Sylvaine Delacourte

06. prosince 2016 12:39
Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 16. srpna 2018 23:34

Vahina - Začiatok šťavnato-sladko-citrusový. Ale ani nie ako sladké citrusy (pomaranč, mandarinka), skôr sladká limonáda z citrónu, limety, bergamotu s cukrovou krustou na okraji pohára. Pridáva sa pomarančový kvet s vanilkou a vôňa náhle zguerlainovatie. Inšpirácia s MPN jako noha, akurát mandle chýbajú.

Valkyrie - Horké, príjemne horké na začiatku, pridá sa jemne sladká suchá vanilka. Znie to dobre, ale je to trošku ťažké a trošku staromódne, až nostalgické. Neskôr sa poberie jemne karamelovým smerom spolu s živičnatými tónmi. Neskutočne mi niečo pripomína, zatiaľ som neprišla na to, čo.

Vangelis - Suché drevo, jemne nakorenené. Suchá, úplne nesladká vanilka, sušené okvetné lístky ruže. Jednoznačný unisex.

Vanori - Citrusový lekvár. Taký ten raňajkový, skôr do horka, ako do sladka, ale proste lekvár. S medom a - pochopiteľne - vanilkou. Pripomína mi raňajky v prímorských rezortoch. Neskôr to živičnaté tóny zaženú nazad do parfémových vôd, ale lekvárovitý dojem ostáva.

Virgile - Drevená terasa, v na slnku vysužené prútené kreslo s rovnako usušeným kožou potiahnutým sedátkom. Do budúcej sezóny už asi nedožije. V ruke bylinkový čaj. Jemný závan vanilky z kuchyne. Unisex.

Fleur ja myslím, že im dám druhú šancu v zime, že do tohoto počasia tak úplne nie sú, aj keď Vangelis, alebo Virgil by asi boli fajn aj teraz. Ale uznávam, že nič svetaborné, pokiaľ nejako neprekvapia v chlade.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. srpna 2018 17:11

Vanori

Máme tu další variaci se smetanovou madagaskarskou vanilkou, tentokrát osvěženou růžovým pepřem a doplněnou mikroskopickými krystalky zkaramelizovaného cukru. Po rozvonění se nám podobně jako Valkyrie promění ve sklenici teplého mléka s medem v ozdobné dřevěné konvičce s tím rozdílem, že tahle stojí vedle vázy s plumériemi a díky pryskyřičnatému styraxu má lehoulinký orientální nádech.

Vangelis

Pokud bych měla některou z vůní této kolekce označit jako nejméně vanilkovou, potom by to byla určitě Vangelis. Vanilka se tu totiž schovává pod hromadou drceného pepře, kardamomu, hořkých mandlí a santalu. Vlastně když nad tím tak přemýšlím, svým způsobem by se možná dala označit jako Fugit Amor pro začátečníky.

Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 21. srpna 2018 19:38

Ako rychlo a kam (na postu alebo do schranky ci od postara do ruky) vam tie vzorky Sylvaine D. prisli?

Uz presli 2 tyzdne od platby a po vzorkach ni chyru ni slychu...:((

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. srpna 2018 19:50

catch V obou případech jsem je měla do 4 pracovních dnů doma. Ale my máme dost velkou schránku, takže se do ní ta úzká krabička, ve které tu menší krabičku se vzorky posílají v pohodě vešla. Pokud máš úzkou, mohlo se stát, že ti to pošťačka odnesla zpátky na poštu nebo to třeba nechala u sousedů. Každopádně by ti v tomhle případě měla zanechat oznam. Zkus se poptat.

Je taky ale možné, že ti to zašantročila francouzská pošta. Mně takhle se zpožděním víc jak měsíc došly vzorky sous le mainteau, které už jsem považovala za ztracené a mezitím mi přišly dvoje náhradní. Ovšem ty byly posílané ve všech případech doporučeně.

Sylvaine Delacourte to poslá jako Lettre Prioritaire bez sledovacího čísla.

Nicméně pokud ti na poště řeknou, že je tam nemají, tak bych SD určitě napsala znovu - v upozornění píšou, že by to mělo trvat 12 dnů a to už máš přes, takže si požádej o nové.

A dávej pozor, že jakmile ti ty náhradní přijdou, tak se zanedlouho zjeví i ty původní.

Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 21. srpna 2018 19:56

wendulka Dakujem za skvelu informaciu. Z posty nemam ziaden oznam, asi to bude niekde vo FRA - takze sa ozvem SD.

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 21. srpna 2018 19:58

catch Já 8. den taky nic Psala jsem SD o sledovačku a zatím bez odezvy. Tak jsem zvědavá, když 12.den bude pátek či sobota.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. srpna 2018 20:02

Korsičanka Jak píšu výše, Sylvaine Delacourte posílá vzorky bez sledovačky.

Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 21. srpna 2018 20:18

wendulka Korsičanka tak dufam i v mene Korsicanky vo wendulkin scenar vratane nahradnych i povodnych vzoriek ; ))))

Napisala som SD...zahulime, uvidime...

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 21. srpna 2018 20:38

catch Korsičanka v oboch prípadoch za pár dní, ako nesledujem to na deň, ale fakt to prišlo rýchlo. A hej, priamo do schránky.

Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 23. srpna 2018 19:05

Predvcerom som sa tu postazovala, napisala SD a vcera dorazil zlty listok.

Mala som sa asi postazovat skor ; ))

SD som napisala, ze pardon za netrpezlivost...Tak niekedy otestujem a som zvedava na moje dojmy voci ostatnym testujucim parfumaniackam.

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 23. srpna 2018 19:12

catch Tak to máš kliku. Mně taky odepsali, ale že mám být trpělivá, že balíček putuje 2-3 TÝDNYNejhorší na tom je, že vzorky nejsou pro mě

Offline catch
Avatar
210 příspěvků moje polička 23. srpna 2018 19:31

Korsičanka Ah, chapem, to zamrzi...verim, ze vzorky pridu co najskor. Mozno zajtra zasvieti zlty listok v schranke.

Aspon je tu zdokumentovane, ze v pripade velkeho zaujmu sa z dorucenia za par dni lahko stane i par tyzdnov.

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 23. srpna 2018 19:32

catch 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 23. srpna 2018 20:33
Reakce na Korsičanka:

catch Tak to máš kliku. Mně taky odepsali, ale že mám být trpělivá, že balíček putuje 2-3 TÝDNYNejhorší na tom je, že vzorky nejsou pro mě

​Vubec se nestresuj, já jsem v klidu ;)

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 24. srpna 2018 16:18

alibi Já už taky, dnes dorazily vzorky v neporušené, leč nezabalené krabičce - doprava tedy trvala od objednání 14 dní.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 24. srpna 2018 16:26
Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 18:05

Valkyrie
Na papírku: limeta, pomeranč, lístek bazalky, nahořklé zelené galbanum oslazené hladkou vanilkou
Na kůži: máta, výrazná limeta, lístek bazalky, potom až do konce nahořklé zelené galbanum oslazené hladkou vanilkou, připomíná mi jemnější LP No. 9 for Men (Penhaligon's)

Vahina
Na papírku: broskvová vonokvětka, stopa krémové vanilky
Na kůži: ovocná zubní pasta pro děti značky Elmex, kterou jsem nesnášel, stopa krémové vanilky

Vanori
Na papírku: grepová šťáva oslazená vanilkou, závan zeleného petigrainu, medová pryskyřičná vanilka
Na kůži: závan grepu, medová vanilka, pryskyřičný zakouřený styrax přecházející na hladkou vanilku, poměrně sladká vůně, spíše dámská

Vangelis
Na papírku: mandarinka s olejovitou skořicí, špetka palčivého hřebíčku, zakouřená dřevitá myrha oslazená vanilkou
Na kůži: kapka mandarinkové šťávy, olejovitá skořice, sladký kardamom, špetka palčivého hřebíčku, potom až do konce zakouřená suše dřevitá myrha oslazená vanilkou, nejlepší parfém z kolekce

Virgile
Na papírku: citrusy, rozmarýna, výrazná ovocná růže, hladká vanilka
Na kůži: borovicové jehličí, rozmarýna, jemná ovocná růže podobná té z 1969 Parfum de Révolte (Histoires de Parfums), prašná dřevitá vanilka

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 19:29

ModestMourek Virgile a Vangelis na mně vydržely nejdéle a hezky kolem mě vanuly asi hodinku. Ostatní zmizely tak do 1/2 hodky. Nutno dodat, že jsem nezkoušela ze svých vzorků - takže jen 1 střik

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 25. srpna 2018 20:46

Korsičanka Na mně držely všechny kromě Vahina několik hodin. Vangelis šel do prostoru asi nejvíc. Děkuji za tip na Parfum de Révolte. Podobnost jsem tam jasně cítil.Jinak se přidávám do klubu těch, kteří čekali víc.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 02. zaří 2018 10:00
Reakce na slniecko:

Virgile - Drevená terasa, v na slnku vysužené prútené kreslo s rovnako usušeným kožou potiahnutým sedátkom. Do budúcej sezóny už asi nedožije. V ruke bylinkový čaj. Jemný závan vanilky z kuchyne. Unisex.

​Nechala jsem si ji až na konec, jako kdybych podvědomě tušila, že tohle bude můj vítěz z celé kolekce a fakt že jo. 1969 jako Korsičanka v ní naštěstí nemám, protože z té na mě leze otravná broskev. Tohle je krásně uhlazené. Spíš ji vnímám jako ty. Omšelé proutěné křeslo s koženým sedátkem na terase, v jedné ruce mám šálek bylinkového čaje a v druhé dezert, ozdobený kousky kandovaných mandarinek a plněný smetanově vanilkovým krémem. Letní pohoda. Jen škoda, že je tak intimní.