Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 12. května 2020 11:25

Luna Nevím, proč jí zrovna Insolence vadila, na nic jiného neremcala A náhodou extrait mi byl v obuvi vychválen cizí osobou... Asi je to love-hate vůně.

Dalia Díky, už jsem rozhodnutá pro EDT

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 12. května 2020 16:14

domenica 

Prosím pěkně, neměla jsi už náhodou možnost vyzkoušet nový L'Initial? Případně jestli bys neměla recenzi na jeho předchozí verzi. Já ho nezažila, takže vůbec nemám představu, jak voněl... chystám se do Guerlain L'Initial a nové Aqua Allegoria vyzkoušet, ale chci počkat až opadne první vlna nákupní horečky a nemohu se dočkat

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 14. května 2020 22:04
Reakce na Korsičanka:

Ellen Ty s tím TF Londonem jsi jasná

​No jo, ten mi vypálil čichové buňky už dávno.

Asi si Insolenci zase pořídím, jak to tu čtu, tohle je strašně nebezpečný fórum.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 17. května 2020 12:09

Yvraine 

L´Initial vyzkouším až teď v týdnu, tak dám vědět.

Shalimar Parfum Initial mám ráda. Vůně květinově dřevitá s nenápadným, ale zajímavým podtónem pudrového kosatce a s trochou orientálního koření... příjemná cesta od počáteční bergamotové svěžesti k pižmově ambrové nasládlosti...

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 17. května 2020 13:07

Korsičanka Evanilla 

Tak jsem taky objednala Insolenci, EdP.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 17. května 2020 13:09

Ellen No, to bude síla léto Já ji můžu jen jako EdT-zatím

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 17. května 2020 13:11

Korsičanka 

Vždyť řkám, vypálený čichový buňky, no.

Akorát jsem tedy zvědavá, kdy sundám tu Métallique, protože ta se mě prostě drží jak klíště. Asi jsem chytla Métalliquemánii.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 17. května 2020 13:13

Ellen Ta je podle mě supermánie Já s ní 2 dny za sebou nevydržím, ale celý den klidně:) A to je co říct, když střídám 3 vůně denně

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 17. května 2020 13:15

Korsičanka 

Tak já ji příležitostně prokládám i něčím jiným, ale to je jen takový vedlejšák. Métallique vládne.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 17. května 2020 13:15

Ellen No a já jsem si Insolenci nakonec rozmluvila viz vlákno Co jste dnes koupili. Bych toho chtěla moc

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 17. května 2020 13:32

Evanilla 

Četla jsem. Vybrala sis dobře.

Nicméně vzhledem k tomu dlouhému voňavému půstu (byl, ne?) by sis klidně mohla i tu Insolenci EdT dopřát.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 17. května 2020 14:54

Ellen Děkuji

Půst byl dlouhý, jenže teď už se o svou vitrínu dělím s mužem, který pod mým vlivem taky něco pořídil a já se už nesmím roztahovat jako dřív No a hlavně měsíčně utratím pár tisíc za laky na nehty, protože tam je krom mainstreamu taky niche scéna

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. května 2020 15:05

Evanilla To by mě ani nenapadlo, že i laky mají niche. I když já mám sbírku fialek a tam jsou taky některé kousky cenově dost mimo chápání .Ty ale nevedu, je to velké riziko, že mi něco za takové peníze za týden zdechne nebo se list ani neujme.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 17. května 2020 18:12

Renusatko Rozumím a je hezké, že máš takového koníčka I se mi líbí, jak tu někdo psal, že sbírá  psací potřeby a inkousty, úplně chápu, že je potřeba mít různé odstíny atd. Kvalitní laky - různé barvy není problém sehnat u OPI, Zoya, Orly atd., ale povětšinou se nabízí jen obyčejný krémový "finiš" (jen barva). Pokud chceš glitry, unicorn pigment, multichromatický efekt, flakies, termo efekt, různé odlesky nebo holografické částice, musíš do tzv. indie sektoru a to je většinou v USA.

...a pak už si v obyčejné drogerii nebudeš chtít koupit lak, stejně jako parfém. Ale jsem off topic

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 20. května 2020 14:27

Byla jsem se dnes podívat v boutique Guerlain. Chtěla jsem vyzkoušet L'Initial a dvě nové Aqua Allegorie. Nakonec ze zkoušení nic moc nebylo. V Belgii platí hodně přísná pravidla ohledně provozu v obchodech. Nejsou žádná testery, vše se musí desinfikovat. Parfém mi ani personál v obchodě nesměl stříknout ani na ruku, nesmí udělat ani vzoreček, takže pouze navoněné papírky - příprava a předání papírků byl sám o sobě šílený rituál. Musela jsem stát jen ve vyznačeném čtverci, personál musel vydesinfikovat mističku, pak před každým použitím flakón parfému, ačkoliv na něj pořád sahá jen ten jeden člověk. Navoněný papírek položil na mističku a tu mi lehce přistrčil na pultu skrz výřez v plexiskle. Já si mohla vzít papírek, protože jsem byla v obchodě sama, tak se otočit zády, na okamžik si odsunout roušku a přivonět si... 

Takže zážitek veliký, ale ne zrovna parfémový.

Upřímně mi to přijde už přitažené za vlasy. Jako Covid není chřipka, ale není to ani antrax. Navíc jsou ta opatření celkově šíleně nevyrovnaná, v parfumerii abychom měli pomalu ochrané obleky a s navoněným papírkem se zachází jak s biologickou zbraní... na druhou stranu roušky v MHD jsou povinné a za cestu metrem tam a zpět jsem napočítala 11 lidí, kteří na to kašlou a roušku buď nemají, nebo na bradě. 

Nakonec jsem přeci jen dostala "ze známosti" vzoreček L'Initial, tak se těším, až ho v klidu vyzkouším

Orange Soleia z papírku voní hodně jako čerstvě rozkrojený pomeranč. Překvapivě mě hodně oslovila Granada Salvia, voní jako čerstvě připravená grenadina z vymačkaného granátového jablka, svěží a nepřeslazená, spíš jemně nakyslá. Škoda, že nebylo možné stříknout na ruku.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 20. května 2020 17:50

Yvraine na tie AA som veľmi zvedavá...a aj na nový Initial samozrejme, ale na tie Alegorie viac.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 20. května 2020 21:48

Celý zbytel odpoledne jsem zkoušela Initial ze vzorečku... a výsledek je, že ho nutně potřebuji.

Začátek je citrusově svěží, bergamot je chvílemi až štiplavý, ale tahle fáze rychle přejde a vůně se rozvine do pudrové. Pudr je hodně jemně namletý, hebký a je ho jen poprašek ulpívajících na květech růže a irisu. Postupně se přidá klasická guerlainovská vanilka a karamel, ale karamelu je jen lehká stopa, žádná ulepenost, vůně si zachovává svoji hebce pudrovou konzistenci. Nejvíc mi připomíná Shalimar Cologne právě tím citrusovým úvodem a teplou vanilkou, ale Initial je víc propracovaný, kompozice působí více elegantně s nádechem luxusu. Když se teď podívám z okna, vidím zlato-oranžové červánky a tak na mě působí i Initial... nazlátlá záře, nic křiklavého. 

Pudrová vůně mi na poličce chyběla. Initial se mi líbil už z papírku a na kůži se rozvine ještě mnohem lépe. Manželovi se také líbil, prý byl cítit už od dveří do bytu, takže to bude můj jasný příští nákup.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 21. května 2020 14:29

Yvraine hm, no zdá sa, že aj to budem musieť vyskúšať

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 21. května 2020 15:37

slniecko 

To mohu jen doporučit

Jinak Granada voní z papírku pořád stejně, ale Orange už dnes není cítit vůbec. Jestli bude Granada na kůži podobná jako na papírku, tak o ní silně uvažuji, čímž by se stala mojí sedmou AA a mohla bych se celý týden každý den vonět jinou

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 21. května 2020 20:29

Yvraine noooo, to je na zváženie