Sylvaine Delacourte

06. prosince 2016 12:39
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 11:48

Olyssia: Souboj v koupelně. Jako první zaútočí muž, jehož zbraní je silný lihový závan vody po holení s neroli a kardamomem. Žena kontruje nasládlým jasmínem. Atmosféra nebezpečně houstne, v komiksovém provedení by teď všude třaskaly hvězdičky z pomerančů. Ale žádná přestřelka netrvá dlouho, takže po syté a jiskrné desetiminutovce se oba soupeři unaví, klesnou na koupelnovou předložku a ve vzduchu zůstane jen pižmová pára s bílými květinami. Remíza mezi konceptem vůně a její realizací.

Jediný bonus, který mohu vůni přičíst, je právě její jemnost v předčasně nastoupivším závěru.

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 17:51
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 25. listopadu 2019 18:33

slniecko Na těle drží docela dlouho, dokonce v řádu hodin, ale je cítit opravdu jen s nosem zabořeným do navoněného místa. Sylvaine se bojí sillage .

Online slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. března 2020 20:56

Oranzo

Množstvo sľubných ingrediencií s prídavným, alebo podstaným menom odvodeným od pomaranča, plus môj obľúbený jazmín a osmantus, pomaranč na etikete, to bude niečo pre mňa!!! No a nič. Mimoriadne protivná a drsná kolínska, pripomínajúca mi niečo, čo v mojom detstve nosili dámy vo veku mojej babičky. Ech.

Olyssia

Toto zachraňuje mandarinka s pižmom. Spod nej sa síce ozýva podobne nepríjemná kolínska ako v Oranzo, ale paradoxne skôr krotí túto kombináciu v jej pokusoch napodobniť mandarínkový bonpar. Mandarínkový bonpar síce napokon zvíťazí, ale v podstatne miernejšej podobe ako hrozilo. V každom prípade to nie je niečo, čo by ma nadchlo, ale aspoň som nebola až tak znechutená, ako pri horeuvedenej.

Osiris

Podivuhodná zmeska medu, citrusov, medu, ostrého jazmínu, medu a niečoakosantalu. Do toho živičnatodsladká trocha benzoinu. Vďaka zaň, dáva to celé tak trochu dohromady. Výsledok je trochu viac kulinársky, ako voňavkársky, ale povedzme, že citrusová zaváranina s medom by to bola celkom príjemná. Ten starosvetský tón však aj tu cítim.
Že Osiris, boh podsvetia. Muhaha. Osirisova babička varí lekvár.

Oscarine

Tot začína celkom príjemne, ako nesladká letná citronáda s trochou byliniek. Neskôr ju niekto mierne osladí, možno aj k nej naservíruje jemný ovocný zákusok tršku poprášený cukrom. Z blízkeho borovicového hájika občas zaveje letný vánok. Naozaj príjemná vôňa. Nenáročná, ale pekná.

Ozkan

Tak toto je popri ostatných kúskoch z kolekcie naozaj celkom zaujímavá vôňa. Trocha (v tomto prípade celkom slušne sa chovajúceho) pomarančového kvetu, netradične skombinovaného s jemnou kožou a trochou škoricového cukru. Heliotrop s tonkou dodávajú sucho-teplo-sladko-púdrový podtón, lae jemný kožený tón celý čas stráži, aby sa vôňa nepreklopila do vyslovene sladko-gýčových polôh. Celkom dobré, fakt.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. listopadu 2020 11:27

Vangelis

Žlutý satén a živočišno …

Vůně zpočátku saténově hladká a proměnlivá, později suchá a kořenitá. Úvod je jiskřivě citrusový a malinko pikantní, cítím špetku pepře. Potom vše sládne, objeví se hřebíčkově sladce vonící karafiát s ovocně vyznívající vanilkou, která je velmi lehká a krémová. No a mandle, kterou složení slibuje? Je tady, ovšem můj nos ji detekuje jako kožený tón.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 21:57

Ozkan

Pomerančový květ v podání Sylvaine Delacourte má vždy velmi specifický rukopis a ani Ozkan v tomhle není výjimkou. Kromě něj má princ-básník ve své kožené brašně při hledání svojí milé navíc i balíček mandlových sušenek (otočník) se skořicí s bíločokoládovou polevou (tonka), kousek lékořicového pendreku (badyán) a pytlíček s nastrouhanou bergamotovou kůrou.

Osiris

Tak tady je potřeba brát spojení s bohem podsvětí s hodně velkou rezervou. Ledaby měl Osiris nějakou tajnou zálibu ve vaření pomerančové zavařeniny, oslazené zkaramelizovaným cukrem, vanilkou a kakaem, do které se poněkud netradičně rozhodl vmíchat i několik droboučkých kvítků sušeného jasmínu a šalvěje.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 10:02

wendulka Sylvaine se snaží, stále posílá nabídky, ale výdrž jejích vůní je stále tristní Změnilo se něco v nové sadě, Wendy?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 15:45

Korsičanka 

Myslíš v téhle s pomerančovým květem? No zrovna Ozkan drží celkem dobře, ale je zkrátka jenom hezká no.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 20:30

wendulka Díky, škoda:(