databáze 136870 vůní od 9214 značek a 1747 parfumérů

Kadine (2021) Guerlain

Kadine (2021)
značka: Guerlain
parfumér: Wasser, Thierry
rok: 2021
určení: pro ženy
hlava: bergamot, aromatické tóny
srdce: růže, jasmín, kosatec
základ: kůže, vanilka

limitovaná edice v počtu 691 kusů, vydaná k 110.výročí od vydání původní vůně

Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
barbucha (28.10.2021 )

Co na to říct... co víc než To nejlepší z Apres l´Ondee a L´Heure Bleue v jednom flakonu!

Tady ten nepřehlédnutelný anýz, který mě tak odrazuje v obou zmíněných, je nejen - pro mě - snesitelný, ale dokonce se mi i téměř líbí! Protože ho válcuje překrásnej kosatec se spoustou zelených listů, lehce podpořen jasmínem i růžičkou.

Vysloveně nóbl vůně, a navíc není ani tak "smutná" jako Apres nebo L´Heure... pro mě samá pozitiva a životní jistoty :-)

Avatar
Martula (05.9.2021 )

Když jsem poprvé přivoněla ke Kadine, tak první, co mě napadlo, bylo: Ano, tato vůně rozhodně drží laťku, kterou nastavila Fol Arôme. Výrazná guerlinade stopa, vysoká kvalita složení a zároveň harmonie a ušlechtilost.. to vše tam rozhodně je. A zároveň v těch úplně prvních okamžicích se mi připomněla Nahema. Cítila jsem růži z Nahemy obklopenou bergamoten. Bergamot mírně nahořklý a také jemný bylinný tón, který popisuje domenica ve své recenzi.
Obrat směrem k pastelově fialkovám tónům u mě nastává až tak za hodinu, Růže se skoro vytrácí a barevný dojem z vůně se mění - najednou je to bledě modrá, fialová a bílá..fialový kosatec a drobné jasmínové kvítky. Lehounký pudr, nedusivý, spíše svěží, labutěnka z peří a něžné květiny. V této fázi musím souhlasit se spřízněností s Après L´Ondée, V konečné fázi vůně mírně zesládne, zaoblí se a zahřeje vanilkou a tonkou. Bohužel pro mě v této fázi už je hodně intimní, prchavá a ztrácí se mi rychleji, než bych si přála. Potvrzuji i velký vliv počasí, nálady na vyznění vůně - celková chemie tady bude hrát velkou roli. Nezbývá mi než závidět těm, kterým svou krásu Kadine ukáže na delší čas než mně.

Avatar
domenica (05.9.2021 )

Název Kadine má v turečtině význam "žena", konkrétněji žena-konkubína. Titul Kadine byl udělován konkubínám sultánů Osmanské říše. Ale jakkoli název parfému odkazuje k Orientu, jedná se o orientálku spíše jemnou, aromatickou, květinovou. Podobně jako parfémy Jacquesa Guerlaina, které vznikaly ve stejném období – Après l´Ondée (1906), Fol Arôme (1912), L´Heure Bleue (1912). Společným jmenovatelem těchto vůní je použití bylin a anýzu, a dále karafiátu, kosatce, vanilky…. Jsou to všechno variace na podobné téma a je evidentní, jak asi musel být Jacques těmito složkami a jejich dávkováním a propojením fascinován, protože mu to zaujetí vydrželo několik dlouhých let.

Úvodní tóny Kadine jsou prosyceny anýzem s fialkou a bylinkami. Lze vnímat lehounce a příjemně nahořklý tón, který ale v kombinaci s rozmarýnem a tymiánem působí téměř svěže. Objevuje se i tenká, jemná, kožená linka. Po odeznění svrchních vrstev se stopa hořkosti rychle vytrácí a nechá volný prostor fialce… následované růží a jasmínem. Je zajímavé, jak proměnlivě se parfém chová v souvislosti s teplotou, náladou, soustředěností… někdy je jasmín vyloženě výrazný, plný, šťavnatý, jindy převládá fialka… a pudrový kosatec. Určitou svěžest, švih a neusedlost dodávají zelené fialkové lístky. Ke konci se všechny složky přemění v hebký modro-fialovo-bílý dotek květů se špetkou pudru, prohřátý karafiátem, vanilkou a tonkou.

Tak, jak je Fol Arôme významně spřízněná s L´Heure Bleue (a novodobou Quand vient la pluie), tak je Kadine spřízněná s Après L´Ondée, a to spíš s čistým parfémem, tedy původní verzí, kterou jsem měla to štěstí poznat.

Více i s fotografiemi na blogu Guerlinade: http://guerlinade.cz/2021/09/05/guerlain-kadine-recenze/