážka, je to fakt na suchú jeseň zimu. Neviem sa rozhodnúť. Bojím sa, že ich nevyužijem.

edit: Tak som ich objednala, uvidím. Páčia sa vôbec niekomu?

 

Online slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 21. října 2016 11:35
Reakce na paktofonika:

Z estetického hľadiska nie.

Na strane druhej mám skúsenosť s topánkami s takto hrubou podrážkou, že natoľko odizolujú od chladu odspodu, že sú niekedy v mrazoch lepšie, ako vyslovene zimné boty. (No, len v tomto prípade to musí byť "suchý mráz, alebo mať zručnosť v krasokorčuľovaní).

Offline Karja
Avatar
35937 příspěvků moje polička 21. října 2016 12:37
Reakce na slniecko:

No v tomto případě se to ani tak asi nevyplatí. Protože mráz nikdy moc suchý není, hlavně ráno to pěkně klouže, když je namrzlo.

Z estetického hlediska se mi nelíbí, tenhle typ bot s platformou mi nevadí, naopak, ale tahle je nějaká divná.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 21. října 2016 21:51
Reakce na Danee:

Značka zde:  https://www.eobuv.cz/polokozacky-lasocki-sambra-03-cerna.html , ale koupila jsem si je v ccc.

Je to loňská kolekce, ale ještě se dají koupit. Letošní variace má červeně podložený zip a nekvalitní klapající podpatek a podrážku, která kreslí, ty si nekupuj

Offline barbucha blogger
Avatar
30672 příspěvků moje polička 22. října 2016 10:02
Reakce na jerry:

U Bati jsem loni koupila roztahovací sprej - nastříkáš do bot (má to konzistenci pěny) a v botech chodíš (nejlépe naboso a doma - že by to bylo extra příjemný, to není, ale funguje to).

A toho panáka vodky, co zmiňuje RoSa, můžeš nalejt do sebe 

Určitě se to stříká do bot? Mám ten spray taky, ale myslím že podle návodu se dává navrch boty  Ale začaly mě jedny nový tak tlačit na nártu, že to snad vyzkouším rovnou oboustranně 

Offline Kokoska
Avatar
28378 příspěvků moje polička 22. října 2016 22:41
Reakce na barbucha:

Já jsem měla strach, aby ta pěna neudělala zvenku na světlých botách fleky, tak jsem to stříkala dovnitř. Ale už jsem to zkoušela i na tmavé boty navrch a dobrý, nic se nestalo. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. října 2016 15:40
Reakce na barbucha:

Určitě se stříká dovniř. Používám ho běžně. Pomáhá to. Vystříkat, obout a chodit.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 23. října 2016 15:41
Reakce na Candance:

Bata má pěkné kožené, vysoké, šněrovací, ale nemají podpatek.

Offline barbucha blogger
Avatar
30672 příspěvků moje polička 23. října 2016 15:45

Tak já to zkusím zítra. Doma se mi v botách nechce chodit - ne snad kvůli přehnané čistotnosti  ale kvůli pohodlí. Zatím jsem to vystříkala a šoupla tam aspoň kopyta.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 24. října 2016 13:59

Nesmějte se mi, ale jaký je rozdíl mezi botami perka a chelsea? Já žádný nevidím .