Guerlain

09. srpna 2014 00:04
Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 22. srpna 2018 10:05

domenica Teda, moc zajímavé!

To červené je tygr? (v první chvíli jsem myslela, že papoušek)  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 12. zaří 2018 22:03

konečně jsem se k ní dostala.. 

Jardins de Bagatelle

v zahradách bagatelle je věčné jaro.. štavnatá zeleň, sytá, křupavá.. plná citrusových plodů, jeden utrhnu a rozloupnu ostře nakyslou slupku ze které vystříkne štiplavá olejnatá šťáva... jistě jsou tu i květiny... malé bílé kvítky se rozvíjí z poupat všude okolo. hamižně lámu náruč větviček, které mi pak jistě doma ve váze rozkvetou a rozvoní se zatím spíš tušenou, skrytou omamnou vůní. a malá, teplounká zvířátka se schovávají mezi keři, a dají se i přilákat a vzít do ruky - tahle zahrada není děsivá, je přátelská

zvířátko tipuju na narcisy, které úplně nemusím a trochu živočišně mi zavání.  je to vůně jemná a vcelku příjemná, taková kožená

ve zkratce tedy mnoho neroli a zeleně a citrusové kůry s poupaty bílých květů a trochou teplé jemné kůže

milá a lákavá, příjemná, osvěžující, mladá, lahodná... spousta přívlastků hodících se k "zelené":-)

připadá mi jarní a moc ráda se k ní na jaře vrátím

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 13. zaří 2018 23:16

Monsieur Guerlain zrušil veškeré svoje účty na Instagramu, Facebooku a dokonce komplwrn+i svůj blog!

Jeho důvody sice jednou stranou chápu, ale tohle mě teda hodně, hodně, hodně mrzí.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. zaří 2018 00:08

wendulka 

Monsieur Guerlain zrušil veškeré svoje účty na Instagramu, Facebooku a dokonce komplwrn+i svůj blog

Ale ne, resp. ne tak docela. Ve skutečnosti je to tak, že se Ulrik jen rozhodl vystoupit z toho kolotoče Facebook + Instagram + Twitter, kde trávil nesmírné množství hodin denně, prakticky nonstop připravený postovat, reagovat, iniciovat... a začít žít svůj život mimo sítě. 

Nadále se bude věnovat "jen" svému blogu - poté, co ho upraví. Věřím, že blog bude krásný a jsem přesvědčená o tom, že Ulrik udělal skvělé rozhodnutí. Naprosto ho chápu.

Cervanek
Avatar
14. zaří 2018 07:28

Monsieur Guerlain udělal zcela kategoricky správný řez.

Blog Honey Bees and Guerlainophiles na FB jede  dál na volný spád,

ale bez motoru cca  od 4.9.2018.

Vysedávat denně na blozích či sociálních sítích je naprostá ztráta času.

Občas stačí až nad hlavu.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. zaří 2018 09:41

domenica No to jsem četla, že ho reorganizuje na guerlainovskou encyklopedii. Jen z toho jeho vyjádření nejsem úplně moudrá, jestli to znamená, že se mu bude věnovat i nadále ve formě nových postů. Tak se mi asi něco ztratilo v překladu.

Jinak to sociální účty taky naprosto chápu pdobně jako Eau du Coq, který udělal totéž, jak jsem si všimla.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 14. zaří 2018 12:32

Tak pokud bude mít pořád svůj blog, tak to bude fajn. Ať už ho pojme jakkoliv.

Stejně jsem chodila jen tam, na jeho FB a Instagram vlasně nikdy. A taky se tomu nedivím, nechci ani vědět, kolik času tráví na sociálních sítích lidi, kteří mají aktivní FB, Instagram, Twitter nebo ještě k tomu YT.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. zaří 2018 13:52

blackviolet To je různé. Počítala jsem to a třeba já strávím na Instagramu v průměru tak 15 minut denně (samozřejmě většinou v rámci prokrastinace), někdy tam nejdu vůbec, když mám jiné věci na práci. Na Facebooku ještě méně. Ale je mi jasné, že jsou llidé, kteří tam toho času stráví mnohem mnohem více. Konkrétně u Ulrika to musely být určitě hodiny denně.

Já jsem jeho Instagram využívala jako takové rychlé upozornění k tomu, že se na jeho blogu objevilo něco nového, ale pochopitelně si zase postaru rychle zvyknu chodit jen na jeho blog, jak jsem to dělala do loňského února, kdy jsem ještě Instagram neměla.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 14. zaří 2018 14:19

wendulka Mně úplně stačí zaneprázdnit zdejší - a jen parfémová - síť A kde najdu ten jeho blog, prosím?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 14. zaří 2018 15:56
Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 14. zaří 2018 16:06

domenica Dík, už jsem to krásné NIC taky našla Tak snad se tam po úpravě něco objeví. 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 16. října 2018 08:24

Santal Royal mě překvapil - našla jsem poklad! Už jsem ho dvakrát zkoušela před časem, vždycky v létě, připadal mi hezký - evropská arabka s růží, oudem, ambrou a chvílemi se objevovala výrazná kožená vůně koňského sedla. Teď na podzim se mi zalíbila víc. Po nahořklém začátku (který mi připomněl mandlově zastřený heliotrop a po pár vteřinách vyprchal) se rozvoní růže v arabském stylu, s oudem, ambrou a kůží. A pak jsem ucítila třešně (už je tu někdo také zmiňoval).

Čím delší dobu vůni nosím, tím jsem jí více 'nasáklá' a oudově arabské růže mi připadají třešňovější, jen podprahově vnímám oud a trochu skořice a při přestříknutí během dne vůni na chvíli zdrsní kůže. Jen na chvíli, třešňové růže jsou pro mě hlavní. A vůně mi připravila další nečekané překvapení - po mnoha hodinách (jak vůně ulpí ve vlasech, kde vydrží do dalšího dne) jsem ucítila ten 'svatý grál', který jsem objevila ve svých parfémových začátcích - překrásný nasládlý teplý guerlainovský základ Guet-Apens (alias Attrape Coeur alias Vol de Nuit Evasion). Tak buď je to moje osobní fata morgana, nebo umí Thierry Wasser opravdu čarovat :)

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 16. října 2018 09:21

daniela jsem zvědavá, na tu výroční od Moniky. a taky to, jestli tam tu přehlídku vůní včetně  Guet-Apens ucítíš stejně jako ona. většinu jí zmiňovaných (L´Heure Bleue, Vol de Nuit, Shalimar (jako č. parfém), Guet Apens/Attrape Coeur, Bois d´Arménie, Cuir Beluga) znám, ale Guet-Apens ne

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 16. října 2018 09:25

alibi Taky jsem hodně zvědavá. Tenkrát byla ta vůně pro mě nedostupná a když jsem po mateřské nastoupila do práce (a začala mi chodit výplata), i Attrape Coeur se už přestala vyrábět. 

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 16. října 2018 21:07

Děvčata,  je možné, že cítím v Musc Noble oud? Víc na papírku, ale i na kůži byl... Koukám na složení a říkám si, že se mi nos asi zbláznil...

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 16. října 2018 23:05

Panenka nemyslím, že se zbláznil, zkoušela jsem jen letmo a krom růže jsem cítila i dřevo , mohl by to dělat šafrán a dřeva a pryskyřice v základu

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 16. října 2018 23:54

daniela Je to sice neparfémová poznámka, ale nemohu odolat: z té vzorované kachličky, co na ní leží flakón, máme na chodbě vyskládaný čtverec .

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 17. října 2018 07:30

alibi Aha, dobře, děkuju. Já s těmi složkami stále bojuju... Těžko říct, jestli se to někdy naučím - přijde mi to u mě jako těžko dosažitelný cíl. Vždycky něco očichám a zkouším si pojmenovat, co cítím, a pak koukám na složení a "kontroluju" si, jestli jsem se trefila, zkoumám, co by mohlo být to, co neumím identifikovat a tak. Nebývám tak úspěšná, jak bych chtěla... a občas mě to mate velice velmi.  Zjistit sama, že "může to dělat kombinace toho a onoho" je zcela nad schopnosti mého nosu a mozku v této fázi. Ale jsem ráda, že nejsem zcela mimo. 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 17. října 2018 08:37

Panenka některé složky už odhadnu bez nápovědy, ale dost často jsem úplně zmatená a teprve, když se podívám na složení, tak si řeknu - nojo, vždyť je to jasné jak facka

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 17. října 2018 08:40

Panenka ja ho tam citim taky, ale zas tezko rict, jestli co povazuju za oud on taky je. netrapim se s tim