Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 03. července 2022 11:54

wendulka Souhlasím do puntíku. Postrádájí hloubku a něco "je ne sais quoi".

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 03. července 2022 14:42

blackviolet wendulka sdílím vaše postřehy, v posledních letech se (s výjimkou těch rekonstruovaných reedic) v jejich produkci neobjevila žádná vyloženě "wow" vůně, kterou bych nutně musela mít (vlastně už nosím jenom jejich produkci cca do roku 2007 - s výjimkou Ambre Éternel, která se ovšem nevyrábí).

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. července 2022 23:19

Fleur 

No u mně se poslední wow konalo před pěti lety s Lui. To je vůně, od které jsem na rozdíl od Musc Noble, která následovala rok poté, nasyslila další flakon. Loňský Shalimar Planifolia do toho počítat nemůžu, ačkoliv potěšil.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 26. července 2022 09:54

Já jsem si teď pořídila Idylle EdP. V době, kdy byla uvedena jako novinka, mě příliš nezaujala, pak jsem už neviděla důvod, proč se znovu vracet ke zkoušení, no a letos jsem se do ní zamilovala. Vůbec jsem teď v nějaké vlně návratů a zpětného oceňování hodnot . A jakkoliv jsem zvědavá na všechny novinky, už mně to někdy připadá jako vyčerpávající běh za něčím stále novým (mnohdy tedy pouze marketingově)...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 26. července 2022 10:08

Fleur 

...vnímám to naprosto stejně!.

Ke všemu i já, před časem o Idylle vážně uvažovala. Ale odradila mě poměrně vysoká cena oproti dřívější době.

Prostě byla to doba, kdy se dalo snáze narazit na "hustou" vůni, držící a osobitou...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 26. července 2022 10:09

cinkja 

...vypadá to parádně!.

Za vyzkoušení stojí všechny

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 04:12

Nádherné!:

Autorka provedení víček u flakonů

Ghizlane Agzenai

https://ifragranceofficial.com/lart-la-matiere-new-oud-fragrances/

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 14:35

Pochopila jsem správně, že některé AA budou mít vyšší koncentraci a stanou ze z nich AA Forte?

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 14:51

Fleur 

Ano

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 15:18

domenica Tak to mě těší, zejména u Mandarine Basilic.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. srpna 2022 21:11

Fleur 

Dvě z nich už jsou v prodeji, i když na pražském letišti jsem potkala zatím jen AA Mandarin Basilic Forte a tam je ta šťavnatá sladká tangerinka skutečně intenzivnější. V Paříži už je i Rosa Rossa Forte - no z mizivé svěží růžičky je svěží růžička, tak asi tak.

Tři nové oudové vůně již jsou rovněž v prodeji, ale testery od nich měli v butiku na Rue du Faubourg St. Honoré schované v šuplíku.

Cherry Oud jsem se po včerejší detekci intenzivní třešně a růže LPRN na papírku na kůži dnes dát neodvážila. No s ohledem na její popularitu vůbec nepochybuji, že se bude prodávat.

Stejně tak Oud Nude. Jak už napovídá název, jedná se o velmi krotkou oudovku, se špetičkou koření, celkově však spíše dřevitou, než že bych ji vnímala jako oudovou orientálku. V úvodu jde  do mandlova s malinovým akordem v pozadí. Po rozvonění vynikne hezky zpracovaný cedr s vanilkově mléčným santalem. Troufám si tipnout, že nositelkám Cuir Belugy, které si netroufají na klasické oudovky, se bude určitě líbit.

Jako "nejorientálnější" vnímám až Oud Khol. Tam už je společně s kůží patrný lehce medicinální oud s trochou mýdlových tónů. Stejně výraznou se však po rozvonění stane i čokoládová pralinka, která ho posune gurmánským směrem. Pro mě bohužel tím pádem není ani ten, nicméně musím ocenit, že jde o kvalitně zpracovanou pralinku, která není otravná a narozdíl od Oud Nude má 8hodinovou výdrž. Tu už jsem po této době cítila jen s nosem až na kůži.

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 28. srpna 2022 06:27

wendulka Vendulko, díky moc za zprostředkování prvních dojmů z oudových novinek

No, jsem na ně zvědavá. Zatím netipuji, že bych z některé potřebovala větší množství, ale kdo ví

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 31. srpna 2022 22:15

Un Air de Samsara

Tato varianta obsahuje v první fázi místo broskve s estragonem svěží mátu, která se skvěle doplňuje s citrusy, čímž působí méně sladce. Samsarovský jasmín s tropickým ylangem s vůní přezrálých banánů a vonotyčinkový santal tu najdeme společně se slámově žlutými narciskami s kořenitými podtóny. Spíše než o lehčí verzi se tak skutečně jedná o závany Samsary, pronikající narcisovým pugetem společně s tóny sladké skořice a hřebíčku, než že by se dala označit za lehčí Samsaru. Podobnost s Iris Poudre jako daniela neshledávám, skrze slámově kořenité tóny narcisu s jasmínem a santalem mi stylem zpracování pocitově spíš něčím připomíná Une Fleur de Cassie.

Aqua Allegoria Nerolia Vetiver

Zatímco nová AA Mandarine Basilic Forte ubrala na bazalce na úkor intenzivnější mandarinky, AA Nerolia Vetiver s ní nešetří a společně s bergamotem a petitgrainem vytváří nádherný svěžě zelený, bylinkově-citrusový úvod se dřevitými podtóny. Po rozvonění nepatrně zesládne fíkovým krémem a pomerančovým květem, stále si však uchovává i kapku svěžesti. A neroli s vetiverem? Objeví se až v základu. Na typicky svíravě hořké neroli ovšem zapomeňte, podobně jako v AA Nerolia Bianca tu má podobu spíše nesladkého pomerančového květu ukrytého ve svazku suchého vetiveru. Tohle se povedlo!

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 08:46

wendulka Obě vypadají v tvém podání zajímavě, tak uvidím, zda budou mít výdrž.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 08:51

Korsičanka 

No Un Air de Samsara už asi seženeš leda někde na ebay, ale ta by se ti podle mě líbila.

U té AA si netroufám tipnout, no za mě je dobře udělaná.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 09:16

wendulka Aha, já myslila, že je Un Air... taky novinka Ráno mozek důchodce-sovy  nepracuje:)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 12:55

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. zaří 2022 13:25

cinkja Na ebay za 400 dolarů:) Kolik asi bude stát u Guerlainů?

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 02. zaří 2022 17:58

Korsičanka určitě podstatně méně, ten prodejce má všecko hodně přestřelené...