Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 04. zaří 2021 19:50

wendulka 

v pondělí se pokusím zjistit, jaké jsou možnosti pokud jde o vůně Les Parisiennes. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 04. zaří 2021 19:51

wendulka 

Jj, Santal Pao Rosa je zbrusu nová. Přijde mi hezká.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. zaří 2021 20:00
Reakce na domenica:

wendulka 

v pondělí se pokusím zjistit, jaké jsou možnosti pokud jde o vůně Les Parisiennes. 

​Díky. Tak si budu držet palce.

Offline gabreta
Avatar
22 příspěvků moje polička 04. zaří 2021 20:19

domenica 

No je to letos u Guerlainu úplné zemětřesení. Kdyby se snad porcovala L'Heure de Nuit, vzala bych si min. 100 ml, přece jen je to moje nejmilejší vůně posledních cca 7let

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 04. zaří 2021 20:53

gabreta 

Rozumím ti, L´Heure de Nuit mi taky přijde jako mimořádná vůně, moc se mi líbí, řadím ji do té mé oblíbené modrofialové vonné skupiny (jako L´Heure Bleue a Quand vient la Pluie a Apres l´Ondée...).

Ono to může působit nepochopitelně, že ruší tak krásnou vůni... ale Guerlain vyrábí obrovský počet parfémů, ve srovnání s ostatními parfémovými a fashion značkami vede. Je to asi těžký v tom množství uřídit, najít rovnováhu. Držet si pár parfémů pro fajnšmekry, které se třeba moc neprodávají ale jejich přidaná hodnota je jinde, pečovat o klasické vůně, aby i přes restrikce byly k poznání. Občas musí nějakým parfém z kola ven - u těch exkluzivek je to bolestný skoro vždycky, většina je opravdu hodně dobrá...

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 04. zaří 2021 21:20
Reakce na cinkja:

Já zase zachytila informaci, že Rose Chérie = French Kiss

​Ach, to snad ne, French Kiss bych nespotřebovala ani v množství odpovídající vzorku ...

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 04. zaří 2021 21:21
Reakce na domenica:

gabreta 

Rozumím ti, L´Heure de Nuit mi taky přijde jako mimořádná vůně, moc se mi líbí, řadím ji do té mé oblíbené modrofialové vonné skupiny (jako L´Heure Bleue a Quand vient la Pluie a Apres l´Ondée...).

​Vnímám ji úplně stejně. Jsou mezi nimi styčné body a přitom je každá z nich nezaměnitelná.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 04. zaří 2021 22:15
Reakce na wendulka:

domenica 

Nudit d'Amour, L'Heure de Nuit a Mademoiselle Guerlain neee.

Všechno moje stalice.

Kdyby ještě klapnul medvěd kterékoliv z nich, rozhodně se zucastnim s min. 50 ml.

Dnes jsem měla možnost zkusit Santal Pao Rosa, do níž jsem vkladala naději a i když je to povedená vůně, bohužel pro mě není.

​Nuit d'Amour a L'Heure de Nuit by som zvážila tiež aspoň trochu...hej, len na predĺženie agónie, ale predsa...

Offline gabreta
Avatar
22 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 00:12

domenica 

Právě ty modrofialové mám asi úplně nejradši. QVLP je překrásná, ale už od začátku jsem k ní přistupovala jako ke špatně dostupné limitce a nepustila si ji tolik k srdci. Aprés a Modrou hodinu taky miluju, akorát při běžném provozu, kdy člověk potřebuje svižně fungovat , mě příliš rozptylují, takže je mám jen v odstřicích jako volnočasové náladovky. L'Heure de Nuit se mi z nich nosí nejlépe, také tam odkazy na křehkou melancholii Aprés+LHB zřetelně vnímám, ale zároveň i takovou krásně snesitelnou lehkost bytí

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 08:41

gabreta wendulka 

podle zatím neoficiálních, ale spolehlivých informací, to pro L´Heure de Nuit a pro Nuit d´Amour nevypadá nakonec tak špatně. V řadě Les Parisiennes sice končí (celá řada končí), ale budou nadále (minimálně nějakou dobu) dosupné v buticích s fontánami k naplnění do včeličkových flakónů. To znamená, že by se nemělo ve věci objednání výroby obvyklého 500 ml flakónu nic měnit.

To samé platí pro Mon Précieux Nectar, tam ale bylo jasné už dřív, že přežije.

Počkám si na oficiální potvrzení, ale zatím snad... uff! :-)

Ostatní vůně Les Parisiennes buď končí (Mademoiselle Guerlain, Promenade des Anglais) anebo se přesunuly do Les Légendaires (Liu a L´Initial)

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 09:49

Kadine

... tak, jak je Fol Arôme vyzněním spřízněná s L´Heure Bleue (a novodobou Quand vient la pluie), tak je Kadine spřízněná s Après l´Ondée.

Recenze na Guerlinade: http://guerlinade.cz/2021/09/05/guerlain-kadine-recenze/

Offline gabreta
Avatar
22 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 10:16

domenica 

Díky za aspoň trochu příznivé zprávy ohledně L'Heure de Nuit, MPN a Nuit d'Amour.

Krásný článek o Kadine a La Belle Epoque

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 10:19

gabreta 

Rádo se stalo, a díky!

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 22:03

domenica

Díky za info. To by byla pro mě ta nejméně špatná zpráva ze všech. Konec Mademoiselle Guerlain tedy znamená, že u ní už realizace medvěda v tuto chvíli možná není vůbec (objednat výrobu) nebo leda by se naplnil rychle, že by se třeba ještě někde půllitrový flakon našel?

Je jí vážně škoda, za mě jedna z opravdu vyjímečných vůní z produkce. 

A mimochodem krásné fotografie i recenze Kadine.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 22:19

wendulka 

zítra se na možnost získat flakón Mademoiselle Guerlain za současné situace, kdy flakóny 125 ml jsou stažené a i fontány, zeptám. A ano, ta naděje, že ve výrobně nějaký ten flakón mají, tady může být. Takže uvidíme, taky jsem zvědavá.

A díky !

Offline Kočka_toulavá
Avatar
324 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 22:33

@domenica ja by som sa predsa len chcela spytat ako je na tom  Le plus beau jour de ma vie... 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 22:53

Kočka_toulavá 

S Le plus beau jour de ma vie to vypadá spíš špatně, ale čekám na oficiální zprávy. Dám vědět.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 05. zaří 2021 23:04

domenica aspoň, že tak, ufff....ale aj tak dumám nad nejakým doplnením...pre strýčka príhodu.

Offline Kočka_toulavá
Avatar
324 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 06:44

@domenica dakujem.. Tiez by som doplnila zasoby. Nosi sa velmi dobre.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 09:30

domenica 

To budeš moct hodná. Sice by to bylo jednou stranou prodlužování agónie, ale i tak pokud by možnost posledního medvěda ještě byla, určitě bych využila.