Sylvaine Delacourte

06. prosince 2016 12:39
Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 10:18

wendulka Na broskve jsem někdy alergická, ale pouze ve stravovacím rejstříku Ve vůních mi většinou nevadí. A v Revoltě ji nijak výrazně necítím - vedou bylinky

A těší mě, že se ti Virgile taky líbí nejvíc z celé sady. Nevím, proč se Sylvaine tak vyhýbá pořádné  sillage

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 10:20

wendulka Když mně tam z té kuchyně teple vane rozmarýn jako z koření na pizzu.

Tak snad s nějakou další kolekcí budu mít víc štěstí...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 10:49

Fleur Tak já vůni rozmarýny s pizzou naštěstí spojenou nemám. Naopak mi moc voní - Quand Vient La Pluie, že ano. Plus možná taky prospělo, že jsem se zkoušením začala až koncem minulého týdne, kdy se konečně ochladilo.

Korsičanka Tak jako já nemůžu říct, že bych si Virgile hned běžela koupit celý flakon, i kdyby tu sillage měla lepší. Ale možná výhledově zvážím dvě ta malá kabelková balení po 7,5 ml za 35 euro, když už mám obal a v něm náplň se zbytkem Florentiny. Od té jsem teda měla původně taky dvě. Tu druhou mi bohužel loni vyhodila ségra. Měla jediný štěstí, že jsem krátce nato zjistila už z té první náplně, že teda kamarádky nebudeme.

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 11:10

wendulka A já vzhledem k tomu, že vlastním Révoltu, bych si ji taky nekoupila

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 12:17

Korsičanka Přiznám se, že jsem od této značky očekávala víc. Ale vlastně jsem ráda, že mě nechává chladnou.

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 12:52

Dalia Ano, vzhledem ke malé siláži muscové řady jsem si říkala, že bývám na musc v některém spojení anosmická, a tak že vanilková řada se polepší...Škoda, Sylvaine je mi sympatická a její filozofie prodeje též.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 14:02

Korsičanka Tvůj předchozí příspěvek bych klidně mohla napsat já. S pižmem mívám podobný problém a od vanilky jsem si slibovala větší průraznost. Valkyrie, která jediná po téhle stránce odpovídá mým očekáváním, mně ovšem přijde vysloveně mainstreamově podbízivá. Takže opravdu nic...

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 14:10

Fleur To jsem ráda, že se v něčem shodneme - kromě lásky k francouzštině

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 14:39

Všechny vůně vanilkové řady mi přijdou hezké, drží na mě 3 až 4 hodiny (při navonění se 3-4 střiky). Jen mě mrzí, že nejdou víc do prostoru. Nejvíc mě zaujaly:

VALKYRE - přesně jak zmiňue slniecko, trochu staromódní a nostalgické. Stará škola, nic podbízivého. Dokonce jsem v ní našla jeden typický shalimarovský akord (edt, devadesátá léta) a toho se držím. Takže favorit.

VIRGILE - protože rozmarýn cítím ze zahrady a ne z kuchyně a protože vanilka je tady kouzelně hladká, mám druhého favorita.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 11:24

Valkyrie

Sladké dřevo …

Valkyrie se otevírá ovocnými tóny, navinulá jablka a pomerančová kůra, které se však rychle rozplynou a vyloupnou se do hladka opracovaná dřeva provoněná vanilkovým luskem. Pro mě moc příjemná variace na podzimní téma.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 11:51

Vahina

Okamžiky sladké harmonie …

Čerstvost bylinných tónů a nahořklost citrusů zdobených křehkými pomerančovými kvítky postupně sládnoucí krémovou vanilkou. Vůně zklidnění … krásná.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 16:33

Dnes přicestovala sada vzorků z kolekce s pomerančovým květem. Balení jako vždy nádherné, ale opět si potvrzuji, že s touhle značkou si prostě nerozumím. Oranzo je na mně jako kvalitní kolínská, ale nic víc a já už chci i na léto něco sofistikovanějšího. Zkoušení Ozkan vypadalo nadějně, než vůně po hodině poněkud vyšeptala a hlavně zesládla. Oscarine mě vysloveně rozčiluje vlezlým ovocným tónem. Dvěma posledním dám šanci zítra, dnes už ani nemám místo na ruce.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 17:29

Fleur Přiznám se, že posledních pár dnů bojuji se zvědavostí, zda sadu objednat nebo nikoliv, protože pravdou je, že už vanilková kolekce se mi celkově oslovila méně než ta úvodní pětice a přece jen už to nejsou symbolická 4 eura, ale 10...

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 22. listopadu 2019 22:26

wendulka Fleur no já jsem docela překvapená, jak pomerančový květ nemusím, tak ta sada se mi líbí ze všech kolekci nejvíc. Ozkan mě hodně baví, podle mě získá nějaké ceny, protože je tak zvláštně pěkný a Oscarine je na mě boží. Oranzo mi vadila, kolínská s neroli, to se se mnou nepotkalo. Ty ostatní dvě nejsou ničím zvláštní, prostě pěkné bílé kytky 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 15:10

wendulka no, ja sa priznám, že som tiež váhala, nakoniec zvíťazila zvedavosť, ale keďže tu sedím nachcípaná, tak sa na tie vzorky zatiaľ akurát mračím.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 17:18

wendulka Pokud by ti stačily vzorky bez rozprašovače (mám jenom obyčejné vialky), tak vydrž a já ti z té mé sady vyrobím.

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 18:00

slniecko Tak je prosím v prosinci přines v Bratislavě k očichání, ju?

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 19:38

Fleur

Jsi moc hodná, momentálně mě láká zkusit už asi jen Ozkan a k tomu zbytku se třeba dostanu časem. To nehoří. 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 20:12

Korsičanka jasné!

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 23. listopadu 2019 20:17

slniecko Díky!