Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 03:37

Korsičanka 

...ne, já to četla odspodu, a pochopila jsem(teda nesprávně), že jde o Planifolii. Ale tak vzala bych od každé...

Děkuju...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 03:43

Kočka_toulavá 

Děkuji

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 19:56

Fleur 

...já bych, s dovolením na Tvoji reakci z tématu "Parfémových úlovků..." odpověděla sem...:

Do vůně L´Heure Bleue jsem musela dozrát.

Pamatuji, jak jsem použila ještě na arome nepěkný smajlík na to, co cítím a absolutně jsem nechápala, jak se tím někdo může vonět.?, když mi to v nose dělalo takové psí kusy...

No, čas plynul...

(musím podotknout, že i do Shalimaru jsem musela dozrát. Ta doba byla ale oproti LHB kratší a rychlejší, ovšem prvotní dojmy skoro podobné... Je to tím, že chemie mladého člověka zpracovává vůně hodně jinak, než kůže člověka zralého, staršího, a pak samozřejmě v tom hraje roli i vnitřek nositele...)

Dneska v práci jsem nad Modrou Hodinou v koncentraci parfémové vody přemýšlela a tady jsou mé postřehy:

Reaguje hodně citlivě na měsíční cyklus.

- v době "holčičích dnů..." ji vnímám jako nadýchaně hutný mohérový šál, jako vláčně prachovou, lehounkou, měkce provzdušněnou hedvábnou pěnu

- ostatní dny voní naopak jako plně sytá, zlatá pasta, lehce distingovaná, vymezující se

Ale v obou případech vždy jistým způsobem uklidňující a nenabažitelná...

Toaletní voda - stručně - to je skoro Chanel No. 5 od Guerlain s přidanou orientální hodnotou/prostě naorientálnělá mýdlovka.

A opět - velmi uklidňující, nerušivá, lahodná. A drží.

Já se normálně z práce těším domů, až se s ní navoním.

(v práci si lebedím v Mon Guerlain EdP - v současnosti na mně voní nasládle a měkce levandulovosantalovopižmově, sálá z kůže)

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 20:16

Miru V ktorej je cítiť viac aníz? V EDP alebo EDT?

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 21:59

Biely kvet Já tvrdím, že v EdT (a líbí se mi to).

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 11. zaří 2022 22:00

Miru Pro mě je inkoustově fialová .

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 05:59

Biely kvet 

...já vyloženě anýz nemám ani v jedné koncentraci(ve smyslu, jak je signigikantní třeba skořice nebo čokoláda),

v obou koncentracích je ale okamžitě jakýsi jemně větrovopikantní tón(anýz), který v EdP je téměř okamžitě obalen hedvábně hustou kosatcovo karafiátovo fialkovou, étericky pryckyřičnatě velejemně aldehydovou, nadýchaně hutnou pastou a "anýz"/svěží tón se v ní drží přítomen téměř neustále/dlouho

EdT je pro mě konzistence něco jako kosmetické sérum - taková hustá hladká, klouzavá/vazká vonná voda/tekutina. V této koncentraci je "anýz"/svěží tón jasnější, jakoby uzamčený v onom "séru", jak pod skleněným poklopem. 

Jinak - viz moje recenze v databázi.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 06:18

Fleur 

...i klidně ano.

nkoust, modř noční oblohy ozářená měsícem - tyhle barvy jí sluší a ano, patří k ní.

Ale mně tu zlatou spíše evokuje to, co vůně vyzařuje, jakoby její podstata...

...jak to jen nejlépe vyjádřit.? 

Něco jak člověk s relativně obyčejnou tváří(třeba klidně až i ošklivý), ale vyzařuje z něho charisma, vnitřní kouzlo, slunce/dobro/klid, síla...

Jo, a sluší jí, té Dámě, déšť

(ale to i Shalimaru... To už, myslím, kdysi psala domenica)

Offline Biely kvet
Avatar
4023 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 08:47
Reakce na Miru:

Biely kvet 

...já vyloženě anýz nemám ani v jedné koncentraci(ve smyslu, jak je signigikantní třeba skořice nebo čokoláda),

v obou koncentracích je ale okamžitě jakýsi jemně větrovopikantní tón(anýz), který v EdP je téměř okamžitě obalen hedvábně hustou kosatcovo karafiátovo fialkovou, étericky pryckyřičnatě velejemně aldehydovou, nadýchaně hutnou pastou a "anýz"/svěží tón se v ní drží přítomen téměř neustále/dlouho

EdT je pro mě konzistence něco jako kosmetické sérum - taková hustá hladká, klouzavá/vazká vonná voda/tekutina. V této koncentraci je "anýz"/svěží tón jasnější, jakoby uzamčený v onom "séru", jak pod skleněným poklopem. 

Jinak - viz moje recenze v databázi.

​Ďakujem.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 07. října 2022 22:41
Reakce na Fleur:

Miru Pro mě je inkoustově fialová .

​Ano ano!!!Takhle:

A jestli muzu, tak jeji oprskla vnucka Insolence je tohle:

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 07. října 2022 22:45

Mohla bych mit klidne samostatne vlakno o "parfemovych" barvach

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. října 2022 05:27

Luna 

...ano, barvy a parfémy, resp. parfémy a barvy je velmi obsáhlé téma!.

Člověk je, ty barvy, které mu vyskakují při přivonění si k té které vůni, vidí jakýmsi svým vnitřním zrakem, jakoby je očima cítil, plícemi viděl...

Někdy mě lehce irituje, že vůni, kterou znám, někdo popíše obrázkem/barvami, které mi k tomu vůbec nesedí(úplně mi to v mysli vrže...). A vždy se uklidním s vědomím, že je to tím, jak jsme každý jiný, jiná osobnost a ta vůně si voní/žije se svým nositelem, svým životem a tím mu do nosu, pak hlavy promítá barvy, děj podle sebe, jen jich dvou samotných...

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 08. října 2022 08:22

Luna Ale opravdu přesně, protože Diamine je moje nejoblíbenější inkoustová značka (a vlastně jsem si uvědomila, že nemám žádný "Insolence" odstín, to budu muset napravit!).

Offline Korsičanka
Avatar
12830 příspěvků moje polička 08. října 2022 08:33

Fleur To je zajímavá výzva k fantazijním obrazům, neb já - jak víte - jsem na barvy v oblečení ujetá - ale vůně si zatím barevně nespojuji. Ani jsem o tom neuvažovala, i když Martula i vy tady občas podobné srovnání pronesete

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 08. října 2022 08:38

Korsičanka Já to mám tak propojené, že k určitým barvám oblečení mohu nosit jen konkrétní vůně (a nebo naopak určité vůně nikdy nemůžu). A je to zčásti naprosto intuitivní. Obléknu si tričko v odstínu bordeaux a automaticky sáhnu po Mandragore. Ale co k této převládající barvě mého šatníku budu nosit, až spotřebuji poslední flakón, čert ví...

Offline Korsičanka
Avatar
12830 příspěvků moje polička 08. října 2022 09:00

Fleur Ona ti nějaká barva zas naskočí, až bude nejhůř, to je obranný reflex

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 08. října 2022 13:23

Fleur Insolence odstin je muj hodne oblibeny. Kamaradka na surce mela takove tricko a ja jsem tak dlouho otravovala, az ho se mnou vymenila za jine. 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 15. října 2022 18:53

Linda vyklopila obsah kabelky a mě by hrozně zajímalo, jakou vůni má v tom kabelkovém flakónku. Bohužel ve videu komentovala jen pár položek a tu vůni zrovna ne.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 15. října 2022 19:13

domenica 

...napadla mě první Samsara, pak Jicky a Jardis Bagatelle

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 15. října 2022 21:47

Miru 

Před časem psala, že miluje Fleurs d’Oranger SL, Un Lys + že její nejoblíbenější vůní je Jardenia Jar Parfums, což je vůně gardénie, tak třeba je v tom jejím flakonku Cruel Gardenia... Možná. Snad. ;)