Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 15. října 2022 22:14

Miru 

má údajně ráda mnoho guerlainů, no a bílé květy zmiňovala vícekrát. Z těch klasik bych ji viděla na L'Heure bleue.

Nedá se ani vyloučit, že flakónek podstrčil někdo ze štábu :)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 16. října 2022 01:06

domenica

euridike

...no, já myslela, že v tomhle druhu flakonku se dělají jen některé vůně, ne všechny od Guerlain.?.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 16. října 2022 07:56

Miru Myslím, že se jedná o ten třicítkový plnitelný, takže si do něj můžeš nechat naplnit jakoukoliv vůni.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 16. října 2022 08:15

Fleur 

...ahaa, díky!

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 16. října 2022 08:46

Ano, jak píše Fleur, je to plnitelný, neprodejný flakónek-dárek, takže obsahem může být kterákoli z vůní produkce značky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. října 2022 13:36

domenica 

Zrovna jsem zadala, tak mi nedá se nezeptat s ohledem na to složení. Mělo by se jednat o nějakou variaci na původní Imagine/London se zdůrazněnými jinými nebo jde jen o shodu názvu a úplně novou vůni?

https://www.parfumanie.cz/database/detail/imagine-2022-guerlain

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 28. října 2022 13:49

wendulka 

Je to variace na 190 Ans edp. Velmi krásná, sametovější, hladší...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. října 2022 14:19

domenica 

Díky. Teď už mi to složení společně s tím designem konečně dává smysl.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 28. října 2022 19:44

190 Ans je pro mne nejkrásnější parfém současnosti... Popis domenica zní úchvatně... a flakón se mi líbí i jako kousek umění... ale teda 650 euro Nezpochybňuji, že za to ten parfém stojí, ale na můj vkus je to pálka.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. října 2022 20:09

Yvraine 

Tak bráno z pohledu samotné vůně běžného parfémového spotřebitele máš samozřejmě pravdu, ale ta včelka je pozlacená a ozdobená 150 malinkými křišťály, z pohledu parfémového sběratele je cena odpovídající, bych naopak řekla tentokrát. Být v tom flakonu Attrape-Coeur, Iris Ganache nebo ještě lépe Plus Que Jamais, šla bych do ní bez váhání.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 28. října 2022 22:28
Reakce na wendulka:

Yvraine 

Tak bráno z pohledu samotné vůně běžného parfémového spotřebitele máš samozřejmě pravdu, ale ta včelka je pozlacená a ozdobená 150 malinkými křišťály, z pohledu parfémového sběratele je cena odpovídající, bych naopak řekla tentokrát. Být v tom flakonu Attrape-Coeur, Iris Ganache nebo ještě lépe Plus Que Jamais, šla bych do ní bez váhání.

​A používala bys ten parfém, nebo to měla jako sběratelský kousek? 

Flakón je nádherný, ale říkám si, co bych z něj měla, když stejně skončí v krabičce v zadu ve skříni, aby byl obsah ušetřen působení světla a změn teplot. 

Od chvíle, co jsem četla Domeničin popis a viděla tentokrát i flakón, tak po prvotních mrákotách mi to začíná hlodat... a za poslední rok jsem koupila jen jeden parfém...

No... stavím se zítra v boutique a uvidíme, třeba mi nakonec nebude vonět a dušička bude mít pokoj.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. října 2022 22:52
Reakce na Yvraine:

Flakón je nádherný, ale říkám si, co bych z něj měla, když stejně skončí v krabičce v zadu ve skříni, aby byl obsah ušetřen působení světla a změn teplot. 

​Tak to už je na tobě coby na sběratelce, jestli bys ji otevřela nebo ne. Vůně se přece nezkazí, i když ji otevřeš a jednou za rok použiješ, pokud ji budeš správně uchovávat.

Jako buď v klidu, až bude tvoje sbírka v podobném počtu jako ta moje, tak se k tomu ani stejně častěji nedostaneš a kdo ví jestli, takže nějaká spotřeba ti u takových kousků fakt nehrozí.

Ale víš, že když bys chtěla, tak máš kam sáhnout. I to z tebe dělá sběratele.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 29. října 2022 02:33

Mne sa veľmi páči aj Modrá hodina v Kleinovskej modrej....len by som možno očakávala aj niečo viac k 110. výročiu...?

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 29. října 2022 10:30

slniecko Barva teda skvělá Asi sází na jednoduchost

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. října 2022 10:37

slniecko 

...uááá!, tak tenhle odstín přímo nesnáším(to je jak kombinace modrožluté hokejistů Švédska...)

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 29. října 2022 10:37

Flakón je překrásný. Prostě modrý. :) V té velikosti (1,5 L) je opravdu impozantní. A uvnitř čistý parfém.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. října 2022 10:37

...haló.!,

kdo už máte Oud Nude Guerlain - jaké máte dojmy, jak se vám ne/líbí.?

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 29. října 2022 11:49
Reakce na domenica:

Flakón je překrásný. Prostě modrý. :) V té velikosti (1,5 L) je opravdu impozantní. A uvnitř čistý parfém.

​Také se mi ten flakón líbí.

A rovněž jsem ve skrytu duše doufala, že 110. výročí bude připomenuto i něčím dostupnějším pro běžné zákazníky.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 29. října 2022 14:29

Fleur A rovněž jsem ve skrytu duše doufala, že 110. výročí bude připomenuto i něčím dostupnějším pro běžné zákazníky.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 29. října 2022 19:50
Reakce na Miru:

...haló.!,

kdo už máte Oud Nude Guerlain - jaké máte dojmy, jak se vám ne/líbí.?

​Já ho dnes zkoušela. Na oudový parfém mi přijde značně ukázněný a krotký. V bruselském boutique je ze všech tří nových oudovým parfémů nejprodávanější, v Paříži to už ale neplatí. Je takový vlahý a celkem oblý, chumlavý. Řekla bych, že se bude držet spíš u těla. Přizám se, že mě moc nezaujal. Jméno k němu sedí.

Daleko víc mne zaujal Cherry oud.

Oud Khol je temně černý, spálené dřevo a kůže. Velmi intenzivní.