Profumum Roma

15. zaří 2014 22:23
Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 11. srpna 2016 18:56
Reakce na wendulka:

...to zní krááásně...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. srpna 2016 21:22
Reakce na Miru:

Jo, myslím, že Dolce Acqva by Ti měla sednout podobně jako Vanitas a ostatní Profumum Roma, takže jsem ti už vzorek vyčlenila stranou.

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 12. srpna 2016 16:24
Reakce na wendulka:

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. zaří 2016 22:41

Sorriso

Vezměme kousky pomerančové kůry a ponořme je do hořké čokoládové lázně, posypme ji kakaem a nechejme utuhnout. Po rozvonění přidejme i pár kousků pomerančové dužiny a nakonec to zalijme kondenzovaným mlékem, klidně konkrétně Pikaem, které zmiňuje Miru a přendejme to všechno do dřevěné misky a máme Sorriso. Naprosto dokonalá gurmánka, která jde krásně do prostoru a drží a díky přidanému pomeranči, dřevu a i samotné vysokoprocentní čokoládě nepůsobí ani v nejmenším přeslazeně.

(http://s3.amazonaws.com)

(https://s-media-cache-ak0.pinimg.com)

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 30. zaří 2016 23:08

Ninfea

Podle oficiálních stránek značky má tahle vůně údajně představovat tajemnou zahradu, ozářenou ranním sluncem, ale to podle mě není přesné. Já osobně bych to viděla spíš zimní pavilon v zahradě. Díky karamelovému podtónu zimolezu je částečně vyhřívaný, avšak jeho středobodem je růže s fialkou, které ve formě jemného pudru v kombinaci s dalšími složkami vytváří kromě náznaku typického rtěnkového akordu dojem otevřeného okna, jímž dovnitř proudí chladný vzduch, zatímco se na venkovní trávník snáší drobounké sněhové vločky. Komu se líbí Insolence, ale stala se pro něj podobně jako pro mě až příliš sladká, měl by vyzkoušet.

(http://17.alamy.com)

Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 01. října 2016 04:51
Reakce na wendulka:

...nádherně popisný obrázek.!...

(úplně cítím jak se teplý dech v ledovém vzduchu mění do měkkých mikroskopických krystalků jinovatky...)

Hm, já Insolenci mám spiše velmi malo sladkou, resp. jen minimálně, pouze tak, aby mi vůně nesvirala čichové buňky...

Dokonce momentalně zkouším EdT a ta pro me byla pomerne sladka dost, ale nyní je tak akorat, taková "CHloé" od Guerlain...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 01. října 2016 12:59
Reakce na Miru:

Díky.

Ona Insolence EdP je na mně hodně sladká jen v určité fázi, ale řekla bych, že v tomhle případě je to dáno jen mým nosem, než že by taková doopravdy byla. Tak právě hledám nějakou alternativu. A Ninfea mě překvapila těmi emocemi, které dokáže vyvolat, i když to je pro většinu vůní Profumum Roma typické, proto je tak ráda zkouším.

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 01. října 2016 14:13
Reakce na wendulka:

Musím ísť testnúť...odkedy stopli výrobu Insolence Extrait, tak si ho veľmi šetrím, bolo by fajn vedieť, že je niekde pasentná alternatíva.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 23. října 2016 14:12

Acqua di Sale

Vůně má být údajně jakousi vzpomínkou na dovolenou na Sardinii a Acqua di Sale je skutečně velmi povedenou mořskou vůní. Už po úvodním závanu chladivé máty peprné s myrtou evokuje dojem mořských řas, vyvrhnutých příbojem na mokrý písek. Po rozvonění se pak už jen přidá naplavené cedrové dřevo, které kromě jeho přírodní jehličnatosti přinese na pláž i vzdušnost. Kdo je znuděn klasickými citrusovými svěženkami, měl by schválně vyzkoušet.

Acqua e Zucchero

Je to přesně, jak napsala blackviolet. Opravdu voní jako dropsy s tekutou náplní s příchutí lesního ovoce (maliny, rybíz, borůvky), posypané vanilkovým cukrem. Akorát já v ní nemám přímo pomeranč, ale pomerančový květ mi tu v kombinaci s vanilkou vytváří dojem cukrové vaty podobně jako v Kilianově Love, jen ne tak ukrutně sladké.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. března 2017 13:02

Oxiana (2016)

Původní verzi neznám, tahle nová ovšem potěší především milovníky přírodních skořicových vůní. Skořice v ní je zpočátku štiplavá, po chvilce se však smíchá s krystalky vanilkového cukru, aby se po rozvonění s pomocí cedru proměnila v klasické ruličky, jimiž ozdobíme našlehaný tonkový krém, který všechno to dřevo a koření příjemně osladí. Druhou zajímavou věcí na Oxianě je, že skořice v ní není klasicky příliš teplá. Její hřejivost totiž tlumí pudrově pryskyřičnatý opopanax. Svým způsobem by se možná dala označit za povedenou sladší variaci na Autumn (Dasein) bez kávy.

 

Avdace

Je možný gurmánský vetiver? V případě této vůně rozhodně ano. Tady totiž v kombinaci s použitým cedrem nevyzní vůbec pánsky, ani přehnaně zakouřeně, naopak ještě s pomocí tmavě sladkého, lehce připáleného lékořicového tónu, budí dojem slaných pražených oříšků, které si zlehka namočíme do tekuté bílé čokolády (tonka) a k tomu si dáme několik měsíčků červeného pomeranče.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 08. dubna 2017 17:54

Tuberosa

Značka Profumum Roma je známá tím, že umí dělat krásné sladké vůně, proto pro mě není překvapením, že i jejich tuberóza je sladká.  Sladká a opulentní a přitom takřka tuberózový soliflor. V tomto případě voní opravdu jako sladká ovocná žvýkačka a je jen lehce doplněná o zelený jasmín a citrusovou magnólii.  Pro milovnice tuberózy, kterým je Carnal Flower příliš dekadentní, Fracas příliš "dirty" a sladkost jim nevadí.

www.cakesdekor.com

Offline Makiiii
Avatar
90 příspěvků moje polička 03. června 2017 15:27

Mohu poprosit ty z Vás, které jste měly možnost vyzkoušet, případně vlastníte Albu, jaká na Vás je/byla její výdrž a projekce? Zkoušela jsem jí včera, zaujala mě okamžitě, ale zejména výdrží si nejsem vůbec jistá. Nevím, zda to může být tím, že už je poměrně teplo, každopádně mě to celkem rozladilo, protože dosud mi vůně této značky extrémně vyhovovaly.  Pro upřesnění - zkoušela jsem pouze ze vzorečku s rozprašovačem. Děkuji za případné reakce. 

Offline Daridari
Avatar
1061 příspěvků moje polička 07. června 2017 21:56
Reakce na Makiiii:

Makiii, ja som Albu skúšala minulý týždeň, išla som ju skúšať cielene, lebo sa mi naposledy pri skúšaní veľmi páčila. Ale musím potvrdiť, výdrž bola mizerná, je pravda, že bolo veľmi teplo až dusno, ale vôňam z Profumum Roma vo výdrži počasie nijako neškodí, takže asi to bude žiaľ výminka. Ale zaujala a nadchla ma tam Acqua di sale....to je niečo nádherné, slano-sladké a tá úžasná výdrž, držala na ruke aj po umytí

Offline Makiiii
Avatar
90 příspěvků moje polička 07. června 2017 22:46
Reakce na Daridari:

Děkuji za reakci.  Zrovna dnes jsem si říkala, že ji s sebou vezmu do práce, má být chladno. Pokud bude držet a bude mi v ní dobře, budu o ní přemýšlet na nadcházející podzim, pokud však držet nebude, tak i přesto, že je velmi krásná, budu na ni muset zapomenout. Ale moc děkuji za tip na Acqua di Sale, tu jsem ještě nezkoušela, napravím to. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 11:34

Novinky:

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 13:32

domenica vyzerajú roztomilo malinké...?

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 12. ledna 2018 13:35

domenica 

Značka se přejmenovala?

Flakónky jsou podobné 18 ml kabelkovým.

Edit: tak ne, už jsem to našla .

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 23:09

cinkja Jj, ony to vlastně nejsou novinky v pravém smyslu slova. Jen byly až doteď dostupné exkluzivně jen v butiku v Římě, ale naházela jsem je do databáze až teď, když se objevily oficiální fotky.

Ty válcové flakony se mi ovšem moc nelíbí, mám radši hranatou klasiku.

Nejvíc mě zajímá Meraviglia a Ose, protože růže. I když třeba konkrétně Rosae Mundi mi vůbec nesedla. Nicméně jakmile bude příležitost, určitě vyzkouším všechny.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. dubna 2018 20:24

Note di Profumum: Amante

Mám dobrou zprávu pro všechny, kteří smutní nad ztrátou Amber Absolute. V Amante totiž najdete typově podobnou propolisovou ambru se santalem jako ve Fordovi, ošlehanou pouštním pískem a cedrovým jehličím, levandulovým a sladce fialkovým prachem navíc, na níž se snáší oblak kouře z agarového dřeva místo kadidla.

Note di Profumum: Luce

Hned v úvodu vám o sebe cinknou sklenky s perlivým růžovým šampaňským s kapkou bergamotové šťávy. Najdete tu i svazek typově podobných hřebíčkovým karafiátů s kardamomem, položenou na sluncem rozpáleném mramorovém pomníku ve Fugit Amor. Jen tahle kytice je menší. Oproti Jul et Mad však obsahuje mléčný santal místo cedru a pomerančový květ se sladce pudrovými tóny z Battito d´Ali, který působí jako andělské pohlazení a Luce tak vyzní vřeleji a víc žensky.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. dubna 2018 19:41

A abych nezapomněla, když jsme ve čtvrtek odpoledne vešly s blackviolet do vídeňské Le Parfum, narazili jsme tam akorát na majitele značky, kteří se tam přijeli zúčastnit slavnostního uvedení vůní Note di Profumum v butiku. U této příležitosti jsme zjistili, ža zanedlouho bude znovu uvedena do prodeje vůně Sabbia Bianca, původně limitovaná edice z roku 2011 s tóny tuberózy, fialky, ylang ylangu a tiaré, jejíž flakon stál na pultu se zbytky občerstvením.

Jak voní vám ale bohužel neřeknu, jelikož obsluha mi flakon po vznesení dotazu, oč jde, dost neurvale sbalila před nosem, že prý zatím Geheimnis, jen pro novináře.