Xerjoff

24. srpna 2014 18:33
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. května 2018 20:47

wendulka áááá, tak toto znie zaujímavo...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. května 2018 21:08

slniecko No je to hodně zvláštně zpracovaná lilie. Chceš ji dát stranou?

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. května 2018 23:40

wendulka nooo....

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. května 2018 23:44

slniecko Tak jo, přihodím do letního balíčku.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. května 2018 23:52

wendulka ďakujem!!!

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 11. června 2018 15:38

Zatím jsem vyzkoušel tři parfémy, které se mi moc líbí. Na pár dalších se chystám. 

Mamluk

Pravý fekálně živočišný oud byl na chvíli zjemněn ovocným jasmínem, znovu se však objevil v celé své kráse doprovázen medovým benzoinem. S ním se spojil do sladkého jemně živočišného krému, který potupně splynul se sladce pižmovým základem. Nefalšované arabské vyznění mě mile překvapilo.

Mefisto

Čerstvě rozkrojené citróny a limetky během chvíle odvane vzdušná levandule doprovázená kosatci a růžemi rostoucími u bublajícího potůčku. Výsledná vůně je úžasně osvěžující a velmi se podobá vůni oleje Silver od Al Rehab. Avšak na rozdíl od něj zde květiny postupně sládnou ambrou a dřevnatí cedrem. Je to krásná jarní vůně vhodná pro oboje pohlaví.

More than Words

Úvod je explozí originality. Po svěžích citrusech následuje živočich posypaný kakaem, kterého po chvíli vytlačí ovocné bonbóny. Přibližně za 2 hodiny se vůně ustálí na lehce medicinálním propolisovém oudu s ovocným podtónem, který vydrží několik dalších hodin. Po něm se na scéně objeví větrová mast doprovázená kouřovou stopou. Celková výdrž přesahuje 10 hodin.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 11. června 2018 19:01

ModestMourek To mě těší, že se ti líbí Mamluk a More than Words jako mně. A pěkně jsi je popsal! Mefista ještě neznám:)

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 11. června 2018 20:26

ModestMourek ten Mefisto je naozaj skvelý...ale teda pod tým názvom a s tou farbou flakónu ma prekvapil:)))

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 11. června 2018 21:09

Korsičanka Díky. Jaký je Mamluk na Tobě? blackviolet a Martula jej popisují jako teplou medovinu, ale na mně je výrazně živočišný.

slniecko Taky mě překvapil. Nemá to být nějaká souvislost se sváděním, pokušením nebo splněným přáním?

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 11. června 2018 21:35

ModestMourek Teplá medovina Potvrzuji. Nádhera.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. června 2018 16:22

ModestMourek vôbec neviem. Možno ten sľub večnej mladosti?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. července 2018 11:10

Don

Jak voní každý moderní italský mafián, ať už se nachází na rodné Sicílii nebo v zapadlých putykách Chicaga? Po střelném prachu, linoucím se z jeho kvéru, schovaného pod sakem. Na stole před ním leží dýka, na jejíž chladné a ostré čepeli sotva zaschla krev toho otravného detektiva, který strkal nos tam, kam neměl. V náprsní kapse má schovanou tabatěrku. Hlavu opřenou o jednu ruku, zatímco ta druhá ruka svírá sklenku s whiskey a kapkou sladkého rumu. Přidáte se do jeho klubu?

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 07. zaří 2018 16:13

Shingl

Dáma u baru. Na úvod si dopřála nasládlý bylinný likér, teď upíjí perlivé šampaňské ozdobené krémovými avivážovými květy, a až jej dopije, objedná si suchý pačuliový rum s tóny vanilkové čokolády, který zvolna splyne s jejím krémovým pižmovým tělem. Výdrž při 25 °C přesahuje 8 hodin. Spíše unisex než čistě dámský parfém.

Uden

Uden začíná hladkými mýdlovými citrusy, pokračuje rumově hřejivým pačuli s tóny maracuji z Green Patchouli (Comptoir Sud Pacifique) a končí prašnou vanilkovou kávou, která se uhlazuje jemně živočišným krémovým pižmem. Při 30 °C výdrž přesahuje 4 hodiny.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. března 2019 23:22

Allende

Je plnokrevnou vanilkovou gurmánkou. Přináší vůni lahodného crème brûlée, ozdobeného plátkem citrónu, politém smetanou a zlehka posypaném kakaem. Na úplný závěr přidáme i pár hoblinek kokosu. Vyzkoušet by měly zejména příznivkyně vůní typu Vanitas.

(www.lowcarbmaven.com)

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 05. října 2019 15:54

La Capitale 

Vůně Moskvy. Nebo spíš pro Moskvu. A docela se k ní hodí, dovedu si představit, že se tam bude dobře prodávat. Je výrazná, ale určitě ne ukřičená. Ovocně kořenitá karamelová orientálka. Ovocný tón jahod a broskví dominuje hned po pěkném úvodu s labdanem a k němu se přidá sladký karamel. Sladkost vybalancuje šafrán a krémový tón, která připomíná růžové mýdlo. S ambrou a vanilkou pak dostaneme pěknou gurmánku, sladkou, ale ne přeslazenou, kvalitní a dlouhodržící.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:41

Amber Gold

Šupinky ambrového zlata v této vůni vytváří směs koriandru s kandovanou mandarinkovou kůrou a aromatickým tabákem. Především je ale díky sladkému pomerančovému květu s pižmem, květu mandloně a pačuli s vanilkově sladkým pižmem o křehkých svatebních mandlích v tenké cukrové polevě z Le Bouquet de la Mariée srovnatelné intenzity a výdrže.

Rose Gold

Je kyticí vinných růží, ale především citrusově kořenitých pelargónií, jak je známe z Malleho Une Rose. Tyto se ovšem navíc vyznačují zlatavě ambrovým žilkováním. Díky šikovně zapracovanému pačuli jsou zelené lístky na jejich stoncích příjemně sametové na dotek. Kořenitost květin a pačuli pak v základu zjemňuje špetička bílého pižma.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 22. června 2020 22:58

Accento Overdose ("V") 

Xerjoff si s přehledem může dovolit nazvat skoro každou svoji vůni overdose a tato není výjimkou. Hutná květinovka s úvodním bergamotem, citronem a zelenými listy, se sytým, ale celkem neškodným jasmínem, decentní růží a pár konvalinkami. Kolem poletuje trochu štiplavého pepře a sušené ovoce má gurmánský úsměv. Se zeleně balzamickým drydownem šmrncnutým větrovým jehličím květiny krásně harmonizují.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 23. června 2020 22:59

Golden Dallah (Coffee Break) 

Ambrová vůně s gurmánským doprovodem. Ten tvoří káva s orientálním kořením, kakao a nugátový krém, což by mohlo vypadat jako sladké mlsání, ale není tomu tak. Tyto lahůdky jsou téměř bez cukru, jako by člověk pil ománskou kořeněnou kávu a na misce na druhém konci dřevěného stolu bylo pár datlí a opražených lískových oříšků obalených v hořkém kakau. Uprostřed stolu je váza s jednou růží a nádobka s kadidlem a vanilkovou ambrou. A kde je vlastně oud? Kdo si pár hodin počká, objeví něco jemně živočišného s koženým podtónem. Krásná vůně a určitě unisex.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. října 2020 21:02

La Capitale

V úvodní fázi skrze tón jiskřivého šampaňského s kousky jahod typově připomíná Les Frivolitées, alternativně zázvorovo-jahodovou limonádu s kokakolovou žvýkačkou. Hned po rozvonění se ale mnohem více projeví šafránově semišová růže s párem kožených dámských rukaviček, položených vedle svazku sušených vanilkových lusků. Zkrátka vůně, která musí každou Moskvanku potěšit.

.

Luxor

Vydáváme se do dalekého Orientu, klidně jim může i Luxor nebo jiné pouštní město se sluncem rozžhaveným terakotovými stavbami na jeden z bazarů, kde místní prodejci nabízí kromě tradičního koření jako kardamom nebo skořice, ale i nejvybranější aromatický tabák, co voní po černých třešních nebo nejrůznější výrobky z vysoce kvalitní kůže a vykuřovadla jako sladce dřevitá myrha. Ošleháni suchým horkým písečným větrem pak zamíříme i na koňský trh. Je to totiž právě kvalitní kambodžský oud s výše zmíněnými složkami dělá z Luxoru skvělou arabku, která se s klidným svědomím může postavit vedle vůní jako Promise (F. Malle).

(www.pinterest.ru)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. listopadu 2020 15:22

Starlight

Že je hvězdná záře chladná? V případě Starlight to platí leda pro úvodní fázi se zeleným kardamonem a osvěžujícím bergamotem. Jinak je to totiž kořenitá mandlová orientálka s teplou, až lehce živočišnou najemno namletou skořicí a dřevitým hřebíčkem a balzamickým ambrovým základem s jehličnatým cedrem, která v zimě příjemně zahřeje jako kvalitní vlněný kabát.

(www.denizbutik.com)