Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:27

Prosím o radu: mám a miluji Insolence Extrait. Ale raději aplikuji hojně, postřikem, a to s čistým parfémem nejde. Málokdy mám na něj náladu - pro mě je to spíš letní vůně, ale čistý parfém je opravdu nálož a než se rozvoní, mám pocit, že může obtěžovat. Bývalá kolegyně ho vůbec nesnesla a nemohla jsem ho do práce nosit.

Mám si pořídit raději EDT nebo EDP? Jaký je rozdíl? EDP jsem měla, ale už si nepamatuji

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:31

Evanilla Těžko radit, protože všechny koncentrace jsou krásné. Řekla bych, že extraitu je blíž toaletka. Ale samozřejmě má jiný výraz. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:37

Evanilla 

Pokud kolegyni obtěžoval extrait, edt i edt budou obtěžovat pravděpodobně víc. Extrait vnímám jako nejjemnější, nejhladší ze všech verzí. 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:38

Dalia Díky moc Asi mě víc láká toaletka. Určitě počítám s tím, že bude jiná, já jen nechci takové "drama" jako je extrait, nevím, jak to popsat. Chci něco vzdušnějšího...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:39

domenica Ale extrait jde opravdu hooodně do prostoru - už jsme tu s viktorkou psaly, jak jsme ho v 1907 smývaly

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:40

domenica Á-ha. Kolegyně už je tedy v důchodu. Ale i tak mám z extraitu trochu strach, nosit ho do práce. A řekla bys, že vyzněním je blíže EDT nebo EDP?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:43

Korsičanka 

Ve srovnání s ostatními čistými parfémy ano. Insolence je ale "bomba" a v rámci ostatních koncentrací mi extrait přijde nejkrotší.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:46

domenica Jsi znalkyně, hádat se nemohu, zkusily jsme právě jen 1x:)

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:48

Evanilla 

těžká otázka... vyzněním mi přijde o něco blíž edt, ale zároveň je dost průrazná, možné o něco víc než edp... obě verze jsou povedené, ani jedna není žádná "putička".

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:51

domenica Děkuji Chápu, je to pořád Insolence

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:51

Korsičanka 

znalkyně neznalkyně  , tady (a vždycky) jde o individuální vjemy a jejich přepis do slov a každá zkušenost s vůní má svou hodnotu a je kamínkem do mozaiky představy o vůni pro ostatní. 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:52
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 11. května 2020 21:56

Evanilla 

Přesně!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. května 2020 22:01
Reakce na domenica:

Korsičanka 

Ve srovnání s ostatními čistými parfémy ano. Insolence je ale "bomba" a v rámci ostatních koncentrací mi extrait přijde nejkrotší.

​Přesně! Mně už tedy přijde krotká každá koncentrace Insolence, ale extrait je na mé kůži skutečně krotký a přítulný jako domácí mazlíček. Vůbec ho nevnímám jako něco úderného. Přitom ale vím, že je to proto, že Insolenci nosím už řadu let a nos si na ni zvykl.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 11. května 2020 22:03

Musím už mít úplně zničenej nos, protože vnímám Insolenci obecně jako velmi, velmi krásnou, ale mazlivou a krotkou.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. května 2020 22:03
Reakce na Evanilla:

Dalia Díky moc Asi mě víc láká toaletka. Určitě počítám s tím, že bude jiná, já jen nechci takové "drama" jako je extrait, nevím, jak to popsat. Chci něco vzdušnějšího...

​Pro mě je toaletka radostná a trošičku romanticky zasněná.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 11. května 2020 22:32

Ellen Ty s tím TF Londonem jsi jasná

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 12. května 2020 02:58
Reakce na domenica:

Evanilla 

Pokud kolegyni obtěžoval extrait, edt i edt budou obtěžovat pravděpodobně víc. Extrait vnímám jako nejjemnější, nejhladší ze všech verzí. 

​naprostý souhlas.

EdT je taková ovocnější malinami. Líbivější pro okolí. Ale jistá chemičnost...

EdP je fialková hutná sytě intenzivní esence.

Parfém - lahodnost...

https://www.parfumanie.cz/database/detail/insolence-eau-de-toilette-guerlain

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 12. května 2020 11:09

Evanilla Co to máš za kolegyni?  Já mám všechny verze a extrait mi právě nepřijde vůbec nějak průrazný, spíš taková ohlazená nejelegantnější verze ze všech. Já ale mám právě ráda ten kopanec kanadou do hlavy, takže častěji použiju edp nebo edt. Nedokážu jednu z nich vyzdvihnout, jsou prostě obě dokonalé.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. května 2020 11:19

Luna Ano, všechny jsou dokonalé! EvanillaU toaletky žádná "chemičnost" není, jak zde zaznělo, takže směle do ní. Chválené mi byly všechny koncentrace, opravdu se nedá říct, která je nejlepší. Jen se každá z nich "tváří" trochu odlišně.