Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline milacka
Avatar
5469 příspěvků moje polička 21. května 2020 21:05

Yvraine Tak to je zážitok ako z scifi príbehu...

A Granada začína zaujímať aj mňa, ak by dobre držala, mohla by to byť pekná letnička.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 21. května 2020 21:18

slniecko Pokušitelko

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. května 2020 17:04

Zkouším Patchouli Ardent:

Pichlavá, tmavě rudá růže - to bylo první, co mě napadlo. Tmavá růže s mohutným stonkem a spoustou trnů. Tu pichlavou pikantnost jí dodávají zrníčka červeného a černého pepře. A hned v závěsu za ní pačuli. Pačuli s nádechem vysokoprocentní hořké čokolády. Žádná sklepní plíseň, jen vlhká čerstvá hlína - a čokoláda. Zelený, lehounce trpký fík vůni trochu odlehčuje a cedrový základ ji posouvá směrem k unisex. Absolutně nesladká, velkolepá a trochu dekadentní vůně. Skvěle se hodí do řady Les Absolus d´Orient a flakon barvy potemnělého nebe ji vystihuje. Vybavila se mi Lumiere Noire od MFK - v hustší a temnější podobě. A pačuli s nádechem čokolády nemá chybu. Pro mě osobně bohuže nenositelná záležitost, přesto má můj obdiv.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. května 2020 18:01

Martula To ale nezní špatně , díky za super recenzi. Pačuli mám ráda a růži taky, jenom ten stonek a trny by tam pro mě být nemusely. Co na ní vadí tobě?

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. května 2020 18:07

blackviolet 

Já moc nemusím ve vůních pačuli (výjimkou je Coromandel), takže tato vůně typově není pro mě. Na občasné přičichnutí ano, nemohla bych ji nosit ve větším množství. Ale je krásná. 

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. května 2020 18:13

Martula Jasně. Není pačuli jako pačuli, ale tohle čokoládové by mohlo být s růží pěkné, záleží na tom, kolik ho tam je. Coromandel je vlastní liga .

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. května 2020 18:18

blackviolet No, rozhodně stojí za zkoušku.

Celá ta Orientální řada je moc povedená. Pro mě zůstává nejlepší Cuir Intense, za ní v těsném závěsu Musc Noble.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. května 2020 18:30

Martula Jsem zvědavá, jestli to u mě bude na flakon. Ty dvě se mi taky moc líbí a ještě Encens Mythique (mám ale ještě ten z Les Déserts).

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. května 2020 18:32

blackviolet Barva flakonu by ti krásně šla ke tvému nicku na Parfumanii

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. května 2020 18:37

Martula Tak to je argument .

Offline Beverly
Avatar
příspěvků moje polička 22. května 2020 18:37

Martula Fantastická recenze

Pro mě s Coromandelem nemá mnoho společného. Asi jsem nečekala, že to bude fakt orientálka . Nemá tak dlouhou výdrž, jak jsem si myslela při prvním nástřiku, ale nakonec oživovat pepřovou hlavičku mě rozhodně neobtěžuje , .ta stojí za to.

V prvním momentu se mi vnutila kolotočová pouť loni v létě na Slovensku - rej barev, zvuků a vůní, pak Šeherezáda - zážitek noci a předtuchy smlouvání..

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 22. května 2020 18:45

Beverly díky

Ano, s Coromandel nemá společného nic. Moc se mi líbí asociace s rejem barev a zvuků na pouti + Šeherzáda

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45971 příspěvků moje polička 22. května 2020 20:51

Beverly Martula tedy to mě hodně zajímá!

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 23. května 2020 15:22

domenica Na webu Guerlain jsem si všimla, že opět nabízí Idylle extrait. On už se opět vyrábí?

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 23. května 2020 18:02

ankou 

na těhle mezinárodních stránkách bývají i věci, které se už nevyrábějí, naopak třeba novinky chybí... takže se obávám, že to bude i tento případ.

Offline ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 23. května 2020 18:56

domenica Děkuji, tak to jsem opet klidna

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 25. května 2020 17:20

Guerlain uvedl novou barvu plnitelného včeličkového flakónu 125 ml - Abeille Dorée.

Je naprosto nádherný, v téhle velikosti vypadá rozkošně . Za mě je to rozhodně nejhezčí varianta.  "Nenávidím" Guerlain, protože tenhle flakón naprosto nutně potřebuji, ale fakt jsem teď neměla v plánu pořizovat další parfém z fontány. Zjistila jsem to, když jsem si šla pro Initial, ale ten ve fontáně není a nikdo neví, jestli bude. Prý je ho v tuto chvíli vyrobený určitý počet flakónů a není jasné, jestli bude další šarže. A přitom Initialu by tak slušel.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. května 2020 19:07

Yvraine To máš pravdu, že by Initialu slušel. Moc pěkný je!

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 25. května 2020 20:57

Dalia 

Initial vnímám jako červánkově zlatou záři, slunce na sklonku jarně letního dne. No a do toho flakónu jsem se totálně zamilovala, sotva jsem ho viděla. Musím se přiznat, že ty větší zlacené mě nějak zvlášť neberou, ale ten 125 ml, je tak krásný

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 28. května 2020 20:45

AA Orange Soleia 

Hořkosladký krvavý pomeranč i s kůrou, dozrálý na slunci, s počáteční špetkou bergamotu, pikantního pepře a svěží mátou připomíná populární Orange Sanguine od AC. Ukotvený je v kašmeranu a kapce krému. Výdrž má excelentní, ale jak to bude v opravdovém horku, si netroufám říct.

V každém případě pěkná pomerančová vůně pro nenáročné.