Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 30. května 2020 07:37

blackviolet Syn má L´Homme Idéal moc rád, jeho signature je L´Homme Idéal Cologne, teď používá i tu verzi Cool, takže ho budu muset poslat, ať vyzkouší.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 30. května 2020 07:39

blackviolet 

...tak ten Extreme zní hodně dobře - musím zkusit.!

Ostatní L´Homme jsou na mně velmi intimní s téměř nulovou výdrží...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 30. května 2020 07:40

cinkja Korsičanka 

...ten Shalimar bude, věřím, krásný!.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:21
Reakce na blackviolet:

L'Homme Idéal Extrême 

Tato verze L'Homme Idéal si opravdu zaslouží přívlastek Extrême. Ke gurmánskému sladce mandlovému a koženému tónu přibyla kromě vanilkového otočníku hlavně sušená švestka se skořicí, silný tabák a zemité pačuli. A ještě víc jemné kůže. A dřevo. A přesto tato chlapská kombinace tabáku, kůže a pačuli nevyznívá nijak jednoznačně pánsky. Na to je tu dost otočníku a sladce gurmánských tónů mandle a guerlainovské vanilky a tonky.

Pro mě snad nejpovedenější verze L'Homme Idéal.  A s dobrou projekcí i výdrží.

​Verze Extrême se mi taky moc líbí. Celá řada L´Home Idéal mi přijde celkem povedená. Syn si nejvíc oblíbil "bílou" Cologne, na běžné nošení je fajn. Extrême zhodnotil pozitivně, ale prý pořád vítězí Cologne.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:27
Reakce na cinkja:

​Zvědavá jsem moc, vizuál je lákavý. Klasický Shalimar se vyrábí dál, navíc edp má teď teď tu zdobenou limitku... ideální stav pro milovníka Shalimaru.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:36

domenica

Já také .

Ta zdobená limitka je jenom o tom krásném flakónu, nebo i vůně je jiná? 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:42
Reakce na Yvraine:

wendulka 

Se nedivím, je fakt krásný... Musíme si to nějak šikovně odůvodnit

Hlavně přemýšlím, jaký parfém vybrat. Barevně by mi tam krásně seděl Initial, ale ten ve fontáně není. Stylový by byl 190 Ans, ale ten už vůbec není a nebude. Takže asi QVLP. Myslím, že krásná by mohla být i ta sytě růžovofialová Insolence.

​Zlaté včely jsou opravdu čím menší, tím krásnější. Takže už ty 250 ml jsou parádní... a 125 ml bude ňu ňu

Viděla jsem je snad se všemi odstíny parfémů. A těžko říct, který odstín se mi ve zlatě líbí nejvíc. Růžovo fialová Insolence rozhodně, ale taky medová Idylle, sytě vínově-hnědá Angélique Noire, růžová L´Instant Magic, modrá L´Heure de Nuit, světle zelená Un Dimanche a la Campagne... Ale i ten klasický odstín typu Shalimar hraje moc dobře...

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 30. května 2020 08:43

cinkja

vůně zůstává stejná

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:03
Reakce na domenica:

cinkja

vůně zůstává stejná

cinkja Korsičanka 

No já mám ten limitovaný flakon doma už 10 dní a co jsem porovnávala s edp doma, tak mi přijde, že to kadidlo v ní je takové hladší a upozaděnéa víc vynikne pudrově pryskyřičnatý opopanax. Ale samozřejmě to může být jen věkovým rozdílem šarží nebo mojí kůží a zřetelné je to jen zblízka. Nicméně ano, je to pořád klasický Shalimar.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:05

cinkja 

Taky jsem si včera všimla a těším se moc. To jsou najednou hotové shalimarové žně po letech.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:37

wendulka Díky a jsem zvědavá na vyzkoušení a porovnání s tebou

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:39

Miru Díky extraitu mu přicházím na chuť i ve verzi EdP

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 30. května 2020 09:41

Korsičanka 

...nedivím se... Chci říci, Shalimar, stejně jako vůně Chanel, celkem hodně reaguje na měsíční cyklus. Takže je třeba dávat mu šanci vícekrát...

Má prostě hodně poloh - od těch krásných až po ty zajímavé...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. května 2020 10:17

Miru A zapomněla jsi na polohu brr, moc temná, již jsem díky vzorku(možná špatnému) měla donedávna.

Online blackviolet
Avatar
3320 příspěvků moje polička 30. května 2020 10:29

Fleur domenica Cologne byla velmi povedená odnož, škoda, že už skončila. Ale jako svěží verze L'Homme Idéal je na opačné straně spektra než hutná Extrême, takže kdo dává přednost těm lehkým citrusovým vůním, pro toho Extrême asi moc nebude. 

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 30. května 2020 10:44

Korsičanka 

...no, já pod výraz "zajímavé" zahrnuji vše, co není až tak pěkné a může to být klidně třeba nemožné i děsivé a hodně strašné...

(ale takovou polohu pro mě osobně Shalimar nemá)

Slovo "zajímavý" - má široké spektrum možností a přitom nikoho neurazí, to slovo...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. května 2020 10:53

Miru Pro mě zajímavá vůně znamená:něco na té Mary je, asi ji budu potřebovat, musím blíže a opakovaně prozkoumat... Čeština je boží!

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 30. května 2020 10:56

Korsičanka 

...jasné...

(No, také se dá použít, ale to spíše při vzhledu někoho - "originální" jakože ve smyslu - strašné...)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 30. května 2020 13:20

Miru Fakt? Tak u nás originální znamená právě zajímavě se lišící. Tvé "originální" bych musela ukázat ty uvozovky pomocí prstů

Holt jiný kraj, jiné výrazivo. Konec OT.

Offline Fleur blogger
Avatar
6083 příspěvků moje polička 30. května 2020 13:21
Reakce na domenica:

​Verze Extrême se mi taky moc líbí. Celá řada L´Home Idéal mi přijde celkem povedená. Syn si nejvíc oblíbil "bílou" Cologne, na běžné nošení je fajn. Extrême zhodnotil pozitivně, ale prý pořád vítězí Cologne.

​Tak to mají naši synové stejný parfémový vkus .