Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Miru
Avatar
13857 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 04:55

wendulka 

...osobně si myslím, že fialka právě v této vůni sladká

nebude.

Naopak. 

Že bude nesladká a jemně pudrově drhnoucí jako perly/meteoritky Guerlain.

Podle složení tipuji, že vůně bude marmeládová - konzistencí, hutná a hustá, přesto nadýchaná,

a ta fialka ji právě bude krotit.

Já se naopak obávám, že pro mě bude málo sladká, že vůni udělají sladkou minimálně.

(což bych se ráda pletla...)

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 08:12

Miru ne že bych ti nepřála, ale jdu do většího množství naslepo, tak se, prosím, nepleť; kéž není moc sladká!

Offline Miru
Avatar
13857 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 08:15

Fleur 

Offline Kočka_toulavá
Avatar
324 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 08:18

Fleur v pripade, ze by mi sadla a Vam nie rada flakon odkupim a myslim, ze nebudem jedina

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 09:32

Kočka_toulavá To nebudeš

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 12:01

Kočka_toulavá Korsičanka Ano, to je při parfémovém hazardu uklidňující vědomí . Představuji si ji jako vyzrálejší růži trošku ve stylu Insolence, ale ono to může být úplně jinak .

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 14:45

Fleur To by bylo opravdu pěkné, ale myslím, že bude úplně jiná. Jak ráda bych ti ovšem dala zapravdu!

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 13:11

domenica 

A tak to já se taky ráda nechám překvapit a vůbec nepochybuji o tom, že bude dobrá, ale právě s vědomím úrovně parfémů řady z posledních let, Iris Toreflé nic, ani předcházející. Jak jsi tu nedávno psala o konci Bouquet de Paris, tak jsem znovu vyvětrala odstřik a nakonec taky nic. Opravdu přesvědčil za poslední dva roky zatím jen Shalimar Philtre de Parfum.

Miru 

Já i fialkový pudr vnímám jako sladký. Vůně jako Meteorites, Misia, Insolence, Lipstick Rose...není to ono. Dokonce i ve vůních Franscesca Bianchi, které mi dřív seděly.

Fleur 

Přesně to je i moje představa a toho se bojím. Já bych potřebovala, aby to s ohledem na parfémové složení a úroveň vůní guerlainovských exkluzivek byla ještě o něco vyzrálejší růže ve stylu Nuit d´Amour...

To je jedna z mála sladších dospělých pudrových ovocných růží s fialkou, které můžu.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 13:17

wendulka Ten Shalimar Philtre budu muset vyzkoušet. V posledních letech jsem pro sebe u Guerlainu také nic neobjevila, ale pominu-li klasiku, tak pořád ráda nosím L´Instant Magic, Ambre Éternel a z orientální řady bych nepohrdla ani Patchouli Ardent. 

Nuit d´Amour mi připadala nevýrazná, nenašla jsem k ní klíč. Ale teď už nějakou dobu toužím po připomenutí Idylle a nikde v obchodech jsem na ni nenarazila. Všude jen Mon Guerlain a LPRN v desítkách odnoží, v nichž už se dávno neorientuji.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 16:27
Reakce na wendulka:

domenica 

A tak to já se taky ráda nechám překvapit a vůbec nepochybuji o tom, že bude dobrá, ale právě s vědomím úrovně parfémů řady z posledních let, Iris Toreflé nic, ani předcházející. Jak jsi tu nedávno psala o konci Bouquet de Paris, tak jsem znovu vyvětrala odstřik a nakonec taky nic. Opravdu přesvědčil za poslední dva roky zatím jen Shalimar Philtre de Parfum.

​Tak to já mám s několika vůněmi poslední doby vztah jiný. Iris Torréfié se mi trefila do vkusu hodně a stala se mou stálicí, Bouquet de Paris se mi líbil moc, a i teď po čase... Shalimar Philtre de Parfum je potěšující variace na můj milovaný Shalimar... a pak je tu Fol Arôme, kterou považuju za počin par excellence... Ale když odhlédnu od toho, že se mi ty vůně líbí, myslím, že bych jim jistou, minimálně slušnou úroveň/kvalitu přiznala, i kdyby byly mimo můj vkus.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 16:36
Reakce na Fleur:

 

Nuit d´Amour mi připadala nevýrazná, nenašla jsem k ní klíč. Ale teď už nějakou dobu toužím po připomenutí Idylle a nikde v obchodech jsem na ni nenarazila. Všude jen Mon Guerlain a LPRN v desítkách odnoží, v nichž už se dávno neorientuji.

​Nuit d´Amour je pro mě zástupcem kategorie velmi romantické ovocné růže. Hezká, ale pro mě spíše jen pro občasně aromaterapeutické chvilky, jen tak pro připomenutí si a pro radost, protože na běžné nošení romantická příliš. Pokud by byla Rose Chérie zahuštěnou, mandlovou Nuit d´Amour, mohlo by to být ale zajímavé. :-)

Idylle jsem měla ráda moc, obzvláště v jejím původním složení a především v koncentraci extrait. Přiznám se ale, že s ní mám tak moc spojený její původní flakónek, že mě teď už návrat k ní moc neláká.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 17:31

domenica Toho původního flakónku také lituji, ostatně vlastně všech - líbila se mi ta pestrost. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 17:40

Fleur 

mně taky :-(

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 17:49
Reakce na domenica:

a pak je tu Fol Arôme, kterou považuju za počin par excellence... Ale když odhlédnu od toho, že se mi ty vůně líbí, myslím, že bych jim jistou, minimálně slušnou úroveň/kvalitu přiznala, i kdyby byly mimo můj vkus.

​Tak to ano. Ta je skvělá.

Jenže to už je pro mě cenová kategorie, kdy by mě netěšilo se s ní vonět, respektive nemoct se vonět tak, jak jsem zvyklá s vědomím, že další flakon už nehrozí - říká křeček, co si letos pořídil druhý flakon Lui, aniž by měl dopotřebovaný ještě první.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 17:51

wendulka 

někdy se to tak sejde... bez ohledu na zvyklosti, předsevzetí, atd...

Já si teda naštěstí k Fol Arôme dokázala vytvořit vztah jako k milovanému šperku (on nakonec takový parfémový šperk je), který se vytáhne jednou za čas, pro zvláštní a velmi zvláštní příležitosti. Resp., tak jsem k tomu parfému přistupovala od začátku.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. srpna 2021 18:04

domenica 

Zrovna koukám, že postupné křísení a reedice starých guerlainovských pokladů po loňské Fol Arome pokračuje. Už víš cenu té srandy?

https://www.parfumanie.cz/database/detail/kadine-2021-guerlain

Offline Miru
Avatar
13857 příspěvků moje polička 11. srpna 2021 18:21

wendulka 

tak to vypadá skvostně!

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 11. srpna 2021 18:44

wendulka 

Cena je 690 €. A je to skvost (minimálně) na úrovni Fol Arôme... takže nádhera. Chystám článeček.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 11. srpna 2021 19:04

domenica Jaký objem má prosím ten flakon?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 11. srpna 2021 19:08

Martula 

30 ml jako Fol Aróme.